Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2016, 21:10   #301
kacper56
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-01-2016
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Bump:
Cytat:
Napisał pavlo180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich.
Mnie również popsuło się radio FX i również przy pierwszej wizycie odmówiono mi całkowicie naprawy radia. To była szybka piłka, "jeśli nie mam gwarancji na samochodzie to nie ma naprawy gwarancyjnej". Poza tym faktycznie idąc z ostatnim biuletynem są dwa diametralne problemy: ważny jest do końca 2015 roku i naprawę wykonują nie w Polsce.
Dlatego postanowiłem napisać odpowiednie pismo do centrali i o dziwo w odpowiedzi Ford Polska w drodze wyjątku zaproponował mi naprawę radia na ich koszt, jeśli usterka będzie się zgadzać z tą z biuletynu.
Dzisiaj jestem już po pozytywnej weryfikacji i wymontowaniu radia przez serwis Forda.
Podobno będę czekał około półtora tygodnia.
Myślę że warto próbować i nie poddawajcie się. Ja postanowiłem nie wydawać na to radio ani grosza, odkąd ono się zepsuło i odkąd wyczytałem że jest to wada fabryczna.

Hej, Możesz mi wysłać pismo jakie wysłałeś i do kogo było skierowane, adres?
z góry dzięki, mi też padło po nowym roku


Ostatnio edytowane przez kacper56 ; 28-01-2016 o 21:17
kacper56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2016, 08:34   #302
pavlo180
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mustang
Silnik: 3.7
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Cytat:
Napisał dafit999 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak myślicie czy jest szansa na wznowienie tego biuletynu czy nie mieć złudzeń i zabrać się za naprawę na własną rękę? w sensie w moim przypadku zlecić to komuś bo ja to z elektroniką nie jestem w dobrych kontaktach.
Napisz pismo do centrali. To Cie nic nie kosztuje a może faktycznie zrobią wyjątek. Wiem ile kosztuje używana nawigacja dlatego lepiej próbować walczyć a może akurat się uda.
pavlo180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 14:11   #303
PiotrekZ5
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 21-12-2014
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi Heko edition
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

A może ktoś podrzucić serwisy w okolicy Częstochowy/śląska, ktore się tym zajmują ?
PiotrekZ5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 14:32   #304
janusz.m
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2007
Skąd: Brodnica
Model: C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Poszukaj na miejscu kogoś kto naprawia komputery,jeżeli to tylko zimne luty to powinien sobie poradzić.Ja tak zrobiłem i od tygodnia ciesze się,że działa.
pozdrawiam
Janusz
__________________
janek
janusz.m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 20:50   #305
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Jak obudziłem swojego Fx'a suszarką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

C-max, data produkcji 09.09.2009 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potrzeba kluczy/wyjmaków do fx'a (załączyłem zdjęcia). Moje kosztowały 15zł z przesyłką, kupione na aukcji. Należy się dokładnie przyjrzeć jakie to mają być. Ja za pierwszym razem kupiłem złe. Do rozkręcenia radia wymagany jest też torx 8. Dodatkowo żona musi poratować suszarką.
Na pierwszy ogień idę klucze, wkładamy wszystkie cztery aż wyczujemy opór. Z czuciem szarpiemy za klucze i radio wychodzi. Ja użyłem dwóch kołków rozporowych o długości kilkunastu centymetrów. Po jednym na stronę, pozwala to na równomierne rozłożenie siły na cztery klucze jednocześnie. Po wyjęciu radia można odpiąć anteny, pewnie nie jest to wymagane ale jest wtedy większe pole manewru samym radiem. Następnie odpinamy główne złącze, zapięte jest poprzez dźwigienkę którą należy unieść. Dźwigienka ta ułatwia później wpięcie wtyku w gniazdo. Tutaj też nie wiem czy wymagane jest aby odpiąć ten wtyk. Można spróbować na żywym organizmie lub wtyk zostawić w gnieździe a wyjąć bezpiecznik od radia. Jak już radio mamy w rękach trzeba odkręcić tylną osłonę a następnie górę. Po jej zdjęciu ukaże się czytnik CD. Jest on przytwierdzony jedną śrubą. Dodatkowo "trzyma" go tasiemka łącząca z płytą główną (jedno z załączonych zdjęć, gniazdo wściekle pomarańczowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Ja odpiąłem tą tasiemkę ale nie jest to potrzebne, wg mnie nawet nie zalecane podczas całej operacji. Trudno ją potem wpiąć. Po odkręceniu czytnika trzeba go delikatnie podnieść, jak już mamy dostęp do płyty głównej to suszarka w dłoń. Nie wiem dokładnie jakiej temperatury potrzebuje trefna pamięć, ja grzałem ok. 15 sekund. Potem szybko podłączenie głównego wtyku i radyjko śmiga. Ważne jest aby przed podłączeniem przełożyć wtyk przez tylną odkręconą ściankę. Tam jest oczko, jeżeli podepniemy bez przełożenia to nie da rady tej ścianki przykręcić z powrotem, przez to musiałem grzać dwa razy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Faq
1. Moje auto nie kwalifikuje się do akcji z biuletynu (zbyt młode), czemu? Tego nie wiem.
2. Usterka ujawniła się niedawno, auto stało nie używane trochę ponad 3 dni. Po tym czasie radio martwe. Wcześniej ok. półtora roku temu wymieniany był akumulator. Radio po tej czynności wstało bez problemów.
3. Po odłączeniu głównego wtyku ukaże się dodatkowy bezpiecznik 15 A, warto go sprawdzić, może to tylko jego wina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4. Uszkodzone radio drenuje akumulator, bezpiecznik za nie odpowiedzialny to nr 112. W c-maksie oczywiście nad nogami pasażera. Bezpiecznik 15A.
5. Felerny układ to 46v64m8, producent (wielce prawdopodobne) Micron. Jest tego trochę na aliexpress. Dodatkowo można przeszukać nasz portal aukcyjny. O dziwo scalak ten występuje jako jeden z modułów pamięci na kości RAM. Ja znalazłem DDRki micron 512MB, cena kilka złotych za kość gdzie było kilka tych scalaków. Wcześniej nie byłem pewien czy to to samo i nie licytowałem. Teraz szukam znowu. Trzeba też uwzględnić że scalak z pamięci DDR może mieć inne parametry wytrzymałości temperaturowej. Czemu pisze o wymianie scalaka? Przypominam, radio działa do kolejnego odłączenia od zasilania.

Czytała Krystyna Czubówna...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WP_20160303_19_26_26_Pro.jpg (89.1 KB, 229 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WP_20160303_19_14_20_Pro.jpg (97.5 KB, 254 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WP_20160303_19_40_18_Pro.jpg (85.7 KB, 209 wyświetleń)
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 21:04   #306
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Cytat:
Napisał kenji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba też uwzględnić że scalak z pamięci DDR może mieć inne parametry wytrzymałości temperaturowej.
Nie może,ale na pewno ma.Te z pamięci ram są od temperatury 0 stopni,te w radiu bodajże od -20 stopni,mówi o tym końcówka oznaczenie na układzie scalonym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 21:14   #307
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , wszystko przerabiałem jak piszesz. Skończyło się wysłaniem do serwisu niezależnego. Działa...
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 21:19   #308
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skończyło się wysłaniem do serwisu niezależnego. Działa...
Ja obrałbym inną droge,zakupy na ali... + wizyta z radiem w garści w jakimś serwisie RTV/GSM.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 21:38   #309
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja obrałbym inną droge,zakupy na ali... + wizyta z radiem w garści w jakimś serwisie RTV/GSM.
Marcin, przecież to przerabialiśmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Można szukać pamięci... Mogłem sam je wymienić. Odpuściłem...
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2016, 08:53   #310
janusz.m
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2007
Skąd: Brodnica
Model: C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Witam
Panowie, tam się nie ma co popsuć,jedynie zimne luty na BGA - cokolwiek to znaczy,te kwadratowe elementy koło pamięci.U mnie tak podgrzane, że lakier się podtopił w koło tych elementów.Prace wykonał elektronik.
pozdrawiam
Janusz
__________________
janek
janusz.m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , c-max , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.