Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2016, 19:13   #311
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

^^^ BGA to rodzaj obudowy układu scalonego. Jeżeli mówimy o pamięci 46V64M8 to nie jest to wcale BGA a TSOP. Na zdjęciu które wkleiłem kilka postów wyżej, widać tą pamięć. Nad nią jest układ typu bga.

Janusz, jeżeli masz możliwość spytaj proszę które luty poprawiał twój elektronik. Najczęściej czyta się że pomogła dopiero wymiana kości pamięci. Ja jestem jeszcze przed i zbieram informacje.

pozdrawiam, elektronik w spoczynku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2016, 19:33   #312
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Aby poprawnie odnowić BGA, trzeba wylutować scalak. Postawić na nowo kulki z cyny posiadając odpowiednie sitko i wlutować na nowo. Grzanie na pałę to loteria.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2016, 19:53   #313
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grzanie na pałę to loteria.
Przeważnie kończąca się brakiem skutku,lub skutkiem na krótka metę.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 09:48   #314
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Dobrze, wyjaśnijcie mi tylko dlaczego niektórzy piszą o wymianie pamięci 46v64m8, która to jest w obudowie tsop nie bga. Inni zaś twierdzą że jakiś (??) układ bga trzeba przelutować ponownie.
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 14:57   #315
janusz.m
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2007
Skąd: Brodnica
Model: C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Witam
Nie jestem specjalistą w temacie przekazuje tylko to co powiedział mój elektronik.
BGA to ten większy element kwadratowy przy pamięci, mi jeszcze podgrzał dla pewności ten mniejszy kwadracik obok pamięci. Same pamięci wykluczył już przy rozmowie telefonicznej.Nie miałem gwarancji ,że to się uda,ale co miałem do stracenia-radio nie działało,FORD się wypiął(radio padło 28XII), a wydać 500,00 zawsze zdążę.Myślę, że nawet w serwisach zaczynają od grzania to może z 10 min. roboty.Wiadomo każdy robi to na własne ryzyko.
pozdrawiam
Janusz
__________________
janek
janusz.m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 17:28   #316
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Kilka osób już to wyjaśniło, ale nadal parę innych osób używa skrótu BGA bez zastanowienia.

Mam nadzieję że moje wypociny zakończą ten proces.
BGA (ang. Ball Grid Array) czyli sposób stawiania scalaka na płytce drukowanej.

Punkt styku to siatka kulek cynowych, stad pojęcie sita do ustawienia kulek i podgrzewanie kulek i nazwa procesu wymiany połączenia tzw. reballing.
Nie ma opcji częściowej wymiany kulek, jedna puści to wymiana kompletu.
Można próbować podgrzać licząc że kulka chwyci, ale za dużo grzania scali kilka kulek.

Druga sprawa to odpowiednie sito do postawienia nowych kulek, czasem szybciej i bezpieczniej jest kupić nowy scalak z już napylonymi kulkami. Stąd wymiana.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 20:00   #317
janusz.m
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2007
Skąd: Brodnica
Model: C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Ja się nie znam, ale Antej potwierdziłeś ,że to zimne luty na jak to określiłeś scalaku,z kulkami cyny też racja,więc pamięci odpadają - nie powinny być problemem.Może nie warto ich ruszać przynajmniej w pierwszej kolejności.
Janusz
__________________
janek
janusz.m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 15:24   #318
Piotrek_leczyca
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 09-10-2016
Skąd: Łęczyca
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Witam.

Napisze tutaj, gdyby nieodpowiedni dzial prosze o wyrozumiałosc. Mam Mondka z Balupunktem Travel Pilot FX 2 lata i wczoraj mialem dziwna przypadlosc. Po chwili postoju na parkinngu w centrum handlowy odpala auto, radio sie wlacza wszystko ladnie pieknie, telefon polaczony z zestawem glosnomowiacym przez blutetooth oraz wlaczona nawigacja w telefonie. Przy dojechaniu do skrzyzwania oraz otrzymaniu podpowiedzi z navi komenda glosowa przekazana zostala przez zestaw glosnomowiacy i w tym momencie stala sie dziwna rzecz. Radio sie zacielo. Zereo reakcji na przyciski na travel Pilocie(mowie tutaj o przyciskach radio, cd/aux, reszta przyciskow aktywna oraz) W glosnikach cisza, ekran od navi niebieski. Wlaczanie i wylacznia blaupunkta nic nie pomagalo. Dzisiaj wsiadam w auto odpalam, wlaczam radio z przycisku iwszystko dziala . Czy to znak ze moj Travel Pilot niedlugo wyzionie ducha? Jesli tak to czy sa osoby ktore naprawiaja ten sprzet w okolicah Leczycy (lodzkie).? Czy ktos z forumowiczow mial podobny przypadek???

Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za wszystkie odpowiedziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piotrek_leczyca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 19:47   #319
zie
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-12-2016
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Witam,

czy ktoś może przesłać mi na maila ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) biuletyn techniczny TSB 26/2013. Link który znajduje się w temacie nie działa u mnie ;(.
Padło mi radio w Mondeo i zastanawiam się czy ASO wymieni je. Chciałbym przeczytać ten biuletyn.
Z gry dziękuję
zie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 19:51   #320
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Niestety akcja już nieaktualna od 2016 roku.
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , c-max , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.