Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2017, 14:38   #331
koles
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Lublin
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Witam,
U mnie radio travelpilot fx w s-maxie 2,0 TDCi 140 KM pierwszy raz padło po dłuższym postoju auta w garażu. Nie znałem problemu więc byłem niemiło zaskoczony jak okazało się że radio nie działa. Przejechałem około 100 km (trasa) i po powrocie do domu postanowiłem sprawdzić bezpieczniki. Po wyjęciu i ponownym włożeniu odpowiedzialnego ze fx bezpiecznika radio ruszyło. Późnij problem się powtórzył ale ten sam manewr i zadziałało.

Za trzecim razem nie udało się. Zacząłem szukać w necie i trafiłem tutaj. Uleczyłem fx-a suszarką.

Postanowiłem zatem zaopatrzyć się w microny 46v64m8, gdyż czekała mnie wymiana linki od maski i wiążące się z tym odłączenie akumulatora. Po wymianie linki, wymontowałem radio i postanowiłem poszukać elektronika (Lublin), który wlutuje mi owe pamięci. Dwóch odmówiło mi ze względu na brak sprzętu, tj. stacji lutowniczej. Dwóch kolejnych nie podjęli się tego, bo twierdzili, że są to pamięci typu flash i wlutowanie ich nie pomoże, gdyż uprzednio (lub po wlutowaniu) trzeba zainstalować oprogramowanie a oni nie mają ani sprzętu do tego, ani oprogramowania. Ich zdaniem problem jest w tym największym kwadratowym scalaku (nazwa OMAP). Poza tym podgrzewanie suszarką może powodować uszkodzenie procesora.

Szczerze powiedziawszy przestraszyłem się trochę i nie wiem czy szukać dalej kogoś kto mi to wlutuje. Ale jak czytam wątek to widzę, że po wlutowaniu radia działają. Mam zatem pytanie czy faktycznie są to pamięci flash i potrzebna jest im oprogramowanie i czy jest konieczność lutować dwóch (górnej i dolnej pamięci)??

koles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2017, 14:44   #332
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Ja u siebie wymieniałem obie pamięci i nic nie trzeba programować,wgrywać itp. itd.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2017, 16:14   #333
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Koles, nikt nie da Ci poręczenia że przelutowanie naprawi twoje radio. Micron 46v64m8 to jest pamięć ram czyli nie może być to pamięć flash (nieulotna). Nie programuje się jej. Podobne kostki znajdują się w modułach ram do pc'ta, na aukcjach można wyhaczyć te pamięci, mało kto opisuje tak dokładnie co sprzedaje ale nieraz widać na zdjęciach. Tam są to kości o mniejszym zakresie temperatury pracy. Te do fx'a mają w oznaczeniu dodatkowo "IT", wg data sheet ze strony microna to Operating temperature Industrial. Dokładnie kość ma oznaczenia 46V64M8 P -6T IT F
46V - oznaczenie producenta
64M8 - konfiguracja 64x8
P - tsop
-6T - speed/latency
IT - temperatury pracy
F - revison

ps. rozumiem jak ktoś nie ma warsztatu do przelutowania ale co to za spece którym nie chce się spytać googla jaki to rodzaj pamięci.

ps2. nie wiem czy trzeba przelutować obie ale dla cen podanych wyżej wolałem zrobić to od razu.
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2017, 17:52   #334
koles
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Lublin
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Dzięki za szybką odpowiedź. Na aukcji niby było napisane, że karta do radia samochodowego. Oznaczona jest co prawda 46V64M8 ale dalej jest -6T F. Obawiam się, że kupiłem źle :-(
koles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2017, 17:58   #335
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Poniżej fotka z mojego radia. Czy będzie różnica nie wiem, trzeba by poczytać w specyfikacji jakie temperatury jej nie zabiją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WP_20170306_16_10_49_Pro.jpg (33.9 KB, 220 wyświetleń)
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 16:51   #336
koles
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Lublin
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Chyba skończy się na reaktywacji radia za pomocą suszarki hehe
Nic na temat zakupionych przeze mnie kart nie znalazłem a poza tym kolejny z elektroników nie podjął się tematu.
Zatem suszarka w dłoń i do dzieła...
koles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 17:02   #337
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Gdzie zakupiłeś takie kości? Na allegro widziałem za 65 sztukę, nie wiem czy były odpowiednie, za tyle ja kupiłem na aliexpres 10szt. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moja oferta nadal aktualna, jak ktoś chce mogę odsprzedać.

Specyfikacja mówi o temperaturach:
Commercial 0 - +70C
IT Industrial -40 - +85C
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 17:13   #338
koles
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Lublin
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Kupiłem na ebay -u 2 sztuki za 25 zł łącznie z przesyłką. Nie zgłębiałem tematu, myślałem że symbol wystarczy. Tak jak pisałem oznaczone są 46V64M8 P -6T F. Jeżeli masz na zbyciu to mogę 2 sztuki po dobrej cenie kupić.
koles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 17:21   #339
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Hehe, tak tanio nie będzie... jak pisałem wyżej 10zł sztuka, przesyłka poleconym kolejne 10. To za 2 sztuki 30zł (tylko dlatego, że nie mam poczty po drodze ale obok niej sprzedają dobre piwo tak więc... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 17:30   #340
koles
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Lublin
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Rozumiem kenij, że u Ciebie radio działa po dzień dzisiejszy na tych pamięciach ....??
Jeżeli tak to ja poproszę 2 sztuki. Szczegóły transakcji może na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
koles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , c-max , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.