Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2017, 17:39   #341
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Moje radio działa po naprawie już ponad miesiąc, już raz stało kilka dni nie ruszane i nadal jest ok. Już prawie się wyleczyłem ze strachu podczas otwierania drzwi auta w garażu "zapali się radio czy nie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Swoje też kilkukrotnie wcześniej budziłem suszarką ale nawet na to przestało reagować. Największy ból był podczas wakacji w chorwacji, auto postało na kempingu i radio umarło. Suszarka by się może znalazła ale nie miałem kluczyków do wyciągania radia. Lipny (cichy) powrót był, nie da się rozmawiać z żoną przez 15 godzin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do przesyłki to już priv.

kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 17:42   #342
koles
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Lublin
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Spoko, dzięki.
koles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2017, 10:52   #343
buliwyf
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 12-02-2013
Skąd: kielce
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Travelpilot FX - nowe oprogramowanie

Witam, mam pytanie do znawców tematu , a mianowicie chce kupić s-maxa z takim radiem jak w temacie ale nie mogę go uruchomić świeci tylko data i godzina ale opcię w conversie są: radio cd czy navi ale radio nie włącza się. Czy to może być coś poważnego czy może da sie to naprawić w miarę tanim kosztem. Proszę o pomoc bo chce zdecydować o kupnie. Z góry dzieki.
buliwyf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 16:07   #344
jacajacek
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-06-2012
Skąd: Rzeszów
Model: s-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Można prodować resetować.
A mój FX po togodniu przymusowego postoju "wylot na wakacje" przestal dzialać.Po powrocie do domu w ciszy z żoną szybka lektura forum i do dzeła chociaż sceptycznie podchodzilęm do "suszarki" ale co tam próda nie szczelba koszta żadne może się uda na chwilę. I powiem radio ożyło i dziala a terez kilka wskazówek.
Najpierw panel dolny jest na zatrzaskach lateo schodzi wyjmujemy oslonę lewarka i na boczek. Potem śrubokrętem dwie śruby dolne w panelu środkowym a potem wyjmujemu listwę górną tą niby ozdobną z tzema klawiszami pod nią są dwie kolejne śródy i panel środkowy wychodzi. następnie radio odkęcamy odłączamy i jest w naszych rękach. Teraz śrobokręcik T8 taki malutki i rozkręcamy radyko latwo to wszystko rozmontować i terez uwaga po zdjęciu górnego panelu lekko go unosimy i mamy dostęp do tych "kości". Górny panel z czytnikiem polaczony jest pomarańczową taśma z plytą glówną ja to odlączyłęm i myślałem że mnie trafi żeby dużymi lapami to podlączyc malo, miejsca. Teraz zaklądamy tylną plytę wpinami radyjko suszara w rekę i grzejemy "kości" ja to robilem ok.2 minut. Próba wlączylem zaołon radio i jest ożyło. Skladamy do kupy i ok.
Dla kogoś kto wymyślił ten pateny duże piwo.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Kenji masz dostępne te kości daj znać na priv jacajacek@wp.pl
Ja uzdrowilem suszarką ale moze wlutuję i nie będę się martwil że zaraz padnie.
jacajacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2017, 20:39   #345
MagMa
ford::average
 
Avatar MagMa
 
Zarejestrowany: 02-07-2011
Model: s-max titanum X
Silnik: 2.0 tdci 143KM
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Mam pytanie dotyczące radia w S-maxie: jak odłączyć kości z kablami z radia nie uszkadzając ich? Boję się robić to na siłę- może jest na to jakiś sposób? U mnie trzymają jak wściekłe- to samo dotyczy kabla z małą niebieską klamrą (jak przypuszczam - anteny GPS).
Z góry dziękuję za pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - Mark Twain
MagMa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 07:11   #346
artur_n
ford::average
 
Avatar artur_n
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 29-01-2017
Skąd: RJA
Model: C-MAX Ghia, Fiesta MK7
Silnik: 1.6TDCI@heko_143HP, 1.4TDCI
Rocznik: 2008, 2013
Postów: 113
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Masz dźwigienkę którą odchylasz i później wyjmujesz wtyczkę. Czasem jeszcze wtyczka się mocno trzyma więc trzeba poruszać na boki i po chwili walki wychodzi.
__________________
ELM od Viaken aktywacja funkcji, programowanie immo i pilotów itp, Jarosław i okolice
artur_n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2017, 10:37   #347
marafc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2015
Model: Fiesta MK6
Silnik: 1.3
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Orientujecie się czy może we Wrocławiu jest jakiś magik zajmujący się naprawą tych nieszczęsnych FX-ów? Czy trzeba jednak odsyłać do kóregoś z polecanych tu serwisów?
marafc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 15:15   #348
nex1983
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 14-05-2017
Skąd: Krzeszowice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 36
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Panowie podpowiedzcie co u mnie mogło się spartolić w fxie.
Otóż jakiś czas temu radyjko zaczęło wariować tzn samo kilku krotnie się włączało i wyłączało tjb resetowało. Później było ok. Za jakiś miesiąc czasu radyjko się w ogóle nie włączyło - czarny ekran. Zdjąłem kleme plusową akumulatora, ponownie zapiąłem radio wstało. Chodziło może 2 tygodnie i ponownie to samo. Reset klemą i znowu poszło. Po tygodniu padło po raz kolejny i już niestety odpięcie klemy nie dało nic. Według rad które tu przeczytałem rozebrałem radyjko i owe pamięci były wymieniane przez serwis Forda w 2015 roku. Jest plomba na radiu plus wklejka forda z datą. Podgrzewanie pamięci nic nie dało. Czy możliwe że nowe kości padły po 2 latach? Czy przyczyny jednak szukać gdzie indziej?
nex1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 16:57   #349
nex1983
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 14-05-2017
Skąd: Krzeszowice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 36
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Chyba znalazłem przyczynę, bulwa na układzie scalonym tym malutkim, zobaczcie na samym środku zdjęcia, to jakiś regulator napięcia. Będzie problem go dostać.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20171220_164259.jpg (90.9 KB, 257 wyświetleń)
nex1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 17:41   #350
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Takie coś tam ma być:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WP_000507.jpg (98.8 KB, 222 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WP_20171014_05_50_10_Rich.jpg (102.6 KB, 199 wyświetleń)
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , c-max , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.