Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2014, 09:43   #41
whiro
ford::average
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 16-09-2014
Skąd: jaworzno
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Dziś zdziwiłem się że webasto nie startuje przy tak niskiej temperaturze. Na manualu tez echo. wynika że po zaznaczeniu ptc feature w gem ffh jest odłączane pomimo tego że wyświetla całe sterowanie webastem. Czyli prawda jest- albo ptc albo webasto.

whiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 20:11   #42
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Pora na podsumowanie mojej kilkumiesięcznej walki, mającej na celu zamontowanie i uruchomienie oryginalnego ogrzewania postojowego w C-Maxie z 2009 roku.
1) Na początku czerwca 2014 udało mi się zdobyć zestaw elementów do benzynowego C-Maxa, ale nowszego (2010-) niż mój (2007-2010). Zestaw obejmował:
- Piecyk Eberspacher B5WS ze sterownikiem,
- Pompę wodną z rurkami wodnymi,
- Przewody paliwowe (fragmenty bezpośrednio przy piecyku),
- Wydech z rurkami,
- Pompę paliwa.
Bliższe oględziny zestawu wykazały, że pompa paliwa jest do wyrzucenia. Reszta wyglądała jak nowa.
2) Znalazłem fachowca, który zgodził się podjąć montażu, pod warunkiem, że sam zajmę się aktywacją urządzenia (ElmConfig).
3) Sterownik piecyka nie chciał "gadać" z C-Maxem. W ogóle nie chciał "gadać", więc pojechał do naprawy. Był walnięty i został naprawiony.
4) Naprawiony sterownik do C-Maxa 2010- dalej nie gadał z moim C-Maxem, mimo że generalnie "gadał". Podjąłem ryzykowną decyzję o zakupie nowego sterownika, dedykowanego do C-Maxa 2007-2010, w cenie 980 zł.
5) Nowy, właściwy sterownik /nr etis 1507978/ zagadał bez problemu, tzn. ElmConfig i ForScan go wykryły od razu.
6) Fachowiec zwrócił uwagę, że do montażu potrzebne są jeszcze następujące drobiazgi:
- rurki od klimatyzacji, bo w wersji z ogrzewaniem postojowym są inne,
- króciec/ końcówka montowana do zbiornika paliwa
7) Sprawdziłem ceny wyżej wymienionych "drobiazgów":
18D533A 1369508 Przewód paliwowy - część A 192 zł
19A704 1491686 Wąż klimatyzacji 750 zł
19A705 1673988 Rura klimatyzacji 530 zł
8/ Po zebraniu szczęki z podłogi, która opadła na widok cen tych rurek, zrobiłem sobie kilkudniową pauzę, aby się zastanowić.
9) W tym czasie próbowałem znaleźć te rurki na serwisach aukcyjnych. Bez skutku.
10) Ostatecznie zamówiłem nowe w sklepie z częściami do Fordów. Uderzyło po kieszeni, ale nastawiłem się już na osiągnięcie celu i nikt (nawet własna żona) nie był w stanie mnie powstrzymać.
11) Fachowiec montował komponenty równo 2 dni robocze, zgodnie z instrukcją z rosyjskiego forum (link jest dostępny w tym wątku) i posiłkując się własnym doświadczeniem. Zamontowana pompa paliwa pochodzi z odzysku i kosztowała 250 zł.
12) Moja część (ustawienie opcji FFH w ElmConfig) zajęła znacznie mniej czasu.
13) Ogrzewanie działa zgodnie z instrukcją obsługi Forda C-Max 2007-2010. Można je ustawić (opcja w menu komputera pokładowego) jako dodatkową nagrzewnicę - uruchamia się razem z silnikiem, gdy temperatura zewnętrzna jest poniżej 15 stopni i wspomaga/ przyśpiesza ogrzanie silnika i wnętrza pojazdu. Oczywiście można również ustawić godziny grzania na poszczegóne dni tygodnia dla trybu ogrzewania postojowego. Super. Ale pilota w oryginale nie ma i nie było.

Generalnie kosztowało mnie to więcej niż na początku planowałem. Ale efekt jest rewelacyjny. I moje następne auto na pewno wyjedzie z fabryki już wyposażone w FFH.
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 22:09   #43
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Hmm,ale sie kolega zaparł.Za pieniądze wydane na to oryginalne ogrzewanie ,można by zakupić nowy zestaw websto dedykowany do C-MAX'a z pilotem lub thermo call'em.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 11:11   #44
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Prawie masz rację. Nowe webasto do C-Maxa z pilotem to około 6500-7000 zł (z montażem). Myślałem o tym wcześniej, ale patrz punkt 10) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 13:11   #45
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Cytat:
Napisał buk07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nowe webasto do C-Maxa z pilotem to około 6500-7000 zł (z montażem)
Cena mocno zawyżona,bo patrząc na ceny z allegro NOWE ogrzewanie postojowe uniwersalne(z łatwością mozna je zaadoptować do każdego auta do C-max'a także) to wydatek rzędu 3000 zł + do tego thermo call tc3 (taki mam i taki polecam ) 1350zł,co w sumie daje 4350zł+ dodatkowo montaż,tutaj cena waha się w granicach 500zł do 1000zł.
Oczywiście zrobiłeś jak chciałeś,twoje auto,twoja decyzja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatnio edytowane przez mm32 ; 11-11-2014 o 13:31
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2014, 12:06   #46
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Question Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Wiem, że można było uniwersalne ogrzewanie wstawić, ale mi od początku chodziło o integrację z komputerem pokładowym auta. Cel osiągnięty.

W trybie ogrzewania postojowego gadżet działa zgodnie z instrukcją obsługi. Jak ustawię, że na 7:35 ma być ciepło w samochodzie, to tak jest.

Po kilkunastu dniach używania piecyka zauważyłem pewną dziwną sprawę. Ogrzewanie działa również w trybie dogrzewania (tak mam ustawione), czyli, gdy włączę silnik, to powinien się włączać również piecyk, aby przyśpieszyć osiągnięcie temperatury pracy. W rzeczywistości, po odpaleniu zimnego silnika, piecyk nie startuje w ogóle. Samochód rozgrzewa się bez pomocy dogrzewacza (temperatura zewnętrzna w tych dniach to 6-8 stopni C). Ja dojeżdżam na miejsce (np. do sklepu), parkuję, po 15-20 minutach wracam, odpalam silnik (jeszcze ciepły) i dogrzewacz się wtedy włącza na 100%. Ja ruszam i jadę, po 2-3 minutach grzanie spada do 50%, a po kolejnej minucie się wyłącza.

Czy ktoś potrafi wytłumaczyć, dlaczego dogrzewacz nie włącza się, gdy odpalam zimny silnik, a włącza się, gdy silnik jest ciepły?
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2014, 14:54   #47
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

W moim mondeo mk4 jest tak,że warunkiem odpalenia się dogrzewacza jest temperatura niższa niż 5 stopni.Miałem podobną sytuację,gdy pod domem miałem 6 stopni odpaliłem silnik i dogrzewacz milczał,podjechałem do ojca pod garaż i tam wyłączyłem silnik. Otworzyłem garaż odpaliłem silnik i na wyświetlaczu pokazała się temperatura 4 stopnie i oczywiście dogrzewacz uruchomił się.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2014, 17:23   #48
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Zgadza się. Dziś było 3 stopnie C i dogrzewacz się uruchamiał za każdym razem. Sprawa wyjaśniona.
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.