Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2008, 14:12   #1
prezo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2007
Postów: 51
Domyślnie spadek mocy co sie dzieje??? mkIII

witam.
nie znalazlem w archiwum podobnej sytuacji jesli taka jest prosze o linka z gory dziekuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
problem jest taki ze swieca mi sie 2 gwiazdki ( problem z czujnikiem temp. zew) do tego moje auto stracilo moc V max to 150km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co jest grane czy ktos mial taki problem czy mozna tak jezdzic czy jest to niebezpieczne dla auta?
prosze o jakies info poniewaz w serwisie bede dopiero w pon a szykuje mi sie wiekszy wyjazd a nie chce czegos zepsuc dodam ze jest to silnik 2.0 tddi wiec mysle ze jest cos nie tak z turbina jakis tryb awaryjny czy cos??
prosze o informacje bo naprawde nie wiem co jest grane.
pozdrawiam.

prezo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 14:30   #2
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: spadek mocy co sie dzieje??? mkIII

Gdyby to nie TDDI śmiało bym stwierdził że to wtryski. Jaki masz przebieg? Możliwe że jakaś zwara jest albo była i coś się w komputerze popierdzieliło. Weź go wyłącz od akumulatora na jakieś 15min podłącz, zrób samo-adaptacje i może sie naprawi. Upewnij się że masz kod do radia o ile masz radio które wymaga kodu.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 14:45   #3
prezo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2007
Postów: 51
Domyślnie Re: spadek mocy co sie dzieje??? mkIII

witam.
co do przebiegu cie ciezko powiedziec poniewaz auto bylo kupione z wloch od starszej pani i mialo niby 80ty teraz ma 90tys ale dajmy na to ze ma 150tys (jasna skora na tyle wyglada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) ok mam nadzieje ze znajde jak sie robi samo - adaptacje bo nie mam pojecia jak sie to robi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zaraz pojde to sprawdzic odłacze zobaczymy . a te gwiazdki maja jeszcze inne znaczenia czy tylko blad z czujnikiem temp zew?
ide sprawdzic czy reset zadziala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
prezo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 15:21   #4
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: spadek mocy co sie dzieje??? mkIII

Cytat:
Napisał prezo
witam.
co do przebiegu cie ciezko powiedziec poniewaz auto bylo kupione z wloch od starszej pani i mialo niby 80ty teraz ma 90tys ale dajmy na to ze ma 150tys (jasna skora na tyle wyglada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) ok mam nadzieje ze znajde jak sie robi samo - adaptacje bo nie mam pojecia jak sie to robi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zaraz pojde to sprawdzic odłacze zobaczymy . a te gwiazdki maja jeszcze inne znaczenia czy tylko blad z czujnikiem temp zew?
ide sprawdzic czy reset zadziala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
Samoadaptacja jest tu na forum opisane jak to zrobić, nic trudnego. Proponuje jednak zrobić przed adaptacją tak:
wkładasz kluczyk do stacyjki, wduszasz i trzymasz przycisk który resetuje kilometry. Przekręcasz kluczyk na pozycje gdzie zapalają Ci sie lampki ostrzegawcze i gdy zobaczysz napis na lcd "test" i zegary Ci pójda w góre to puszczasz, odpalasz silnik. Dusząc na guzik przeskakujesz na chyba nazwe "tx" i tam Ci wyśiwetla obroty. I reszte zrób tak jak masz w samoadaptacji. Czyli nie jestem pewien ale 800 obrotów przez 2 minuty i 1200 obrotów przez 3 minuty. Jakoś tak ;-)
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 15:26   #5
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: spadek mocy co sie dzieje??? mkIII

niektorzy pisza ze 3000 obr zamiast 1200
w kazdym razie w instrukcji jest napisane zeby przejechac parenascie kilometrow po resecie...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 15:44   #6
prezo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2007
Postów: 51
Domyślnie Re: spadek mocy co sie dzieje??? mkIII

ok ide to zrobic zobaczymy.
akumulator mam juz odlaczony 30min wiec dzialam dalej.
napisze co i jak...
prezo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 16:07   #7
prezo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2007
Postów: 51
Domyślnie Re: spadek mocy co sie dzieje??? mkIII

niestety nic sie nie zmienilo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tzn nie wiem jak z moca auta ale gwiazdki jak sie swiecily tak sie swieca :/ zauwazylem ze po przekreceniu klucza na temp zew wyswietla sie 20stopni chociaz jest 14 :/ po chwili lampki sie zapalaja a na wywietaczu ---- kreseczki :/
nie mam pojecia co sie dzieje ale pewnie jak gwiazdki sie swieca to i auto bedzie jezdzilo tak jak wczejsniej
jakby ktos mial jakas recepte na to to prosze piscie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
za wczesniejsze informacje bardzo dziekuje niestety nie pomoglo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
prezo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 16:14   #8
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: spadek mocy co sie dzieje??? mkIII

Twardy błąd prawdopodobnie albo usterka techniczna, pozostaje Ci chyba wizyta w ASO. Może ktoś inny znajdzie rozwiązanie, tutaj czasem magicy sie zdarzają ^^
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 18:12   #9
prezo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2007
Postów: 51
Domyślnie Re: spadek mocy co sie dzieje??? mkIII

czy moge bezpiecznie jezdzic do poniedzialku czy to moze byc cos co moze zepsuc jakas inna część?
pozdrawiam
prezo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2008, 08:28   #10
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: spadek mocy co sie dzieje??? mkIII

Cytat:
Napisał prezo
niestety nic sie nie zmienilo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tzn nie wiem jak z moca auta ale gwiazdki jak sie swiecily tak sie swieca :/ zauwazylem ze po przekreceniu klucza na temp zew wyswietla sie 20stopni chociaz jest 14 :/ po chwili lampki sie zapalaja a na wywietaczu ---- kreseczki :/
nie mam pojecia co sie dzieje ale pewnie jak gwiazdki sie swieca to i auto bedzie jezdzilo tak jak wczejsniej
jakby ktos mial jakas recepte na to to prosze piscie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
za wczesniejsze informacje bardzo dziekuje niestety nie pomoglo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
jesli swieca sie gwiazdki czerwona i zolta to masz zapewne walniety czujnik temperatury zewnetrznej lub brak kontaktu badz zwarcie - ale to nie powinno miec wplywu i nie ma prawa miec wplywu na prace silnika

ja bym sprawdzil rure od intercoolera na poczatek
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.