Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2011, 22:24   #1
basco
ford::amateur
 
Imię: basco
Zarejestrowany: 12-05-2011
Skąd: Wlkp
Model: Focus kombi-SILVER
Silnik: 18 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie włącznik swiateł funkcja 'auto'

Witam zakupiłem włącznik świateł z opcja auto lecz mój FF nie jest wyposażony w czujnik zmierzchu.Tak sobie wymyśliłem czy jest możliwość wykorzystania tej opcji do podłączenia automatycznego włącznika świateł takiego z allegro, może ktoś tak ma albo wie jak to zrobić?

basco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2011, 11:03   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: włącznik swiateł funkcja 'auto'

O jakim włączniku mówisz czy o zmierzchowym(natężenia oświetlenia)-jakimś uniwersalnym czy o włączniku do (module)do włączena się świateł razem ze stacyjką bo jeśli o tym pierwszym to po co ci on skoro w Polsce przez całą dobę trza jeżdzić na światłach wywalanie kasy w błoto ja takowy mam i nigdy nie korzystałem.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 09:48   #3
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: włącznik swiateł funkcja 'auto'

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat i nieco go rozszerzyć:

W aucie mam taki włącznik świateł:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ze względu na regulację podświetlenia zegarów, rozważam wymianę na taki:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Teraz grad (dwóch) pytań:

1.
Czy wymiana jest z gatunku plug&play, czy jednak wymaga jakieś ingerencji w instalację auta?

2.
Planuję zamontować światła do jazdy dziennej - czy możliwe jest wykorzystanie pozycji AUTO do ich włączania? (i ew. jak bardzo trzeba się nagimnastykować).
__________________
Pozdr@wiam
Robek
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 10:30   #4
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: włącznik swiateł funkcja 'auto'

Światła do jazdy dziennej włącza się po przekręceniu stacyjki pozycja auto na tym wyłączniku służy do automatycznego włączania się świateł mijania jeśli mamy zamontowany czujnik zmierzchu na podszybiu.Nie bardzo rozumiem twoje pytanie jak widziałbyś wykorzystanie tej pozycji do świateł jazdy dziennej.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 12:00   #5
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: włącznik swiateł funkcja 'auto'

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bardzo rozumiem twoje pytanie jak widziałbyś wykorzystanie tej pozycji do świateł jazdy dziennej.
Śpieszę z wyjaśnieniami:
Rozumiem jak działają poszczególne pozycje włącznika w oryginle.
Tyle że w moim aucie nie ma jak sądzę modułu/sterownika/czujnika/itp odpowiedzialnego za automatyczne włączenie świateł po zmierzchu.
Zakładam więc, że po zamontowaniu tego włącznika, przełączenie na pozycję AUTO będzie skutkowało niczym (będzie to niejako zdublowanie pozycji "0"), natomiast pozostałe funkcje będą działać tak jak na starym włączniku.
Skoro pozycja AUTO będzie bezużyteczna, to chciałbym wykorzystać ją do włączania świateł dziennych, natomiast na pozycji "0" nie świeciłyby się żadne światła, tak jak jest obecnie.

Początkowo chciałem zrobić tak, jak piszesz, tj. załączanie "dziennych" po włączeniu zapłonu (włącznik świateł na "0"). Ale w innym wątku ktoś trafnie napisał, że czasem może zdarzyć sie koniecznść mania włączonej stacyjki, ale już niekoniecznie świecenia. Zamiast dorabiać dodatkowy wyłącznik LEDów, chciałem osiągnąć to wykorzystując oryginalny włacznik świateł.
Stąd moje poprzednie pytania: czy sama zamiana włączników jest bezinwazyjna i czy później, po zamontowaniu "dziennych LEDów" będzie można włączać je pozycją AUTO?

Po namyśle - w sumie można zrobić nieco odwrotnie, tj. w poz. "0" - LEDy, a w pozycji "AUTO" - "ciemność". Pytanie: dużo gimnastyki z tym?
__________________
Pozdr@wiam
Robek
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 12:26   #6
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: włącznik swiateł funkcja 'auto'

Jeśli masz pełną wiązkę dochodzącą do do włącznika czyli taką gdzie są wszystkie przewody w kości modułu oświetlenia-a z tym w fordzie bywa różnie to przewód na schemacie w tej kości ma oznaczenie jako 4 i jest koloru zielono -czerwonego na nim po przełączenie w tryb AUTO powinno się pojawić napięcie ale jest to sygnał do modułu GEM i nie możesz go potraktować jako zasilania do świateł tylko jako sygnał do załączenia cewki przekażnika który zamontujesz do włączania dziennych ,zasilanie dziennych może być np z akumulatora.Jeśli tego przewodu nie będzie to musisz z kości sobie taki wyprowadzić-sprawdz w której pustej dziurze kości pojawia się napięcie po ustawieniu w pozycję auto-jak nie kumasz co piszę to jedz do jakiegoś elektryka-Pozdro i powodzenia i nie zapomnij pozakładać bezpieczniki na sterowaniu i zasilaniu świateł.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 12:57   #7
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: włącznik swiateł funkcja 'auto'

Dzięki za info. Wprawdzie elektrykiem nie jestem, ale +/- nadążam o co kamman. Powinienem dać rade Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat jest raczej przyszłościowy, niż bieżący - muszę najpierw kupić sam przełącznik no i jakieś przyzwoite lampki, bo czasami widać na ulicy jakieś takie ledwo żarzące się.

Pytanie jeszcze - gdzie fizycznie zamontować przekaźnik załączający dzienne?
Gdzieś luźno w komorze silnika? Gdzieś w kabinie pod deską rozdzielczą? A może da się go umieścić skrzynce z innymi przekaźnikami?
__________________
Pozdr@wiam
Robek

Ostatnio edytowane przez RobekK4 ; 26-05-2011 o 13:05
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 13:08   #8
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: włącznik swiateł funkcja 'auto'

Ja bym tym jednym przewodem poszedł do komory silnika dał ładnie w peszlelku a w okolicy akumulatora masz miejsce i zasilanie.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 21:48   #9
basco
ford::amateur
 
Imię: basco
Zarejestrowany: 12-05-2011
Skąd: Wlkp
Model: Focus kombi-SILVER
Silnik: 18 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: włącznik swiateł funkcja 'auto'

Cytat:
Napisał RobekK4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat i nieco go rozszerzyć:

W aucie mam taki włącznik świateł:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ze względu na regulację podświetlenia zegarów, rozważam wymianę na taki:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Teraz grad (dwóch) pytań:

1.
Czy wymiana jest z gatunku plug&play, czy jednak wymaga jakieś ingerencji w instalację auta?

2.
Planuję zamontować światła do jazdy dziennej - czy możliwe jest wykorzystanie pozycji AUTO do ich włączania? (i ew. jak bardzo trzeba się nagimnastykować).
Wiec kolega ma takie same myśli jak ja. ja kupiłem taki włącznik świateł bo montowałem halogeny i miałem taki sam dylemat. Wiec po 1 zapytaj się sprzedawcy jakie podświetlenie ma włącznik aby pasowało do twojego(lecz mnie zapewniał ze świeci na czerwono a świeciło na zielono)aby wymienić włączniki zdejmujesz osłonę tam gdzie jest kostka od diagnozy, wkładasz rękę i zginasz mocowania i jedna ręka pchasz a druga ciągniesz i włącznik masz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Włącznik działa a funkcja auto jest jak 0 a w twojej kostce będzie brukowało 3 przewodów to one właśnie są do funkcji auto.I ja stoje dalej bo czekam na czs bo ostatnio mi brakuje
basco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2012, 07:12   #10
Michał22
ford::beginner
 
Avatar Michał22
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Szczecin
Model: Ford Kuga
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 37
Smile Odp: włącznik swiateł funkcja 'auto'

Kolego mam pytanie. U siebie w Focusie Gold X również wymieniłem włącznik na taki z funkcją AUTO. I mam takie pytanie czy o osób które posiadają taki włącznik fabrycznie jak się on zachowuje bo u mnie jest następująco:
pozycja "0" - brak żadnych świateł.
Pozycja "AUTO" - działają światła dzienne (te fabryczne na 70%)
Pozycja "Postojowe" - zapalają się światła postojowe + kontrolki świateł
Pozycja "Mijania" - zapalają się światła pozycyjne + mijania + (i tu moje pytanie) wszystkie kontrolki, od świateł, akumulatora, abs, AIG BAG itd.
Wszystko to dzieje się bez przekręcenia stacyjki (stacyjna w pozycji "O")
Po przekręceniu stacyjki i uruchomieniu silnika wszystko dzieje się normalnie czyli żadne kontrolki na desce się nie zapalają.
Proszę o informację czy moje zachowanie włącznika jest normalne czy w waszych fokach też tak jest.
Pozdrawiam.
Michał.
Michał22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.