Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2009, 18:22   #11
kiri1117
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: Wlkp
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi 85 KW
Rocznik: 2002
Postów: 43
Domyślnie Odp: TDCi Jaki rozrzad

Witam dzis bylem na wymianie rozrzadu i jak zwykle Jester miales racje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do nowych uzytkownikow Ford focus 1.8 tDCi ma pasek i lancuch( ktorego wymiany sie nie przewiduje)

kiri1117 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2009, 18:45   #12
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: TDCi Jaki rozrzad

Nie ja tylko koledzy z forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2009, 16:39   #13
krzy04
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Białystok
Model: focus mk3
Silnik: był 1,8 TDCI, jest 1,6 tdci
Rocznik: był 2003, jest 2012
Postów: 94
Domyślnie Odp: TDCi Jaki rozrzad

Witaj kiri 1117 W focusie 1,8 TDCI Jest pasek rozrządu, który jest załozony na koło pasowe wałka rozrządu i pompy paliwowej. NAtomiast łańcuch jest w środku samrowany olejem i przewidziany na żywotnośc silnika, tak twierdzi ford. Pasek wymienia sie co 150 tyś. lub co 10 lat, pozdrawaim.
krzy04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2009, 16:48   #14
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: TDCi Jaki rozrzad

Cytat:
Napisał krzy04 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj kiri 1117 W focusie 1,8 TDCI Jest pasek rozrządu, który jest załozony na koło pasowe wałka rozrządu i pompy paliwowej. NAtomiast łańcuch jest w środku samrowany olejem i przewidziany na żywotnośc silnika, tak twierdzi ford. Pasek wymienia sie co 150 tyś. lub co 10 lat, pozdrawaim.
To w sumie juz bylo powiedziane. Z moich informacji to Fordowski zestaw jest na 150 tys, a zamienniki sa przewidziane na krotsze przebiegi (wg producentow).
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2009, 18:29   #15
Zac
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-03-2009
Skąd: Środa Śląska
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 122
Domyślnie Odp: TDCi Jaki rozrzad

witam jestem po diagnostyce w Fordzie, stwierdzili tak jak przypuszczalem halasuje lancuch rozrzadu, oprocz tego pompa oleju i co mnie powalilo z nog kolo zamachowe, ktore zmienialem 5 tys km temu ( komplet luka ze sprzeglem)..... nie wiem co o tym myslec, do tego mam do wymiany termostat i przewod egr. Ja tej dwumasy nei slysze nie lomocze, nie wali, jedynie jak wcisne sprzeglo to male stukanie slychac, takie delikatne i jak puszcze to lekko cichnie, ale tak mialem po wymianie od razu i na sterj dobrej dwumasie tez, zminilem bo padlo sprzeglo, od razu komplet.... podjade do mechanika niech obada dwumase, nie wiecie ile moze kosztowac pompa oleju?
Zac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2009, 19:34   #16
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: TDCi Jaki rozrzad

Cytat:
witam jestem po diagnostyce w Fordzie, stwierdzili tak jak przypuszczalem halasuje lancuch rozrzadu, oprocz tego pompa oleju i co mnie powalilo z nog kolo zamachowe, ktore zmienialem 5 tys km temu ( komplet luka ze sprzeglem)..... nie wiem co o tym myslec, do tego mam do wymiany termostat i przewod egr. Ja tej dwumasy nei slysze nie lomocze, nie wali, jedynie jak wcisne sprzeglo to male stukanie slychac, takie delikatne i jak puszcze to lekko cichnie, ale tak mialem po wymianie od razu i na sterj dobrej dwumasie tez, zminilem bo padlo sprzeglo, od razu komplet.... podjade do mechanika niech obada dwumase, nie wiecie ile moze kosztowac pompa oleju?
Zmień na mechanika który UMIE I CHCE SPRAWDZIĆ, a nie potrafi tylko wymieniać.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2009, 19:37   #17
Zac
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-03-2009
Skąd: Środa Śląska
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 122
Domyślnie Odp: TDCi Jaki rozrzad

to byl akurat serwis fordaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chodzilo mi o potwierdzenie tematu z lanuchem, a oni mi o dwumasie wyjechali na starcie, to samo bylo przed wyminaa, a tamta byla dobra, wiec pewnie klamia, ale tak czy siak lanuch rzezi....
Zac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 09:04   #18
NORBERTII
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: FOCUS
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: TDCi Jaki rozrzad

Pierwszym objawem uszkodzenia koła dwu masowego, jest terkotanie przy wciśniętym sprzęgle.Później gdy luzy są coraz większe, może obcierać o obudowę- ale to już stan agonalny, do którego nie można dopuścić.
NORBERTII jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 12:14   #19
Zac
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-03-2009
Skąd: Środa Śląska
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 122
Domyślnie Odp: TDCi Jaki rozrzad

ale na poprzednim kole, tez mialem takie tykanie i myslalem , ze to dwumasa, a dwumasa wygladala jak nowa po demontazu, jedynie sprzeglo sie juz konczylo. I teraz jest tak samo, jak wcisne na hama do podlogi slychac delikatne terkotanie jak diesel, na pol sprzegle troche inne jak puszczam nic nie slysze, zadnych uderzen przy wlaczaniu i wylaczniu, czy to na luzie czy na biegu, na starej dwumasie mialem identycznie. na tej dwumasie zrobilem dopiero 5 tys km, wiec musialaby byc niezle wadliwa skoro juz by padala.

Pytalem jeszcze , czy ktos zmienial pompe oleju?
Zac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.