Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2013, 12:17   #1
krakusik1
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Belgia
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Wymiana pompy paliwowej w mondeo mk4

Witam

Wczoraj autko padło po zatankowaniu z bańki i przejechaniu 2 km.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Starałem się odpowietrzyć układ paliwowy na 3 sposoby poprzez wypełnienie filtra paliwa ropą, poprzez odkręcenie wtrysku oraz poprzez holowanie. Jednak okazało się po odłączeniu przewodu doprowadzającego ropę do filtra nie dochodzi ona do filtra. Po konsultacji z znajomym mechanikiem stwierdziliśmy iż usterka dotyczy pompy paliowej. Pytanie do was jak ją wymienić krok po kroku i gdzie jest usytuowana? Muszę zrobić to na własną rękę bo mieszkam w Belgii a serwisy tu mają kosmiczne ceny. Jeżeli macie jakieś sugestie co do usterki to czekam na podpowiedzi.
Pozdrawiam

krakusik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 13:50   #2
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie Odp: Wymiana pompy paliwowej w mondeo 1.8 tdci

ja na twoim miejscu najpierw bym odłączył węża pobierającego ropę z filtra paliwa, wypełnił go ropą i zanurzył w jakimś naczyniu z ropą tak aby nie było w tym wężu powietrza. Potem zastartował parę razy spradzając czy silnik zaskakuje - jeżeli tak to masz nadal zapowietrzony układ paliwowy co zresztą obstawiam. Sam jak wymieniałem filtr palia to mi się zapowietrzył, wystarczy trochę powietrza i nie odpali.

I sprecyzuj czy najpierw brakło ropy, zgałs po czym doleałeś z bańki, czy może palił normalnie, dolałeś z bańki i padł.

NIE PISZ KOLEJNYCH TEMATÓW Z TYM SAMYM PROBLEMEM TYLKO KONTYNUUJ W JEDNYM TEMACIE...
__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h

Ostatnio edytowane przez kryzys ; 14-07-2013 o 13:59
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 14:18   #3
krakusik1
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Belgia
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wymiana pompy paliwowej w mondeo 1.8 tdci

Tak też zrobiłem jak mowisz dolalem paliwa do filtra to zaskoczył i zgasł. Wiem tylko ze kiedy krece to pompa paliwa powinna pompować paliwo do filtra ale nic sie nie dzieje i jej nie słychać przy przekrecaniu zapłonu. Wiec jak powiedziałem objawy znajomemu to powiedział ze pompe trzeba wymienić.Na filtrze powietrza jest kureczek do odpowietrzania z którego powinna leciec ropa z ewentualnym powietrzem gdy sie go poluzuje i sie kreci autem... nic takiego sie nie dzieje jest słucho. Auto nie pali po dotankowaniu z bańki paliwo sie nie skonczyło. Jeszcze istotną rzeczą jest to ze przed zakupem to auto stało rok na placu nie używane wiec mogla ta pompa paliwa troche sie zastać.... Sorki za założenie kolejnego tematu. Strasznie sie wkurzyłem na tą całą sytuacje ponieważ firma z której kupowałem auto przygotowała go do sprzedania wymienili rozrząd wszystko....i tutaj taki pech. To teraz pytanie czy sciagac pompe paliwa z polski i ją montować.
krakusik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 16:34   #4
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie Odp: Wymiana pompy paliwowej w mondeo 1.8 tdci

Cytat:
Napisał krakusik1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dolalem paliwa do filtra to zaskoczył i zgasł.
i to jednak raczej potwierdza że układ jest zapowietrzony
Cytat:
Napisał krakusik1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem tylko ze kiedy krece to pompa paliwa powinna pompować paliwo do filtra ale nic sie nie dzieje i jej nie słychać przy przekrecaniu zapłonu
to nie jest silnik benzynowy i nie ma pompy elektrycznej żeby ją było słychać po przekręceniu stacyjki, tutaj pompę paliwa napędza silnik poprzez pasek/łańcuch, jeżeli układ jest choć trochę zapowietrzony to podczas rozruchu nie odpali ponieważ rozruszik nie rozkręci odpowiednio szybko silnika a tym samym pompy żeby układ się sam odpowietrzył i silnik zapalił.
Cytat:
Napisał krakusik1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na filtrze powietrza jest kureczek do odpowietrzania z którego powinna leciec ropa z ewentualnym powietrzem gdy sie go poluzuje i sie kreci autem... nic takiego sie nie dzieje jest słucho.
nie wiem jakim cudem, przecież jak go odkręcisz i kręcisz silnikiem to poprzez niego pompa zasysa do układu powietrze (wtryski <- pompa <- filtr paliwa <- bak "ropa")

Jakbyś trochę poszukał po forum to byś wszystko to znalazł.

1. zalej na maxa rukrę paliową od filtra do silnika i filtr paliwa ropą i dobrze go skręć, podłącz rurki paliwowe - nie może być nieszczelności bo jak będzie to i tak ci nie odpali.
2. poprzez ten że kurek w filtrze (na jego dekielku) wlej na maxa ropy, ja wlewałem plastikową buteleczką po wodzie utlenionej dopóki się nie wylewało z filtra, potem zakręć go
3. odpalaj, jak zacznie konkretnie chwytać to wcisnąć mu gazu na 3/4 pedała żeby jak już zapali to wkręcił się na obroty ok 2tys i potrzymać go tak chwilę żeby się układ już sam odpowietrzył.
4. jak będziesz mieć wszystko szczelne w układzie paliwowym to już będzie palić bez problemów, a jak by znowu były kłopoty z zapalaniem to pewnie coś źle poskręcałeś (najprawdopodobniej filtr paliwa) i cała zabawa z odpowietrzaniem od nowa.

Miłej zabawy.
__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h

Ostatnio edytowane przez kryzys ; 14-07-2013 o 17:18
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 18:54   #5
krakusik1
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Belgia
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wymiana pompy paliwowej w mondeo mk4

Chodzi mi o pompe w baku tam jest pompa paliwa przesyłam link z przykładem
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Robiłem wszystko tak jak mówisz zalałem wąż ropą filtr wypełniłem na maxa i nic sie nie dzieje nawet nie kaszlnie... Juz trace nadzieje ze bede musiał z nim do mechanika jechać.A u mnie to nie jest takie proste. Moze zamiast tych zapiec seryjnych załozyć obejmy metalowe ?? czy nie pomogło by to w uszczelnieniu?
krakusik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 22:19   #6
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie Odp: Wymiana pompy paliwowej w mondeo mk4

w baku nie ma żadnej pompy, jak się nie mylę to to jest czujnik pływakowy paliwa (mierzy ilość paliwa w baku),

jak się nie mylę to pompa paliwa przy silniku jest dwu sekcyjna, jedna sekcja zasysa paliwo z baku poprzez filtr paliwa a druga sekcja wytwarza odpowiednie ciśnienie na wtryski,

większość nieszczelności jest poprzez złe skręcenie dekielka od filtra paliwa, w dziale "fotorelacje z napraw" jest gdzieś temat z opisem jak wymienić filtr paliwa w s-maxie 1.8 tdci, silnik jest ten sam więc sobie luknij tam

spróbuj jeszcze zalać ropą samego węża od pompy i do jego końca wtłaczaj jakąś buteleczką ropę ściskając ją (albo jakąś pompką) a ktoś niech przez chwilę kręci silnikiem, tylko to nie jest tak że za pierwszym razem załapie trzeba nim trochę pokręcić, jak będzie zaskakiwać to pewnie źle odpowietrzyłeś układ a jak nic nie będzie się dziać no to chyba tylko mechanik pozostaje
__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h

Ostatnio edytowane przez kryzys ; 14-07-2013 o 22:22
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2013, 22:21   #7
krakusik1
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Belgia
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wymiana pompy paliwowej w mondeo mk4

przyjechała laweta z asistans i tyle zabrali jutro dzownie do garazu gdzie kupowałem auto bo mineło 12 godzin od kupna i to jakis żart zobaczymy czy mi to uznają ale garaze tu w belgii dają gwarancje na rok ale to jest moje pierwsze auto tutaj zobaczymy jutro zdam relacje pozdrawiam i dziekuje bardzo za pomoc fajnie ze jest takie forum i tacy ludzie na ktorych mozna liczyc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krakusik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2013, 22:35   #8
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie Odp: Wymiana pompy paliwowej w mondeo mk4

daj znać co było nie tak, objawy wskazują na zapowietrzenie układu paliwowego (może wymieniali Ci filtr paliwa i się nie popisali), jakby pompa padła to by jakieś błędy wywaliło w komputerze... no ale czekamy na diagnozę serwisu
__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 16:47   #9
krakusik1
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Belgia
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wymiana pompy paliwowej w mondeo mk4

jednak auto wrociło pod dom bo asistans odmówił zaprowadzic moje auto do garazu ... szkoda gadac. Jestem w garazu umowiony na poniedziałek ale wczoraj postanowiłem wypompowac całą rope wątpliwego posichodzenia całe 70 litrów;/ zajęło to troche czasu sie udało. Dzisiaj łąduyje akumulator a jutro bede próbował na nowo pierwsze to co wąż idący do pompy CR podłącze w jakas butelke z dobrą rope i zobaczymy powinien odpalic i bede wiedział ze to tylko powietrze mi zostało.... Juz mam szczerze dosc tego auta ale zobaczym
krakusik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 18:51   #10
krakusik1
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Belgia
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wymiana pompy paliwowej w mondeo mk4

wymieniona pompa cr wtryski auto pali jezdzi dziekuje za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krakusik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.