Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2009, 22:13   #1
mkonieczny
ford::advanced
 
Avatar mkonieczny
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Skąd: WLKP
Model: VW Passat B5FL
Silnik: 1.9TDI 130KM
Rocznik: 2001
Postów: 228
Domyślnie MONDEO - prawe tylne koło nie hamuje - dźwignia ręcznego wyrobiona?

Witam,
w maju br. kupiłem Mondziaka, oczywiście po zakupie mały przeglądzik, wymiana rozrządu, klocków i tarcz z przodu, linek ręcznego, szczęk z tyłu.. wszystko było ok.. w lipcu skończył mi się przegląd, pojechałem go odnowić i .. i okazało się, że tylne koło nie hamuje.. Pojechałem do ludzi, gdzie mi to wszystko wymieniali i stwierdzili, że dźwignia ręcznego jest wyrobiona i dlatego nie hamuje tylne prawe koło (lewe hamuje normalnie).
Powiem szczerze, ręczny trzymał konkretnie.. gdyby nie przegląd nawet nie zauważyłbym tego problemu..
Upierają się, że z tyłu wszystko jest ok, że po wymianie dźwigni ręcznego bedzie ok.
Powiedzcie mi.. mówią prawdę, czy chcą naciągnąc mnie na kolejne koszta sugerując, że to dźwignia ręcznego a potem zwalić, że od tego trzeba znowu coś tam z tyłu wymienić?
POMOCY!
Pozdrawiam,
MK

PS. Chyba, że macie poleconego mechanika w Poznaniu?

mkonieczny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2009, 07:57   #2
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: MONDEO - prawe tylne koło nie hamuje - dźwignia ręcznego wyrobiona?

Gdyby była uszkodzona dźwignia ręcznego to nie miałbyś go w ogóle,a nie tylko na jednym kole.Jak wymieniali szczęki to wymieniali również samoregulatory ? Stawiam na to że tam gdzie nie działa ręczny to albo się zaciął albo zużył.Ewentualnie linkę szlag trafił(nie przesuwa się w pancerzu lub jest gdzieś załamana ) i przez to podciąga tylko jedną stronę.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2009, 11:04   #3
mkonieczny
ford::advanced
 
Avatar mkonieczny
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Skąd: WLKP
Model: VW Passat B5FL
Silnik: 1.9TDI 130KM
Rocznik: 2001
Postów: 228
Domyślnie Odp: MONDEO - prawe tylne koło nie hamuje - dźwignia ręcznego wyrobiona?

Linka zużyta raczej nie jest - nowo wymienieniona była..
Samoregulatory? Hmm dowiem sie i tam znać.
MMi też wydaje się, że nie jest to wina dźwigni ale stawiaja na dźwignie i potem pewnie beda sie upierać, że w konsekwencji trzeba coś tam jeszcze wymienić w skutek czego narażą mnie na koszty.
Czyli według Was nie jest to raczej wina zużytej dźwigni ręcznego?
mkonieczny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2009, 19:33   #4
Sławek Mondło
ford::average
 
Avatar Sławek Mondło
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: okolice Piły
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1993
Postów: 130
Domyślnie Odp: MONDEO - prawe tylne koło nie hamuje - dźwignia ręcznego wyrobiona?

Kolego wydaje mi się że możesz mieć zapieczony tłoczek w cylinderku dlatego nie hamuje na nożnym a w skutek czego samoregulator nie może się napiąć i nie trzyma na ręcznym.Ja miałem taki przypadek we fieście WD 40 rozruszać i bedzie ok.Napewno nie jest to wina dźwigni od ręcznego.Pozdro
__________________
Nie każda morda pasuje do forda.Ci co ich nie pasuje mówią Ford g... wort.
Sławek Mondło jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2009, 21:18   #5
mkonieczny
ford::advanced
 
Avatar mkonieczny
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Skąd: WLKP
Model: VW Passat B5FL
Silnik: 1.9TDI 130KM
Rocznik: 2001
Postów: 228
Domyślnie Odp: MONDEO - prawe tylne koło nie hamuje - dźwignia ręcznego wyrobiona?

"spece" stwierdzili, że nie jest to wina cylinderka.. Humm
W Fieście też często zapiekały mi się cylinderki..
Tutaj podobno wyrobiony jest sworzeń w ręcznym..
Kupiłem, wymienimy i zobaczymy..
mkonieczny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2009, 21:25   #6
Sławek Mondło
ford::average
 
Avatar Sławek Mondło
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: okolice Piły
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1993
Postów: 130
Domyślnie Odp: MONDEO - prawe tylne koło nie hamuje - dźwignia ręcznego wyrobiona?

Oki daj znać co było bo ja póki co u siebie wymieniłem bębny,szczęki rozruszałem cylinderki i dalej mam słabiutki ręczny na 2 kołach teraz t zostało już tylko wymienić samoregulatory chyba.Pozdrowionka
__________________
Nie każda morda pasuje do forda.Ci co ich nie pasuje mówią Ford g... wort.
Sławek Mondło jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2009, 21:28   #7
mkonieczny
ford::advanced
 
Avatar mkonieczny
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Skąd: WLKP
Model: VW Passat B5FL
Silnik: 1.9TDI 130KM
Rocznik: 2001
Postów: 228
Domyślnie Odp: MONDEO - prawe tylne koło nie hamuje - dźwignia ręcznego wyrobiona?

Na pewno dam znać.
Mnie osobiście nie chce się wierzyc, bo w maju wymieniałem szczęki i linki z tyłu i było ok.. a na poczatku sierpnia miałem przegląd i dowiedziałem się, że tylne prawe koło nie hamuje i reczny jest słabszy (ja nic nie zauwazyłem..)
POjechałem do serwisu na gwarancję i... i stierdzili, ze cylinderki nie są do wymiany ani zapieczone, szczęki też ok. Wymontowali dźwignię ręcznego i wyrobiony jest sworzeń, zalecili wymianę. Kupiłem i czekam aż dojdzie.
Wymienimy i zobaczymy.
pozdrowionka 4U
mkonieczny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2009, 11:31   #8
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: MONDEO - prawe tylne koło nie hamuje - dźwignia ręcznego wyrobiona?

Kiedyś strzeliła mi linka od ręcznego od prawego koła. Sam wziąłem się za wymianę.
Od dźwigni idzie jedna linka do centralnej części elementu metalowego do którego są podpinane obie linki od hamulców. Jakby coś nie tak było z lewarkiem to problem by był po obu stronach! Moim zdaniem problem na 100% jest w bębnie.
konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2009, 14:44   #9
_Damek_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2005
Skąd: Warszawa
Model: Focus mkII
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 206
Postów: 32
Domyślnie Odp: MONDEO - prawe tylne koło nie hamuje - dźwignia ręcznego wyrobiona?

U mnie też z prawym tylnym na ręcznym jest cienko - a nożny trzyma lux. Jest tak nawet po wymianie cylinderków na nowe, nowe samoregulatory i nowe szczęki. Podejrzewam linkę do prawego koła ale nie mam czasu wejść pod mondka. czekam na finał u Ciebie.
_Damek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 10:38   #10
konrad.pl
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-03-2008
Model: mondeo
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1995
Postów: 65
Domyślnie Odp: MONDEO - prawe tylne koło nie hamuje - dźwignia ręcznego wyrobiona?

polecam samemu pogrzebać przy samoregulatorze u mnie nie wystarczylo go ruszyć, musiałem sam go naciągnąć bo prawdopodobnie już sprężyna jest za slaba i zrobilem to przez tą dziurke co jest od wewnętrznej strony koła. a drugiego koła nie udało mi się tak i poprostu rozciągnąłem szczęki rękamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i ręczny jest zajebisty
a i jeszcze jedno, to napewno nie wina dźwigni chyba że ręczny łapie ci na samym końcu jej skoku to wtedy trzeba pomóc tej regulacji co to ma sama regulować skok dźwigniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez konrad.pl ; 28-08-2009 o 10:42
konrad.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.