Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2009, 21:17   #1
robroy67
ford::average
 
Avatar robroy67
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo mk3 PB+podtlenek LPG
Silnik: 1.8 +LPG
Rocznik: 2006
Postów: 71
Domyślnie Elektryka.Oświetlenie wnętrza,dzwonek al.

Witam.Mam mały porblem i nie wiem gdzie szukać.Otóż dzieje sie tak....przy otwarciu drzwi od kierowcy nie zapala sie lampka(na inne drzwi działa),nie działa też dzwonek ostrzegający o zapalonych reflektorach.Krańcówka sprawna na 100%,ale zauważyłem jeden szczegół...otóż to wszystko zaczyna działąć jeśli kilkakrotnie wcisnę przycisk blokujący dźwignię biegów(automat).Dziś dostałem się do takiego małego wyłącznika pod gałką zmiany biegów,ale przełącznik sprawny jednak,przy włączaniu słychać jakby tykanie gdzieś z okolic stacyjki.Już nie mam pomysłów,może ktoś sie spotkał z czymś takim?

robroy67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2009, 06:44   #2
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Odp: Elektryka.Oświetlenie wnętrza,dzwonek al.

Witam,
może to cykanie pochodzi z przekaźnika umieszczonego w nogach kierowcy. U mnie było tak, że albo nie miałem oświetlenia wnętrza albo miałem ale dyskotekę, zapalało sie i gasło. Cykał w tym momencie ten przekaźnik zaznaczony kropką czerwoną
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś pewien, że krańcówka w drzwiach działa bez żadnych problemów?
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2009, 10:11   #3
robroy67
ford::average
 
Avatar robroy67
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo mk3 PB+podtlenek LPG
Silnik: 1.8 +LPG
Rocznik: 2006
Postów: 71
Domyślnie Odp: Elektryka.Oświetlenie wnętrza,dzwonek al.

Krańcówka w drzwiach sprawna na 100% sprawdzałem najpierw omomierzem,wymieniałem z innych drzwi i to samo,A to "cykanie"to nie ten przekaźnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Słychać go też ale dopierw w momencie jak zapali sie lampka.To u mnie idzie wyraźnie ze stacyjki jest tam koło niej jakiś elektromagnes(chyba),i koło niego do stacyjki wchodzą dwa przewody.Jak je rozłączę to wtedy przestaje całkiem cykać i kompletnie nic nie działa,ani światło ani dzwonekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mówię o drzwiach kierowcy,mimo wyciągnięcia tej wtyczki swiatło zapala sie po otwarciu innych drzwi
robroy67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2009, 10:42   #4
konrad.pl
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-03-2008
Model: mondeo
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1995
Postów: 65
Domyślnie Odp: Elektryka.Oświetlenie wnętrza,dzwonek al.

to pykanie przy stacyjce to chyba normalka bo u mnie też to było jak jeszcze był automatGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
konrad.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2009, 11:26   #5
robroy67
ford::average
 
Avatar robroy67
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo mk3 PB+podtlenek LPG
Silnik: 1.8 +LPG
Rocznik: 2006
Postów: 71
Domyślnie Odp: Elektryka.Oświetlenie wnętrza,dzwonek al.

Domyślam sie,że to normalne,znaczy chyba,że przełącznik przy dźwigni biegów jednak działa dobrze...ale dlaczego reszta nie chce??Dziwne jest to,że po kilku,czasem dwóch wciśnięciach przycisku blokady zmiany biegów wszystko działa...a za chwilę znowu to samoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?,może to wina samej stacyjki??może tam coś sie klei??
robroy67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.