Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2010, 20:52   #1
czarnuch2007
ford::beginner
 
Imię: kuba
Zarejestrowany: 02-02-2009
Skąd: Tczew
Model: explorer
Silnik: 5.0
Rocznik: 2000
Postów: 25
Domyślnie NAWIEW ciepło-zimno

Witam

Proszę o jakąś radę odnośnie nawiewu ciepło-zimno w moim aucie a mianowicie.
Dziś cały dzień spedziłem przy samochodzie żeby zlokalizować usterkę która wystąpiła.
Moje auto od pewnego czasu ma tylko nawiew ciepła.Sprawdziłem kilka rzeczy:
Po stronie pasażera obok schowka jest jakaś biała puszka z silniczkiem i zebatkami, silniczek ten nie chodzi choć do kostki która jest do niego podłączona dochodzi prąd. Podłączyłem ten silniczek na krótko i działa.Ręcznie mogę ustawić jaki ma być nawiew ciepły czy zimny ale za pomocą przełącznika nie.Moje pytanie do WAS czy oprócz przełącznika ciepło-zimno coś jeszcze może być odpowiedzialne za ta usterkę????
Z góry dziękuje za jakieś rady.

czarnuch2007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 23:08   #2
edziuk6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2010
Model: MONDEO
Silnik: 1,8
Rocznik: 1997
Postów: 20
Domyślnie Odp: NAWIEW ciepło-zimno

Najprawdopodobniej przełącznik szwankuje a mianowicie podciśnienia powinny dochodzić do niego wężyki z ciśnieniem pewnie ciśnienie dochodzi ale przełącznik nie podaje dalej ja miałem podobny problem ale z kierunkami nawiewu nie działały nawiewy na boki i nogi tylko na szybe cały czas okazało się że przełącznik prędkości nawiewu (a niby odpowiedzialny jest za to przełącznik od kierunku nawiewu) nawalił a dokładnie w nim jest gumka wielkości 3/4 mm przez któą przechodzi ciśnienie powietrza i ona się rozpłyneła wymieniłem na szrocie cały panel sterowania nawiewem i jest ok każdy z tych przełączników ma chyba taka gumke w srodku najlepiej podjedz na szrot i przełóż na chwile panel bo wcale nie musi szwankować ten tylko jeden z pozostałych i sprawdz na 80% to to to najczęstsza awaria w fordzie koszt panelu ok 50 zł na necie znajdziesz tańszy niestety nie kupisz nigdzie samego włacznika tylko cały panel i zapomnij o zamienniku niedostępny tu masz linka na używke
edziuk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 23:09   #3
edziuk6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2010
Model: MONDEO
Silnik: 1,8
Rocznik: 1997
Postów: 20
Domyślnie Odp: NAWIEW ciepło-zimno

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
edziuk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2010, 17:23   #4
czarnuch2007
ford::beginner
 
Imię: kuba
Zarejestrowany: 02-02-2009
Skąd: Tczew
Model: explorer
Silnik: 5.0
Rocznik: 2000
Postów: 25
Domyślnie Odp: NAWIEW ciepło-zimno

ok dzięki za podpowiedź
czarnuch2007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.