Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2012, 21:23   #1
piotreek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2010
Skąd: klb
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Dłuższa podróż - co sprawdzić?

Witam,

Jak w temacie, szykuje się dłuższa podróż wakacyjna we wrześniu, a dokładniej Włochy, jak liczyłem wyjdzie coś w okolicach 4 tyś km.

Moje pytanie brzmi, co warto sprawdzić szczególnie w mondeo przed takim wyjazdem? Wiem, że do wymiany mam tarcze z przodu (już zamówione) i oczywiście płyn oraz klocki przy okazji. Samochód ma silnik 2.0 benzyna, a przebieg ponad 70 tyś i jest z roku 2006. W maju byłem nim w Niemczech (ok 950 km w jedną stronę) i sprawował się idealnie.

Pytam, bo wolę teraz to sprawdzić i ewentualnie wymienić, niż nie daj Boże w trasie by się coś miało dziać.

piotreek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2012, 09:14   #2
poszukiwacz1984
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2010
Skąd: Sochaczew
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 38
Domyślnie Odp: Dłuższa podróż - co sprawdzić?

Skoro wyminiasz hamulce to warto może jeszcze sprawdzić wyważenie kół. Na pewno warto sprawdzić oświetlenie i zapasowe koło oraz czy posiadasz wszystkie niezbędne rzeczy na jazdę po zagranicznych drogach (gaśnica, kamizelka odblaskowa, apteczka, zapasowe żarówki itp.). Twój samochód ma mały przebieg więc przypuszczam że jest w dobrym stanie. Raczej nic nie powinno odpaść. Sam fakt że już teraz wymieniasz tarcze jest dziwny (ja wymieniłem w mondo dopiero przy ok 160tys. i to tylko z przyzwoitości a nie z musu). Miłego wyjazdu. Uważaj na fotoradary Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo rachunki przychodzą w Euro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poszukiwacz1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2012, 09:23   #3
piotreek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2010
Skąd: klb
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dłuższa podróż - co sprawdzić?

Przebieg jest w 100% pewny, tarcze przy tym przebiegu się wymienia, nawet to gdzieś na tym forum wyczytałem, że tyle mniej więcej wytrzymują. Koła są wyważone, bo w maju zmieniane były opony.

dzięki
piotreek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2012, 09:38   #4
poszukiwacz1984
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2010
Skąd: Sochaczew
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 38
Domyślnie Odp: Dłuższa podróż - co sprawdzić?

Wiesz na forach pisza różne głupoty - na pewno znajdzie się ktoś kto każe Ci wymienić 3/4 samochodu przed wyjazdem i być może też będzie miał rację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Prawda jest taka że jeżeli samochód jest zadbany, serwisowany i nie masakrowany jak rajdówka to będzie się dobrze sprawował.

Wyważenie kół może wystarczyć na sezon ale z doświadczenia wiem że tak nie jest, szczególnie przez nasze dziurawe drogi. Warto to sprawdzić - koszt nie jest duży ale komfort może się poprawić jeżeli czujesz np. ściąganie lub drgania na kierownicy. Będziesz jechał autostradami więc prędkość duża - warto żeby było przyjemnie.

Co do tych tarczy to w moim diselku 2,0 oryginalne szybko nie padły ale nowe (nie pamietam firmy) już po 3 latach. Teraz (3 miesiące temu) zmieniłem na tarcze i klocki ferodo (wczesniej były jakieś tanie) - zobaczymy ile polatają. Jestem z nich tfu tfu tfu zadowolony bo hamują pięknie.
poszukiwacz1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2012, 10:48   #5
piotreek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2010
Skąd: klb
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dłuższa podróż - co sprawdzić?

Tarcze były fabryczne, zmierzyłem je i przednie były już poniżej normy, a tył jeszcze w miarę ok.

Auto nie ściąga, prowadzi się jak po sznurku. Ostatnio w Niemczech jechałem nim jakieś 215 km/h i wszystko było ok.

Dzięki za odpowiedzi pozdrawiam
piotreek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2012, 22:45   #6
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Dłuższa podróż - co sprawdzić?

Jeśli nie będziesz zbytnio szarżował i bez potrzeby uganiał się za vw, audi, bmw itp. na autostradzie, to na pewno dojedziesz szczęśliwie i bez przygód. Powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2012, 00:02   #7
kriss941
ford::average
 
Avatar kriss941
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-07-2005
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo Mk2 kombi
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1998
Postów: 126
Domyślnie Odp: Dłuższa podróż - co sprawdzić?

Cytat:
Napisał piotreek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a dokładniej Włochy
Klime
__________________
Na posiadaniu Renault Master II 2.8 dTi
,,Koperek"
kriss941 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2012, 06:31   #8
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Dłuższa podróż - co sprawdzić?

Cytat:
Napisał piotreek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... co warto sprawdzić szczególnie w mondeo przed takim wyjazdem? ...
Może będę mało oryginalny ale sugeruję zadbać też o rzeczy "obowiązkowe" w wielu tranzytowych krajach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo o takich gadżetach się często zapomina ...
Właśnie skompletowałem swój [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] przed jutrzejszym wyjazdem (2x 1500km) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka

Ostatnio edytowane przez Rob^ ; 11-08-2012 o 06:33
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2012, 11:09   #9
piotreek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2010
Skąd: klb
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dłuższa podróż - co sprawdzić?

Klima po serwisie, robione było w maju. Jeszcze linkę muszę kupić.
piotreek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2012, 16:33   #10
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Dłuższa podróż - co sprawdzić?

Assistance.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.