Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2010, 13:57   #991
anion
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-01-2010
Model: Forg Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 110 km
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Przepraszam pomyliłem adres [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] prawidłowy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
We Wrocławiu są chyba ze tryz takie punkty.Na tej stronie znajdziesz ich adresy.

anion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 14:18   #992
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Nawiązując do uszczelek które dostałem razem z sitkiem to skoro wykręcę tylko święce i wyjmę sitko to uszczelki mi niepotrzebne. Czy tak?
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 14:31   #993
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Pacific tdi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawiązując do uszczelek które dostałem razem z sitkiem to skoro wykręcę tylko święce i wyjmę sitko to uszczelki mi niepotrzebne. Czy tak?
Jeżeli uda Ci sie bez większych problem wymienic sitko bez rozkrecania komory spalania to nie musisz wymieniać tych uszczelek.Ale powiem Ci wprost ze jak juz je masz to przy okazji przeczyscisz komore spalania sprawdzisz co i jak i bedziesz miała spokojne sumienie.Ja tak u siebie zrobiłem jak juz sie brudzic to za jednym razem.Pozdrawiam i zycze ciepełka.Cholera Tobie chodzi o te uszczelki gumowe a ja pisze o papierowych[teraz doczytałem].Jak są dobre to zostaw sobie na zapas.Pozdrawiam.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 15:33   #994
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał gumiskrosno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czego chcesz szukać przyczyny w nagrzewnicy najprościej jest schylić sie (na rozgrzanym silniku) od strony kierowcy pod spód samochodu w okolicy tylnego koło i sprawdzić ręką temperaturę rurek idących do tylnej nagrzewnicy. jeśli są gorące to wtedy szukaj winy w nagrzewnicy ( pierwsze sprawdź jej ustawienie w zależności od wersji sterowanie w podsufitce za kierowcą lub na panelu klimatronica) Nie rozumie też dlaczego nie naprawisz tej pompki najprawdopodobniej wystarczy wymienić szczotki a to koszt max 10 zł. Przeczytaj też dokładnie co pisze kolega taxidriver bo jest w tym dużo prawdy. U mnie działa i piecyk i pompka ale nawet przy wyłączonym piecyku przy sprawnej pompce i przy nagrzanym silniku z tylnego nadmuch leci ciepłe powietrze.

Własnie chcialbym naprawic ta pompkę ale nie mam zbyt gdzie tego zrobić. Do garażu jeszcze nie moge wjechać.Na dworzu -10C wiec raczej teraz odpada, a jak pojade do jakiegoś mechanika to mi zaraz bedzie wrzucał teorie ,że pompkę trzeba wymienic dlatego czekam do wiosny. Jesli chodzi o ogrzewanie z tyłu to dziś jak podkręciłem go na obrotach to zauważyłem ,że leci ciepłe powietrze z tyłu , a wiec fakt, moze ocieplenie tych rurek prznisłoby oczekiwany efekt.
Chyba ,że macie namiar na kogoś w Wawie lub okolicach kto wymienia te szczotki.
Pozdr,
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 16:39   #995
kamur
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2010
Skąd: wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 turbo
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam!
Anion dzięki za poradę, napewno skorzystam.
pozdrawiam
kamur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 17:18   #996
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał gumiskrosno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czego chcesz szukać przyczyny w nagrzewnicy najprościej jest schylić sie (na rozgrzanym silniku) od strony kierowcy pod spód samochodu w okolicy tylnego koło i sprawdzić ręką temperaturę rurek idących do tylnej nagrzewnicy. jeśli są gorące to wtedy szukaj winy w nagrzewnicy ( pierwsze sprawdź jej ustawienie w zależności od wersji sterowanie w podsufitce za kierowcą lub na panelu klimatronica) Nie rozumie też dlaczego nie naprawisz tej pompki najprawdopodobniej wystarczy wymienić szczotki a to koszt max 10 zł. Przeczytaj też dokładnie co pisze kolega taxidriver bo jest w tym dużo prawdy. U mnie działa i piecyk i pompka ale nawet przy wyłączonym piecyku przy sprawnej pompce i przy nagrzanym silniku z tylnego nadmuch leci ciepłe powietrze.
Noi teraz możemy Gumiś razem z Taxidriver iść na browara.Opisałeś to ta jak ja chciałem tyle że nie jestem "Mickiewiczem"Pozdrawiam
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 18:20   #997
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Pacific tdi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawiązując do uszczelek które dostałem razem z sitkiem to skoro wykręcę tylko święce i wyjmę sitko to uszczelki mi niepotrzebne. Czy tak?
W poscie nr 978 wkleiłem ci fotkę z opisem i jak wykręcisz swiecę, to nie da się za bardzo wydrzeć przez tą dziurkę starego przepalonego sitka, zresztą trzeba oczyscic komorę spalania, wiec lepiej wyjąć uchwyt swiecy, ten co jest razem z podajnikiem paliwa.
A jesli uda ci się wyjąć stare sitko i nie bedziesz nic czyscił to oringi oczyuwiscie ci zostaną, Zresztą stare tez moga byc dobre.
Pozdr.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 17-01-2010 o 22:22
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 19:21   #998
WROBEL2518
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Grębocin
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 3
Smile Odp: Dogrzewacz

Witam. mam pytanko na temat tego dogrzewacza .wymontowałem go z samochodu bo nie działał okazało się ze wszystko jest OK tylko kabel przy kostce czerwony[prądowy] był zaśniedziały i przegnity ,polutowałem go wszystko zamontowałem spowrotem...Odpalam autko po chwili odpalił dogrzewacz ,na początku zaczoł kopcic na niebiesko potem się rozbujał przez około 3 minuty zgasiłem auto jeszcze chwile chodził i się wyłączył ,i teraz wogule nie działa ..Jak ktoś wie o co teraz biega ze on nie działa prosze o odpowiedz...pozdrawiam..WROBEL2518...
+,
WROBEL2518 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2010, 13:51   #999
silencer
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-10-2009
Skąd: Lubelskie
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 87
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Może ktoś mi podpowie jak zdemontować pompkę płynu z podszybia (jak jest tam zamocowana? co muszę zdemontować? ) zaglądałem tam ale jako laik nie za bardzo widzę coś do odkręcenia.

pozdrawiam
silencer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2010, 17:01   #1000
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

najlepiej zdjac osłone silnika, zdjąć tę półke z podszybia, i dobrze jest chyba odkręcić zbiornik z płynem i pomkę ma sz na widoku.
Ew. można to połaczyć z wymianą filtra paliwa jesli tego ie robiłeś bedziesz miał dużo lepszy dostęp do pompki
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.