Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2011, 17:49   #21
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Kontrolka "usterka układu wspomagania kierowniczego" - o co chodzi?

Uterki dopatrywał bym się w samej pompie wspomagania lub braku płynu -wyjmij prawą lampę i pod nią masz zbiornik płynu wraz z pompą zobacz poziom i czy nie ma nigdzie wycieków oraz stan połączeń elektrycznych.

Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2011, 18:24   #22
foka gdz
ford::average
 
Avatar foka gdz
 
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Grudziądz
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 06.2007
Postów: 75
Domyślnie Odp: Kontrolka "usterka układu wspomagania kierowniczego" - o co chodzi?

a jaki do tego kupiś płyn? u mnie jest wlane coś zielonego... też mi się ta usterka raz pojawiła ostatnio i wspomaganie nie działało, po ponownym uruchomieniu silnika wszystko wróciło do normy...
__________________
*Ford FOCUS MK2* *1.8TDCI* *SILVERX* *DEEP NAVY*
foka gdz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 10:30   #23
Krisstter
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Kontrolka "usterka układu wspomagania kierowniczego" - o co chodzi?

Miałem dokladnie wszystkie wyżej opisane problemy " usterka .. " raz wspomaganie nie działalo , raz działalo . Na kompie wywalal błąd czujnika kąta skrętu , czujnik wymieniłem ale bez rezultatów , koniec w końcu skończyło się wymianą pompy i problem ustąpił.
Krisstter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 14:20   #24
bernikrk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2011
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.0 Ecoboost 100km
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: Kontrolka "usterka układu wspomagania kierowniczego" - o co chodzi?

stan płynu wspomagania jest w normie ale zbiorniczek strasznie ubrudzony z zewnątrz.

myslałem ze to cos z elektroniką, przy wyłączonej klimie i radiu komunika się nie pokazywał.... aż do dziś :/

boje się pojechać do mechanika bo czuję że to pompa.


tak więc okazało się że ktoś majstrował już przy pompie i nic z niej nie będzie. nowa pompa założona.

Ostatnio edytowane przez bernikrk ; 13-05-2011 o 19:11
bernikrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2011, 14:52   #25
maciej_m
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 18-05-2009
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Turnier
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 116
Domyślnie Odp: Kontrolka "usterka układu wspomagania kierowniczego" - o co chodzi?

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uterki dopatrywał bym się w samej pompie wspomagania lub braku płynu -wyjmij prawą lampę i pod nią masz zbiornik płynu wraz z pompą zobacz poziom i czy nie ma nigdzie wycieków oraz stan połączeń elektrycznych.
płyn jest, a czego szukać w pompie wspomagania? czy można jakoś wychycić zaniki wspomagania lub nieprawidłową pracę pompy?
maciej_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2011, 18:34   #26
bobek007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: Focus II (3d Hatchback)
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kontrolka "usterka układu wspomagania kierowniczego" - o co chodzi?

A czy płyn wspomagania się wymienia czy tylko dolewa?
bobek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 09:14   #27
złyeryk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Chełmża
Model: ford focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCI 109km
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kontrolka "usterka układu wspomagania kierowniczego" - o co chodzi?

Miałem taki sam problem dodatkowo zapaliła mi się kontrolka ABS. Po wyłączeniu nawiewu, radia i świateł wszystko zniknęło. Teraz wiem, ze to aku... fakt, alternator nie daje takiego prądu aby zasilić wszystko. Dlaczego aku?, ponieważ po naładowaniu wszystko było w normie, ale po przejechaniu ok.70 km wszystko wracało do tego, że zapaliła sie kontrolka i pojawił sie napis "Awaria Układu Wspomagania kierownicy" i pulsacyjnie wyłączało mi się wspomaganie. Z początku myślałem, że to alternator, ale pierwszym krokiem była wymiana aku i teraz już jest wszystko w normie
złyeryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2011, 19:04   #28
jammie
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Wrocław-Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1798
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Kontrolka "usterka układu wspomagania kierowniczego" - o co chodzi?

Witam Panowie. Mam taki problem jak poprzednicy. Focus MK2 18 TDCi 115KM. Auto tak raz do dwóch razy w miesiącu zapala się "usterka wspomagania kierownicy" podczas skęetu lub wolnej jazdy a ostatnio przy odpaleniu zimnego czy ciepłego silnika nie działa wspomaganie kierownicy, a po ponownym odpaleniu już jest wszystko w porządku. Auto było już 3 razy w tej sprawie w ASO podłączali pod komputer jakieś błędy wykasowali, przejechali się 40 km po mieście i błąd nie wyskakiwał... I nie ma podstaw do naprawy. Auto jest na gwarancji a ten mały feler mnie wkurza. Poprzednicy pisali o akumulatorze lub pompie. A czy ktoś wie jak zmusić tych bałwanów i nieuków z serwisu, żeby odeszli od komputera i programów a zajęli się mechaniką? Albo może ktoś ma gotową diagnozę na mojego Fuksa..?
jammie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 21:47   #29
garo
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: ZABRZE
Model: FOCUS mk2 FX GOLD
Silnik: 1.6 tdci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Kontrolka "usterka układu wspomagania kierowniczego" - o co chodzi?

dla potomnych: kilka dni temu po solidnym mrozie i całym silniku zawianym śniegiem odpalam mk2 tdci 1.6 - odpalił - ale słyszę dziwny szelest - szum ... ale mówię ... może jakiś lód się telepie w komorze... więc odśnieżam sobie spokojnie. wsiadam ... a tu informacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum." awaria układu wspomagania kierownicy" więc gaszę i odpalam jeszcze raz,,, samochód już nie odpala... rozrusznik stara się zakręcić ... ale nie łapie... (ciekawe że przy kręceniu rozrusznika migają światła krótkie ... mimo że gałka na zero.... wyjąłem akumulator - (mam od nowości czyli 7lat bo auto 2005) doładowałem prostownikiem.... auto odpaliło - żadnych usterek ... na dniach kupie nowy aku i myślę koniec przygody... pozdrawiam!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
garo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2012, 21:09   #30
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Kontrolka "usterka układu wspomagania kierowniczego" - o co chodzi?

Jest standardem, że w samochodach z elektrycznym lub elektyczno-hydraulicznym wspomaganiem problem z AKU lub ładowaniem właśnie jest sygnalizowane przez błąd układu wspomagania - dla zmylenia przeciwnika ;-))
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.