Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2016, 21:47   #1
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Zmiana tylnych foteli nieprzesuwnych na przesuwne

Witam.

W swojej zubożonej wersji C-maxa poliftowego (niemiecki "STYLE") z tyłu mam nieprzesuwne fotele, które chciałbym zamienić, a najlepiej przerobić na takie jak w wersjach ghia i titanium, czyli przesuwne.
Domyślam się, że o ile po znalezieniu takich foteli z wyższych wersji zamiana nie powinna sprawić żadnego problemu?, to nie wiem jak sprawa wygląda z ew. podmianką samego systemu mocowania pomiędzy fotelami (wolałbym zostawić obecną tapicerkę).

Czy podmiana mocowania tylnych foteli z nieregulowanych na regulowane (przesuwne) jest osiągalna? Może system suwnic jest montowany na karoserii, a nie jest zintegrowany z fotelami? Mógłby mi ktoś rozjaśnić te kwestie?

Uprzedzając ew. pytanie dlaczego potrzebuje przesuwnych foteli... Cóż, z bardzo praktycznego powodu. Przewożąc z tylu synka w foteliku (tyłem do kierunku jazdy) miejsca dla kierowcy lub pasażera z przody jest po prostu "nie dużo", a mogłoby być więcejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez jaksen ; 20-06-2016 o 21:49
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2016, 12:32   #2
jlm
ford::average
 
Avatar jlm
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Śląsk
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 151
Domyślnie Odp: Zmiana tylnych foteli nieprzesuwnych na przesuwne

Szyny są przymocowane do karoserii (tak to wygląda), pytanie czy da się to przemontować bo poza fotelami musiałbyś mieć jeszcze te prowadnice i zaingerować w auto. Tak nawiasem mówiąc fotele przesuwne to nie jest taka rewelacja na jaką wygląda na pierwszy rzut oka. Dość znacznie zmniejsza się pojemność bagażnika, nie ma podłokietnika dla pasażerów z tyłu, w dodatku siedzi się z głową przy słupku co ogranicza nieco widoki, siedzi się tez centralnie na kole co może wpłynąć na doznania żołądkowe. Owszem jest więcej miejsca na nogi, ale równie dobrze możesz usunąć klapki ze schowków pod wykładziną i też będzie więcej miejsca na nogi. Prędzej bym widział jakieś pochylane fotele niż te przesuwane jeśli chodzi o komfort na tylnej kanapie, acz miejsca jest tam i tak więcej niż w zwykłym focusie.
__________________
feel the difference
jlm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2016, 14:57   #3
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Zmiana tylnych foteli nieprzesuwnych na przesuwne

Dzięki za zobrazowanie tematu. Hmm, to faktycznie nie jest jakoś super ciekawie z tymi fotelami. A jaka jest różnica w poziomie miedzy normalnym położeniem fotela, a maksymalnie cofniętym do tyłu?

Coś czuję, że "przemęcze się" jeszcze ze 2-3 lata i trzeba będzie znaleźć jakieś większe autko... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2016, 15:40   #4
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Zmiana tylnych foteli nieprzesuwnych na przesuwne

No jesli potrzebujesz miejsca na 4 osoby to wyjmujesz środkowy fotel i zsuwasz je do srodka i do tyłu i wtedy robi sie elegancko. Ja tak miałem wcześniej a miedzy fotele aby nie było dziury załatwiłem sobie kawałek ekoskóry 1,5x1,5m i zamontowałem na fotel na górze i pod fotel, przez co nie było dziury do bagażnika i w zimie też nie było z tego powodu zimno
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2016, 16:37   #5
jlm
ford::average
 
Avatar jlm
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Śląsk
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 151
Domyślnie Odp: Zmiana tylnych foteli nieprzesuwnych na przesuwne

Racja, ten chowany w bagażniku fotel zajmuje też sporo miejsca, w dodatku bagażnik robi się dość nie regularny że ledwo się mieści taki zwykły koszyk (na długość, na szerokość jest ok) co mnie wkurza. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
feel the difference
jlm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2016, 23:11   #6
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Zmiana tylnych foteli nieprzesuwnych na przesuwne

A nie ma opcji, żeby cofnąć boczne fotele bez demontażu środkowego? Mnie urządzaloby już cofnięcie fotela o powiedzmy 10cm, ale bez demontażu fotela środkowego i zsuwania bocznych do środka... Osiągalne? Czy nie w tym modelu?
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2016, 07:32   #7
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Zmiana tylnych foteli nieprzesuwnych na przesuwne

Kolego nie osiągalne, bo one mają tylko skośne prowadnice, dlatego nie zsuniesz ich do tyłu za żadne skarby - idą tylko po skosie (w tył i do środka na raz) więc jest to możliwe tylko i wyłącznie bez środkowego fotela.

Tak, jak mówią koledzy - też ekscytowałem się na początku jaki super patent, ale jest więcej minusów wynikających z tego rozwiązania (mniejszy bagażnik, dziura między fotelami) niż plusów. Oprócz zwiększenia się miejsca na nogi nie zyskujesz nic więcej, a zamieszania jest sporo, dlatego nawet jak jeżdżę w 4 osoby to nikomu nie chce się kombinować i zsuwać tych foteli, tylko każdy woli jechać w normalnej opcji z 3 fotelami z tyłu.

Dla mnie zupełnie nieużyteczna opcja i tez bym wolał żeby dało się bardziej położyć oparcie tylnych foteli niż je zsuwać.
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2016, 08:45   #8
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Zmiana tylnych foteli nieprzesuwnych na przesuwne

No to faktycznie lipa z tym rozkładaniem - a wystarczyłoby inaczej wyprofilować boczki bagażnika i dać możliwość bezpośredniego cofnięcia fotela do tyłu lub jego pochylenia... Dzięki wszystkim za przedstawienie pełnej charakterystyki tego rozwiązania. W takim wypadku nie pozostaje mi nic innego jak odpuścić temat. Temat uważam za wyczerpany, pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez jaksen ; 22-06-2016 o 14:50
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2016, 15:33   #9
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Zmiana tylnych foteli nieprzesuwnych na przesuwne

Cytat:
Napisał fifel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, jak mówią koledzy - też ekscytowałem się na początku jaki super patent, ale jest więcej minusów wynikających z tego rozwiązania (mniejszy bagażnik, dziura między fotelami) niż plusów.
No nie do końca bo ta opcja jest ok przy dwóch fotelikach dla dzieci z tyłu a n a dodatek powstaje mały próg pod nogami gdzie dzieci mogą sobie w dalszej trasie nogi oprzeć
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2016, 17:00   #10
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Zmiana tylnych foteli nieprzesuwnych na przesuwne

Moja córka (choć już 13 lat ) też woli jeździć w wersji 4-o osobowej.
Ja jak jadę do pracy z kolegami też lepiej mi w tej wersji jechać.
Poluję cały czas na podłokietnik tylnej kanapy który się montuje między fotelami w tej pustej przestrzeni - ale ciężko go dostać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.