Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2009, 07:08   #3751
kristof70
FCP member
 
Avatar kristof70
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mk4 Mondeo TitaniumX
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 05.2009
Postów: 389
Domyślnie Odp: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Minus może dla niektórych klientów, którzy chcieliby mieć wybór, a gdy przystąpią do programu tego wyboru zostana pozbawieni. Wygląda na to, że ford chce przykleić samochody swojej marki do swoich serwisów.

kristof70 jest offline  
Stary 08-12-2009, 07:17   #3752
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Odp: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

dokładnie tak sobie pomyślałem, już chciałem zapomnieć o wyjazdach do ASO, a tu wychodzi że trzeba będzie znowu pogodzić się z ASO
__________________
azet jest offline  
Stary 10-12-2009, 10:16   #3753
mir200
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: lubelskie
Model: MK 4 Tit X kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Odp: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Byłem wczoraj w ASO i przy okazji czekania zagadałem z "moim" sprzedawcą na temat 89 zł za gwarancję. A więc starsze auta (ponad gwarancję) muszą byc najpierw doprowadzone do stanu idealnego w ASO - tzn co znajda to wymienią- chyba widzicie już możliwość "fantazji" mechaników z ASO. następnie 89 zł i masz gwarancję , czyli coroczne lub co 20 tys pełny przegląd z wymianą zużytych elementów ( znacie cenyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Wybaczcie , rozebrali mi całą deskę rozdzielczą żeby znaleźć hałas podczas sterowaniem nawiewami ( nogi/szyba, twarz), podobno nasmarowali po powrocie hałas głośniejszy. Ten dźwięk naprawdę nie jest cichy. Mam wrażeenie że elementy się rozpadaają. Wg ASO nie zaliczają to do usterki ( "ten typ tak ma"). Żenada. Jeśli tak ma wyglądać to serwisowanie to ja od stycznia 2011 zapomnę gdzie znajduje się ASO.
mir200 jest offline  
Stary 10-12-2009, 12:37   #3754
brystol
ford::average
 
Avatar brystol
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo[MkIV]
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: wrzesień 2009
Postów: 66
Domyślnie Odp: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Za 89 zł można wykupić a czy się skorzysta to zupełnie inna sprawa. Zwykły serwis czyli wymianę filtrów i oleju to można zrobic gdziekolwiek ale na poważniejsze tematy to oferta jest fajna a póki co dyrektywa GVO obowiązuje i są duże szanse, ze przedłużą na kolejne 5 lat.
Z drugiej jednak strony jeżeli nie przedłużą GVO to cena 89 zł jest zrozumiała bo za prosty przegląd bedziemy płacić 2000 zł (wszystkie części z logo forda).
brystol jest offline  
Stary 10-12-2009, 12:45   #3755
kubuspuchaty
ford::advanced
 
Avatar kubuspuchaty
 
Zarejestrowany: 17-01-2008
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: A.D. 2008
Postów: 469
Domyślnie Odp: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Cytat:
Napisał brystol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za 89 zł można wykupić a czy się skorzysta to zupełnie inna sprawa. Zwykły serwis czyli wymianę filtrów i oleju to można zrobic gdziekolwiek ale na poważniejsze tematy to oferta jest fajna a póki co dyrektywa GVO obowiązuje i są duże szanse, ze przedłużą na kolejne 5 lat.
Z drugiej jednak strony jeżeli nie przedłużą GVO to cena 89 zł jest zrozumiała bo za prosty przegląd bedziemy płacić 2000 zł (wszystkie części z logo forda).
Nie wiem skąd kolega wziął te 2000 za przegląd. Jakiś czas temu miałem przegląd po 40 tkm. Robocizna + filtry i dezynfekcja klimy - 800 zł brutto.
kubuspuchaty jest offline  
Stary 10-12-2009, 12:46   #3756
kristof70
FCP member
 
Avatar kristof70
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mk4 Mondeo TitaniumX
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 05.2009
Postów: 389
Domyślnie Odp: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

W starszych autach to może być drogi interes z samym doprowadzeniem do stanu uznanego przez aso, że już sie nadaje. Jedno jest pewne robocizna, części i fachowcy - wszystko aso.
A jeśli chodzi o nawiewy to przypomniała mi sie stara historia. Kiedyś w poprzednim aucie serwis "czyścił" nawiewy, na koniec fachowcy nawet nie sprawdzili jak działa. Po wyjeździe z serwisu włączam nawiew, a tu dudni jakby samolot lądował na moim dachu. Co się okazało? w czasie czyszczenia dostał sie mały liść.
kristof70 jest offline  
Stary 10-12-2009, 15:41   #3757
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Odp: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Cytat:
Napisał kubuspuchaty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem skąd kolega wziął te 2000 za przegląd. Jakiś czas temu miałem przegląd po 40 tkm. Robocizna + filtry i dezynfekcja klimy - 800 zł brutto.
Dokładnie tyle. Miałem taki miesiąc temu.
W poniedziałek będę w ASO to dopytam dokładnie o co chodzi z tą akcją i zdam relację.
__________________
G - Car solution
TiM jest offline  
Stary 10-12-2009, 16:47   #3758
radzio_s
ford::advanced
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 GOLD
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 302
Domyślnie Odp: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Wg mnie tylko przeglądy okresowe należy robić w ASO oraz naprawy części które podlegają lub maja wpływ na te na które jest gwarancja.
jeśli więc na zawieszenie nie ma gwarancji to mogę je naprawić sam, ale np.rozrząd (część silnika)oraz mająca wpływ na silnik ( a ten podlega gwarancji) należy robić w ASO i mieć dowód jak walnie coś w motorze.
To rozumowanie potwierdziła Auto Plaza .
Niestety nie udało mi się uzyskać dokładnej specyfikacji części bo ta w ulotce jest bardzo ogólna.Nie wiadomo co z wtryskami ,turbiną, EGR itp czyli sam miodzio w dieslach.
radzio_s jest offline  
Stary 10-12-2009, 17:24   #3759
brystol
ford::average
 
Avatar brystol
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo[MkIV]
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: wrzesień 2009
Postów: 66
Domyślnie Odp: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Cytat:
Napisał kubuspuchaty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem skąd kolega wziął te 2000 za przegląd. Jakiś czas temu miałem przegląd po 40 tkm. Robocizna + filtry i dezynfekcja klimy - 800 zł brutto.
Nie wiem czy kolega przeczytał dokładnie o co chodzi. Jeżeli zniknie norma GVO to znikną zamienniki z autoryzowanych stacji bo już bez przeszkód bedzie można rąbać na oryginałach. Dziś płacimy 800 zł za pół roku bez GVO 2000 zł - proste ?
brystol jest offline  
Stary 10-12-2009, 19:57   #3760
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Odp: [MK4] Nowe Mondeo - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Zaraz, zaraz. Znaczy, ze w tej chwili ładują nam zamienniki na przeglądach? Chyba jednak nie... ?
__________________
G - Car solution
TiM jest offline  
Zamknięty Temat

Tagi
mondeo mk4 , nowinki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.