Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-02-2012, 09:08   #1
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,424
Domyślnie Klimatyzacja,a jej naprawa w ramach Ford Protect

Witam!Auto ma problem z klimatyzacja,zastartowalem ja pierwszy raz po kupnie(mam go dopiero piaty tydzien),no i maly zonk nie chlodzi.Mam ten Ford Protect na mechanike i elektryke,ale klimy jako takiej nie wyszczegolnionej w objetych jak i w nieobjetych tym calym dobrodziejstwem.Moze ktos z was przerabial cos podobnego?

cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 09:15   #2
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Klimatyzacja,a jej naprawa w ramach Ford Protect

Cytat:
Napisał cliner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie chlodzi?
A masz powyżej +4 stopni na zew? Jak nie to klima się nigdy nie załączy nawet...

Ja bym poczekał do prawdziwej wiosny i potem się ewentualnie martwił... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 09:33   #3
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Klimatyzacja,a jej naprawa w ramach Ford Protect

Na panelu klimy się załączy, tylko chłodzić nie będzie
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 09:36   #4
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,424
Domyślnie Odp: Klimatyzacja,a jej naprawa w ramach Ford Protect

Dzieki za szybkie zainteresowanie,odpalalem ja w ostatnia niedzielna wycieczke,klimat mamy tutaj lagodny o tej porze roku,bylo tak okolo 12 stopni na plusie.Pewnie bedzie za malo czynnika(oby tylko ten problem).
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 09:59   #5
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Klimatyzacja,a jej naprawa w ramach Ford Protect

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na panelu klimy się załączy, tylko chłodzić nie będzie
Heh...na panelu klimy to ja mam ON A/C cały rok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 11:52   #6
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie Odp: Klimatyzacja,a jej naprawa w ramach Ford Protect

jeśli kilima się nie załącza poniżej 4 stopni, tak jak jest w instrukcji, to dlaczego na postoju jak oglądam sobie chwilowe spalanie na godzinę to po włączeniu klimy ono rośnie o średnio 0,2 l/h (temperatura zewnętrzna poniżej 4 st)

też tak macie ?
anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 12:00   #7
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Klimatyzacja,a jej naprawa w ramach Ford Protect

Nie mam chwilowego więc nie wiem.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 13:28   #8
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: Klimatyzacja,a jej naprawa w ramach Ford Protect

Cytat:
Napisał anwod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli kilima się nie załącza poniżej 4 stopni, tak jak jest w instrukcji, to dlaczego na postoju jak oglądam sobie chwilowe spalanie na godzinę to po włączeniu klimy ono rośnie o średnio 0,2 l/h (temperatura zewnętrzna poniżej 4 st)

też tak macie ?
Dokładnie. Do tego wyraźnie podczas włączania/wyłączania sprężarki widać chwilowy ruch obrotów silnika aby dać "więcej prądu".

We wcześniejszych moich autach poniżej 2*C sprężarka się całkowicie wyłączała i nie było szans, żeby ją włączyć (co jednak nie do końca jest zaletą), w Fordzie chodzi chyba cały czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 21:49   #9
GMK
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2,0 diżel
Rocznik: 2009
Postów: 118
Domyślnie Odp: Klimatyzacja,a jej naprawa w ramach Ford Protect

Na mój gust klima musi włączać się przy każdej temperaturze zewnęrznej.
Każdy serwis zaleca używanie AC przez cały rok, żeby miała smarowanie. Jeśli przez okres zimowy nie dała by się załączyć to w większości wypadków na wiosnę odwiedzimy serwis.
Po drugie klima nie tylko chłodzi ale też grzeje. Wszystko zależy od tego jaką temp. sobie nastawimy. Chodzi o to, żeby w okresie jesienno wiosennym np. odparować szyby.
Dodatkowe obciążenie dla silnika generuje również wentylator na chłodnicy, który przy wysokich temperaturach, po załaczeniu AC "chodzi" praktycznie na okrągło. Przy niższych temperaturach niekoniecznie, co może dawać złudzenie, że klima się nie załącza.
Z doświadczenia wiem, że najczęstrzą przyczyną nie załaczania się klimatyzacji jest brak lub niski poziom czynnika w układzie. Wówczas czujnik nie pozwoli na uruchomienie sprężarki, która "na sucho" poprostu by się zatarła.
GMK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2012, 12:29   #10
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: Klimatyzacja,a jej naprawa w ramach Ford Protect

Cytat:
Na mój gust klima musi włączać się przy każdej temperaturze zewnęrznej.
Każdy serwis zaleca używanie AC przez cały rok, żeby miała smarowanie. Jeśli przez okres zimowy nie dała by się załączyć to w większości wypadków na wiosnę odwiedzimy serwis.
Po drugie klima nie tylko chłodzi ale też grzeje. Wszystko zależy od tego jaką temp. sobie nastawimy. Chodzi o to, żeby w okresie jesienno wiosennym np. odparować szyby.
Dodatkowe obciążenie dla silnika generuje również wentylator na chłodnicy, który przy wysokich temperaturach, po załaczeniu AC "chodzi" praktycznie na okrągło. Przy niższych temperaturach niekoniecznie, co może dawać złudzenie, że klima się nie załącza.
Z doświadczenia wiem, że najczęstrzą przyczyną nie załaczania się klimatyzacji jest brak lub niski poziom czynnika w układzie. Wówczas czujnik nie pozwoli na uruchomienie sprężarki, która "na sucho" poprostu by się zatarła.
Wiadomo, że nieużywanie przez dłuższy czas sprężarki klimy jej szkodzi, ale w niektórych autach nie da się jej włączyć. Rozwiązaniem jest odwiedzenie parkingu podziemnego, gdzie zawsze są temperatury dodatnie i wtedy można "poużywać" klimy również zimą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.