Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2007, 19:45   #1
mismis
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2005
Skąd: łódzkie
Postów: 57
Domyślnie Jaka średnica cylinderków hamulcowych?

Rozleciał mi się ostatnio cylinderek hamulcowy w tylnym lewym kole przez co wracałem z pracy bez hamulców ale za to z emocjamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum...a że to akurat w dodatku są Niemcy to była prawdziwa bomba. Pojechałem więc do sklepu i serwisu o nazwie AoToU i zapytałem o ów cylinderek. Po chwili miły Pan przyniósł mi wyrób firmy Cifam który kosztował jedyne 40..ale Euro!!Cóz robic - kupiłem. Po rozebraniu koła okazało się ze cylinderek kupiony jest trochę inny..i większy - tzn. pasuje ale jest jakiś inny. Pojechaliśmy z powrotem do sklepu tym razem również ze starym cylinderkiem..i mądre głowy z tego serwisu pomierzyły wszystko i okazało się ze miałem coś koło 18mm a dali mi 22mm i wedlug nich oni montują takie i wszystko jest ok. Więc zamontowałem dwa 22mm...no i teraz jest problem - pomimo odpowietrzenia hamulce działaja jak zapowietrzone. Pedał wpada - auto hamuje ale skuteczność jest słaba. Czy zwiększenie średnicy cylinerka może powodować ze będzie lipa?Nie wiem co robić ..czy wojować dalej z odpowietrzaniem czy zmieniać cylinderki na takie jak wcześniej...

mismis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2007, 21:07   #2
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał mismis
Po chwili miły Pan przyniósł mi wyrób firmy Cifam który kosztował jedyne 40..ale Euro!!
ja mam dokładnie takie, ale płaciłem 30 złotych za sztuke. Cylinderki dobre, ale brakuje w nich spręzyny rozporowej takiej jak w oryginale. Dlatego tak Ci sie dzieje. Jak puścisz pedał hamulca, to te tłoczki sie chowają w cylinderkach i dlatego po nacisnieciu masz taki efekt. Przeciez układ musi sie napełnić podczas rozchylania tłoczków a później szczęk. Gdyby była wieksza pojemność pompy hamulcowej, to byłoby ok.

Masz wyjscie. Musisz wydłubać ta sprężyne ze starych cylinderków i włozyć do tych nowych. Tak aby tłoczki same "wyłaziły" na zewnątrz. wtedy bedzie ok.


Aha, dodatkowo naruszyłes podział sił hamowania pomiedzy przodem a tyłem. większa srednica = wieksza siła.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2007, 21:38   #3
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie

I dodatkowo przeniósł część siły hamowania z przaodu na tył - czy odczuwalnie? - zobaczymy przy pierwszym ostrym hamowaniu pod ładunkiem (dwie teściowe słuszne np.). Może to nieco zakłócić pracę korektora
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2007, 18:14   #4
mismis
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2005
Skąd: łódzkie
Postów: 57
Domyślnie

podział siły hamowania jest taki teraz jak piszecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tyłu wszystko tylko strzela tak tył łapie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale...rozebrałem stary i nowy cylinderek ...i w obu w środku były sprężyny i w dodatku takie same (taka sama grubość drutu..średnica..i siła do ścisnięcia) wiec...chyba zamiana nic nie da. Co w takim razie robić?Macie jakieś pomysły?
A tego korektora to chyba moja bryka nie posiada.
mismis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2007, 19:15   #5
kor1011
ford::professional
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: kuga
Silnik: 2.5 t LPG
Rocznik: 2009
Postów: 1,511
Domyślnie

Cytat:
Napisał mismis
pomimo odpowietrzenia hamulce działaja jak zapowietrzone.
Albo niedokładnie odpowietrzyłeś ,albo różnica w pojemności w stosunku do starych jest tak duża że pompa to odczuwa.Różnica w sile hamowania wyjdzie ci bokiem przy hamowaniu w zimie na zakręcie (obróci ci tył tak jak byś ręczny zaciął).
__________________
Moja SIERRA wróciła do Niemiec ))
kor1011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2007, 19:37   #6
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał mismis
No ale...rozebrałem stary i nowy cylinderek ...i w obu w środku były sprężyny i w dodatku takie same (taka sama grubość drutu..średnica..i siła do ścisnięcia) wiec...chyba zamiana nic nie da.
a u mnie nie było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie załozyłem ze starych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A czy jak zdejmiesz szczęki, to tłoczki w cylinderkach same sie wypychaja, czy stoja w miejscu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie stoja w miejscu. W starych sa wypychane samoistnie na zewnatrz i trzebabyło je czyms "zwiazywa" aby nie wypadły(podczas wymiany szczęk).
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2007, 22:43   #7
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie

Cytat:
Albo niedokładnie odpowietrzyłeś
Nie wiem jaka jet TU konstrukcja, ale proponowałbym sprawdzić poprawność samoregulacji, objawy "zapowietrzenia" bywają gdy skok luzu pozostawianego przez układ jest za duży i za każdym hamowaniem zużywamy część płynu na uzupełnienie regulacji.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2007, 13:25   #8
kostner
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-04-2004
Postów: 119
Domyślnie

Moim skromnym zdaniem wsadzenie wiekszych cylinderkoow to bzdura. A w ATU pracuja sami debile i ceny maja z kosmosu. Ja kupuje czesci w hurtowni i mam w miare porownywalne z Polskimi.

Co do cylinderkow zaloz takie jak byly czyli 18. W koncu ktos w Fordzie nad tym pomyslal zeby byly takie a nie wieksze. Masz bebny 7 calowe - 8 calowych szczek do nich nie wlozysz. Co do hamowania - jak zaciaga sie reczny lapie od razu na pierwszym zabku czy ledwo co gdy raczka staje deba ?? Podejrzewam ze masz wytarte samoregulatory. Mnie tez czeka wymiana calego tylu tzn. samoregultaorow, szczek cylinderkow i lozysk juz sie ciesze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mieszkam niedaleko Dusseldorfu jak jestes gdzies blisko odezwij sie cos poradzimy.
kostner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2007, 16:03   #9
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał kostner
Podejrzewam ze masz wytarte samoregulatory. Mnie tez czeka wymiana calego tylu tzn. samoregultaorow, szczek cylinderkow i lozysk juz sie ciesze
ja zakładam, ze jak ktops juz wymienia cylinderki, to pozostałe elementy tez sprawdza i ewentualnie wymienia. Inaczej mija sie to z celem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2007, 18:42   #10
mismis
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2005
Skąd: łódzkie
Postów: 57
Domyślnie

dzięki @kostner za pomoc. Mieszkam czasowo 15km od Freiburga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poradziłem już sobie - a mianowicie wyczyściłem stare cylinderki i założyłem je z powrotem i hamulce wróciły. Cała zabawa z nowymi była całkowicie niepotrzebna. Na kupno namówili mnie moi towarzysze z pracy - jak robisz ze starymi chłopami to cie zakrzyczą i powiedzą że jesteś za młody żeby cokolwiek wiedzieć. Okazało się że wcześniej wymieniali mi łożyska z tyłu i coś spierniczyli ze szczękami - jedna się troche ruszyła w bok i tłoczek "ześliznął" się ze szczęki, wysunał za daleko i wyleciał płyn. Postawili więc znawcy diagnoze od razu "kup nowe" bo tamte się rozleciały.Na szczęście zawsze można liczyć na pomoc forumGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Ponadto koledzy zalecili mi smar grafitowy zeby posmarować przy skaładaniu łożyska. Nic dodać nic ująć. Jeszcze raz dzięki!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mismis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.