Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2012, 13:25   #11
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Odpalanie samochodu na mrozie

O świecach jest obszerny wątek na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poczytaj i wybierz coś dla siebie. Kontrolka będzie migać, jeśli wszystkie świece pójdą się kochać(tak miał kumpel w golfie), a u Ciebie może być to tylko 1, więc nic, poza trudniejszym rozruchem, nie zaobserwujesz.

mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 12:47   #12
manolo99
ford::amateur
 
Imię: Maniek
Zarejestrowany: 08-11-2012
Skąd: Sieradz
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Odpalanie samochodu na mrozie

Dzięki. Rzeczywiście padła jedna świeca ale ogólnie problem leżał w szajsowatym paliwie. Auto postało cały dzień w ciepłym garażu i odpaliło. Starym sposobem dolałem 200 gr denaturatu i 20 litrów verwy i jest ok. Niestety doszły koszty ponownej wymiany filtra paliwa bo nie wiem co tam pociągnął no i przy okazji okazało się że jedna świeca padła. Zamówiłem ngk na jutro i mam nadzieję że mój focus w tym roku więcej nie zawoła...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dzięki.
manolo99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 13:08   #13
H0bbiT
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: z neta
Model: Focus, Citroen C4 coupe VTS
Silnik: 18TDDI, 2.0 HDI 16V
Rocznik: 2000,2005
Postów: 101
Domyślnie Odp: Odpalanie samochodu na mrozie

Lej denaturat będziesz robił pompę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a filtr paliwa wymienia się przed zimą i tankuje na stacjach o znanej ci reputacji.
H0bbiT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 17:22   #14
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Odpalanie samochodu na mrozie

Odnośnie paliwa niby każdy wie, niby wszędzie o tym mówią ale może komuś się przyda: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mapę się przybliża klika na stację w swojej okolicy i już wszystko wiemy. Stosuję się do tej mapki od jakiś 2 lat i zero problemów z paliwem w różnych samochodach.
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 17:26   #15
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Odpalanie samochodu na mrozie

Forfiter2012 dzięki kolego za link, wiem już, że tankuję na dobrych stacjach w mojej okolicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przyda się w dalsze trasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 19:37   #16
yarosyaros
ford::average
 
Avatar yarosyaros
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 197
Domyślnie Odp: Odpalanie samochodu na mrozie

Cytat:
Napisał manolo99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki. Rzeczywiście padła jedna świeca ale ogólnie problem leżał w szajsowatym paliwie. Auto postało cały dzień w ciepłym garażu i odpaliło. Starym sposobem dolałem 200 gr denaturatu i 20 litrów verwy i jest ok. Niestety doszły koszty ponownej wymiany filtra paliwa bo nie wiem co tam pociągnął no i przy okazji okazało się że jedna świeca padła. Zamówiłem ngk na jutro i mam nadzieję że mój focus w tym roku więcej nie zawoła...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dzięki.
Kolego denaturatem zabijesz diesla!!!
yarosyaros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2012, 07:31   #17
manolo99
ford::amateur
 
Imię: Maniek
Zarejestrowany: 08-11-2012
Skąd: Sieradz
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Odpalanie samochodu na mrozie

Spokojnie, tego denaturaty dolałem pierwszy raz a jeżdżę focusem już 4 lata. Po prostu zawsze odpalał a teraz najwidoczniej zamarzło paliwo i musiałem czegoś dolać aby wytrącić wodę czy też parafinę . Co do filtrów, wymieniałem wszystkie wraz z płynami na początku listopada ale po zamarznięciu paliwa zalecana jest ponowna wymiana filtra paliwa bo nie wiadomo co tam zaciągnął ze zbiornika.
manolo99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2012, 09:16   #18
yarosyaros
ford::average
 
Avatar yarosyaros
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 197
Domyślnie Odp: Odpalanie samochodu na mrozie

Cytat:
Napisał manolo99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spokojnie, tego denaturaty dolałem pierwszy raz a jeżdżę focusem już 4 lata. Po prostu zawsze odpalał a teraz najwidoczniej zamarzło paliwo i musiałem czegoś dolać aby wytrącić wodę czy też parafinę . Co do filtrów, wymieniałem wszystkie wraz z płynami na początku listopada ale po zamarznięciu paliwa zalecana jest ponowna wymiana filtra paliwa bo nie wiadomo co tam zaciągnął ze zbiornika.
Kolego do ropy leje się albo naftę albo depresator nigdy benzyny i denaturatu, denaturat może zrobić Ci kaszę z paliwa.
yarosyaros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2012, 21:29   #19
manolo99
ford::amateur
 
Imię: Maniek
Zarejestrowany: 08-11-2012
Skąd: Sieradz
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Odpalanie samochodu na mrozie

Ok, dzięki. Mam nadzieję że już nic nie będę musiał dolewać. Ale jest Ok, dzisiaj zrobiłem prawie 300 km i wszystko śmiga tak jak powinno. Pozdro.
manolo99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2012, 05:55   #20
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,199
Domyślnie Odp: Odpalanie samochodu na mrozie

Cytat:
Napisał yarosyaros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego do ropy leje się albo naftę albo depresator nigdy benzyny i denaturatu, denaturat może zrobić Ci kaszę z paliwa.
Opowiadasz bzdury. Od niepamiętnych czasów kierowcy diesli zawsze leli denaturat od zbiornika paliwa. Denaturat to skażony spirytus (łatwopalny) - spirytus łączy się z wodą i spirytus rozcieńczony wodą łączy się ropą. W ten sposób pozbywasz się wody ze zbiornika paliwa. (zostaje spalona wraz z paliwem) Nafta jest zbyt "sucha". Naftą bardzo dobrze myje się części, po spłukaniu wodą wystarczy wytrzeć szmatką.

Inna bajka jak współczesne diesle zareagują na spirytus, ale to leje się flaszkę na zbiornik więc nie jest to (chyba?) zabójcza mieszanka.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."

Ostatnio edytowane przez Andrzej_K ; 15-12-2012 o 06:07
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.