Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2007, 09:34   #1
martin7812
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Postów: 2
Domyślnie głośna praca silnika mondeo 1.8 td

mam pytanie. Może ktoś się wie jaka może być przyczyna głośnej pracy silnika
diezla 1.8 td endura de. Przy porannym zapaleniu silnik głośno pracuje tak gdzieś 3 minuty
póżniej dopiero przestaje ( tak jakby to były wtryski ale kazdy mechanik mówi co innego ?)
zdarza się takze że przy zmianie biegu troche nieraz szarpie, ale jak wcisne deske to idzie jak wściekły
POZDRAWIAM :fcp29

__________________
marcin
martin7812 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2007, 12:25   #2
mismis
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2005
Skąd: łódzkie
Postów: 57
Domyślnie

co prawda nie mam endura i to nie mondeo...ale miałem coś takiego - tzn. głośną prace po odpaleniu przez pewien czas - jak silnik był zimny. Działo się tak dlatego, że przy zimnym silniku po odpaleniu załącza się korektor który zmienia kąt wtrysku. Efekt głośnej pracy tym większy im gorzej ustawiony zapłon - u mnie to była tragedia a ponadto mi sie w korkach potrafił poważnie przygrzać - ale w jezdzie nie bylo zadnej roznicy, smigal bojowo. Wystarczyło przesunąć koło pasowe na pompie i wszystko ok. Aby ucichł silnik wystarczyło na zimnym silniku rozpiąć złączkę od korektora wtrysku (jedna z trzech złączek obok pompy wtryskowej). Tak było u mnie...a czy u ciebie w endurze tak moze być to nie wiem. Jak po rozpięciu złączki silnik ucichnie to myśle że trzeba sie przy zapłonie chwile pobawic i bedzie ok. Pzdr
mismis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2007, 18:44   #3
martin7812
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Postów: 2
Domyślnie

dzięki za rade. Będe próbował przy tym zapłonie coś zrobić, bo to też może być
przyczyną tego że nieraz przy delikatnym naciskaniu na pedał gazu szarpie ?
Pozdrawiam
__________________
marcin
martin7812 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.