Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2010, 12:46   #1
greegi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 290
Domyślnie Zabezpieczenie antykradzieżowe - do ubezpieczenia AC

Witam,

Czy ktoś z Was orientuję się albo zna miejsce w Warszawie / okolicach gdzie można zamontować dodatkowe zabezpieczenie?
Do AC wymagane są 2 niezależne zabezpieczenie. Auto ma immobiliser, ale przydałoby się dołożyć coś typu autoalarm bądź blokada skrzyni biegów lub jeszcze może coś innego.

Oczywiście w ASO Forda jest najłatwiej, ale nie jest powiedziane, że np blokady skrzyni nie można zamontować gdzieś w innym warsztacie, gdzie również wydadzą certyfikat.

Co Wy na to?

greegi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2010, 13:05   #2
Karol9
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 03-07-2008
Skąd: Krotoszyn
Model: był S-max i jest Pug 508SW
Silnik: 2.0 HDI 163 kuni
Rocznik: 2013
Postów: 89
Domyślnie Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe - do ubezpieczenia AC

Sprawdzałeś czy Twój Maxiu nie ma jeszcze fabrycznego alarmu? Często jest taki alarm -sam mam taki i na początku nie wiedziałem o nim.
Karol9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2010, 14:19   #3
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 393
Domyślnie Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe - do ubezpieczenia AC

Jak to fabryczny alarm?? Nie widać go, a JEST ??!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2010, 15:06   #4
greegi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 290
Domyślnie Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe - do ubezpieczenia AC

Cytat:
Napisał Karol9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzałeś czy Twój Maxiu nie ma jeszcze fabrycznego alarmu? Często jest taki alarm -sam mam taki i na początku nie wiedziałem o nim.
Jakby byl alarm, to bylyby gdzies czujni ruchu. A tego nie widac
greegi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2010, 15:24   #5
Karol9
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 03-07-2008
Skąd: Krotoszyn
Model: był S-max i jest Pug 508SW
Silnik: 2.0 HDI 163 kuni
Rocznik: 2013
Postów: 89
Domyślnie Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe - do ubezpieczenia AC

Ja mam obwodowy alarm - bez ochrony wnętrza, tylko "sprawdzane" są drzwi i klapa bagażnika i silnika. Czujek nie ma, ale alarm jest :-)
Jak wpiszesz swój VIN tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to w opisie będziesz miał wyposażenie swojego Maxia.
Ten alarm fabryczny, który ja posiadam wystarczy jako drugie zabezpieczenie do polisy AC.
Karol9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2010, 20:41   #6
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe - do ubezpieczenia AC

Poza tym jeśli jest zamek centralny sterowany pilotem to wystarczy że powiesz że masz autoalarmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Robiłem tak przez kilka lat w galaxymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Piotr
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2010, 20:12   #7
greegi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 290
Domyślnie Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe - do ubezpieczenia AC

centralny z pilota jest, ale jak agent jest sprytny, to takie cos nie przejdzie.
Oni chyba chca papierek zobaczyc do danego zabezpieczenia.
greegi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2010, 09:26   #8
rafaelb
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 TDCi z DPF
Rocznik: 2007
Postów: 104
Domyślnie Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe - do ubezpieczenia AC

Cytat:
Napisał Karol9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam obwodowy alarm - bez ochrony wnętrza, tylko "sprawdzane" są drzwi i klapa bagażnika i silnika. Czujek nie ma, ale alarm jest :-)
Jak wpiszesz swój VIN tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to w opisie będziesz miał wyposażenie swojego Maxia.
Ten alarm fabryczny, który ja posiadam wystarczy jako drugie zabezpieczenie do polisy AC.
Czy ktoś wie co oznacza: Security Lock Group #1
rafaelb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2010, 14:23   #9
EliEli
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-06-2010
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe - do ubezpieczenia AC

Ja dołożyłem sobie blokade skrzyni biegów - nie będę robił reklamy jaki producent.

Założenie + blokada kosztowało ok 500 pln, trwało 1h, jest wygodne , do tego papierki do ubezpieczalni, 5 lat gwarancji + darmowy coroczny serwis i oczywiscie naklejki na szybe.

Decyzje podlalem analizujac nastepujace fakty:
- na wyjacy autoalarm w samochodzie na parkingu nikt juz praktycznie nie reaguje (poza wlascicielem przy zalozeniu ze potrafi rozpoznac sygnal swojego auta)
- nie oszukujmy sie - autoalarmy nie sa przeszkoda nawet dla malo doswiadczonego zlodzieja

- a widzac blokade skrzyni wiekszosc zlodziei daje sobie spokoj - takim co mocno zalezy to i tak sie uda innym sposobem

Z zabezpieczen akceptowanych przez ubezpieczalnie jest jeszcze nadajnik GPS - koszt montazu to kilkaset pln + jakis miesieczny abonament kilkadziesiat PLN za monitoring w zaleznosci od wersji (monitoring lokalizacji, odciecie zaplonu, podglad trasy itp.). Po kalkulacji mozna przyjac ze zwraca sie ta inwestycja bo ubezpieczalnie daja znizki na AC. Trzeba sie tylko upewnic jakiej firmy GPSy sa akceptowane przez danego ubezpieczyciela.
EliEli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2010, 14:39   #10
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Zabezpieczenie antykradzieżowe - do ubezpieczenia AC

Cytat:
Napisał greegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Czy ktoś z Was orientuję się albo zna miejsce w Warszawie / okolicach gdzie można zamontować dodatkowe zabezpieczenie?
Jeśli chodzi Ci tylko o zniżkę w AC to załóż coś najtańszego z papierkiem.

Jeśli chcesz utrudnić pracę złodziejowi, to najpierw polecam lekturę:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja korzystam z usług warsztatu Wiesława Jońskiego w Choszczówce - doświadczony fachowiec, pracuje samodzielnie, bez pomocników.

Pozdrawiajka,
Alek
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.