Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2010, 12:49   #1
lapka666
ford::beginner
 
Avatar lapka666
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: Koszalin
Model: Seat Alhambra
Silnik: 2.0 ADY
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Znikające paliwo

Witam,

mam nietypowy problem. Założyłem gaz do swojej Alhambry 2.0 ADY i mam czasem taki problem, że jak jadę i mam zalane do pierwszej kreski paliwo czyli ok 15litrów to po pewnym czasie jak jadę i przełączy mi się na gaz pokazuje, że nie mam paliwa, pali się żyd a wskazówka leży plackiem, silnik się dławi na wolnych na benzynie wtedy jakby chciał zgasnąć. Gazownik mi powiedział, że może być że licznik wskazuje poziom na podstawie przejechanych km i jak jadę na gazie to go oszukuję i on głupieje ale mówi że w tak starych autach tego nie ma i że sam jest w szoku. I jak zgaszę i odpalę to powinno wrócić do normy. Jak jechałem ostatnio to tak zrobiłem i później powoli zaczął wracać do normalnych wskazań. Miał ktoś tak? Może coś z pływakiem?

lapka666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 18:22   #2
Pietrrras
ford::average
 
Avatar Pietrrras
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-07-2008
Skąd: Pojezierze / / Świdnik
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 132
Domyślnie Odp: Znikające paliwo

miałem to w szariku. ostatnio miałem problem z pompą paliwa i przy okazji zbadali moj licznik. zalewam za 50zł i wskazuje mi, że paliwo jest, a po pewnym czasie wpada na E. podobno jakiś potencjometr jest do duszy.
__________________
Piłeś??? Nie jedź!!! Nie piłeś??? Wypij!!!
Pietrrras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2010, 11:40   #3
lapka666
ford::beginner
 
Avatar lapka666
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: Koszalin
Model: Seat Alhambra
Silnik: 2.0 ADY
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Odp: Znikające paliwo

a wiesz cos wiecej moze? tez zalewam wlasnie za 50 zyla hehe i to sie dzieje. jak bedziesz cos wiedzial to bede wdzieczny za info.
lapka666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2010, 12:24   #4
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: Znikające paliwo

to może zalej do pełna? Wszyscy zagazowani, których znam to dusigrosze i wolą zarżnąć pompę paliwa niż wydać na pełen zbiornik. Przecież to paliwo nie odparuje, rzadziej będziesz je taknował.
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2010, 13:00   #5
lapka666
ford::beginner
 
Avatar lapka666
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: Koszalin
Model: Seat Alhambra
Silnik: 2.0 ADY
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Odp: Znikające paliwo

dzięki za rade specjalisto. jak masz tak doradzać to lepiej zamilcz...
lapka666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2010, 17:44   #6
Pietrrras
ford::average
 
Avatar Pietrrras
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-07-2008
Skąd: Pojezierze / / Świdnik
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 132
Domyślnie Odp: Znikające paliwo

mechanik, który to naprawiał trochę nagiał mi wskazówkę i teraz jest ok. Sprawdz tez przewody paliwowe. u mnie wyglądały jak gąbka.
__________________
Piłeś??? Nie jedź!!! Nie piłeś??? Wypij!!!
Pietrrras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2010, 18:10   #7
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Odp: Znikające paliwo

Cytat:
Napisał devaluator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszyscy zagazowani, których znam to dusigrosze
to masz pecha Amigo :-) ja znam wiele osób i widać, że to świadomi użytkownicy lpg - a na Pb i tak oszędzamy, więc jak zatankuje na 50 bnzynki to chyba wiele nie tracą :-)

lapka666 - jeśli nie ubywa paliwa to zawiesza się pływak w zbiorniku - jeżeli ubywa paliwa to masz żle zestrojoną instalkę, konieczna regulacja albo zmiana gazownika na speca a nie magika-czrodzieja ( który mówi że tak być musi ). Mam podtlenek lpg i 297 kkm na liczniku w galaxy mi paliwa nie ubywa, nie mówię o tym że musi trochę wyparować, to normalne.
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2010, 21:56   #8
lapka666
ford::beginner
 
Avatar lapka666
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: Koszalin
Model: Seat Alhambra
Silnik: 2.0 ADY
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Odp: Znikające paliwo

paliwa wlasnie nie znika a gazownik to spec. sprawdzil mi cala droge od zbiornika do silnika i nigdzie nie ucieka. jedyna opcja to wytarty plywak albo te wskazania po przejechanych km.

PS.
jaka wskazowke Ci wygial?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lapka666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2010, 09:27   #9
Pietrrras
ford::average
 
Avatar Pietrrras
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-07-2008
Skąd: Pojezierze / / Świdnik
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 132
Domyślnie Odp: Znikające paliwo

wskazówkę poziomu paliwa. przekłamywała i to strasznie. bywało, że miałem ponad pół baku a ona wskazywała cały, a innym razem miałem dajmy na to ćwierć, a wskazanie E i żyd sie świeci.
Podobno to wina jakiegoś potencjometra, który NIE znajduje się w liczniku, ponieważ robiłem przekładkę licznika z kumplem.
__________________
Piłeś??? Nie jedź!!! Nie piłeś??? Wypij!!!
Pietrrras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2010, 11:17   #10
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Znikające paliwo

Witam najczęściej tak się dzieje jak tankujemy cały czas za taką samą kase ( np 50 ) lub tyle samo literków ( mniej więcej o to chodzi). zaczyna wycierać się cewka potencjometr czy co tam jest na pływaku, wtedy zaczyna wariować wskazówka na zegarach. Jedynym sposobem to niestety ale lać zawsze inne ilości.
Cytat:
Napisał Pietrrras Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mechanik, który to naprawiał trochę nagiał mi wskazówkę i teraz jest ok.
kopnij w zadek takiego speca co nie wie jak szybko ustawić poziom na wskazówce zegarów i ją gnie czy nie było by łatwiej wyjąć zegary i tak je rozbierał wyjąć kołeczek podtrzymujący wskazóweczkę , zdjąć ją pozwolić jej opaść pod własnym ciężarem i sprężynka na sam duł a potem ją po prostu przełożyć na odpowiednie miejsce jest tam znaczek gdzie startuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Testowane w innych autkach wszędzie jest tak samo chyba że masz wyświetlacz ale tam też mechanik ci nie wygnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.