Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2010, 23:17   #1
krzychu_74
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Wałcz
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Krótki,chwilowy brak mocy FFII 16,TDCI 109KM

Witam
Od jakiegoś czasu mojego forda trapi dziwna przypadłość. Od 2-3 miesięcy zdarza się że jadać normalnie, choć częściej podczas przyspieszania samochód na chwilkę zwalnia, jak by nie miał mocy ( tak jak jadąc motocyklem na gaźniku zaczyna brakować paliwa zanim przełeczy się na rezerwę ;-)) i po momencie jedzie normalnie. Na początku było to bardzo rzadko i nawet nie zwróciłem na to uwagi. Ale potem zjawisko jak by się nasilało i teraz w czasie jazdy ok 35 km raz taki brak mocy sie zdarza, a w dalszej trasie parę razy. Jeszcze nigdy w trakcie wyprzedzania- gdy np na 4 wciskam gaz, ale za to jak wyprzedzę, włączę 5-tkę to zdarza się że po momencie tak na chwilkę,,zasłabnie "- ale też raz na jakieś 35km- choć to nie jest regułą. Nie ma znaczenia czy jadę sam, czy na pokładzie jest cztery osoby.
Przy tym nie zaświeca się żadna kontrolka. Poza tym samochód pracuje normalnie. Olej wymieniany co 20kkm pełen syntetyk wg instrukcji,( dopiero raz wymieniłem, kupiłe auto używane z przebiegiem ok 80kkm) filtr paliwa wymieniony przed końcem grudnia. Przebieg ok 114000km.Tankuje na Neste, lub na Orlenie, a teraz zacząłem na orlenie lać Verve- bo myślałem że to może od paliwa. Auto używane na dłuższych trasach i na dojazdach ok 35 km w jedna stronę.Po mieście raczej mało- małe miasteczko i wszędzie szybciej dojdę pieszo ;-)
Przeglądając forum wyczytałem o elektrycznym pedale gazu, co prawda w FFI. Tylko ze u mnie nie muszę nic robić( wyłączać stacyjki) i po dosłownie momencie auto jedzie znów normalnie. Poczytałem też o filtrze DPF i turbo.... i sam nie wiem. Do serwisu Forda ( najbliżej Piła) nie chce jechać, bo po tym jak usuwali mi cieknące skropliny z klimy to nie bardzo ufam ich fachowości. Pozostaje ponoć kumaty serwis diesla niezależny. Zanim jednak się tam udam, może ktoś miał coś podobnego i cos podpowie? Może przyczyna jest jakaś błahostka? Z góry dzięki za informacje.

__________________
Zakręt jest najciekawszym elementem prostej.
krzychu_74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 10:06   #2
bosiek
ford::average
 
Avatar bosiek
 
Zarejestrowany: 22-03-2009
Model: Ford C-max
Silnik: 1.8 TDci
Rocznik: 2006
Postów: 138
Domyślnie Odp: Krótki,chwilowy brak mocy FFII 16,TDCI 109KM

przerabiałem to z moim C-max-em. Silnik nawet rocznik ten samGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. U mnie była pęknięta rura doprowadzająca powietrze do intercoolera. Objawy przy przyspieszaniu w pewnym momencie mimo iż pedał gazu wciskany był równomiernie masz uczucie jakbyś lekko hamował. Mam Ford Protect koszt wymiany wraz z materiałem ASO 650 zł. Od razu później zerknij też na zawór podciśnieniowy sterujący pracą turbosprezarki bo lubi później podawać za duże ciśnienie koszt z wymiana w ASO 430 zł Dzięki Ford Protect za Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.free
bosiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 12:21   #3
krzychu_74
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Wałcz
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Krótki,chwilowy brak mocy FFII 16,TDCI 109KM

Nie ma to jak optymistyczne niusy :-) Jak trochę cieplej się zrobi, to wyciągnę rurę i obejrzę dokładnie. Jak sprawdzić zawór? Podejrzewam że optycznie nic się nie zobaczy. Czy komputer serwisowy podpięty do auta cos pokarze? ( w sensie sprawności zaworu turbo) Rurę ( metalową) od intercoolera do turbo oglądałem już bo ,,brzęczała" Okazało się że ktoś okręcił śrubę która ja mocowała do bloku silnika... Zabezpieczyłem przed brzęczeniem ale trzyma się na interkulerze i na wejściu turbiny dosc solidnie więc nic nie robiłem ( bardzo ciężki dostęp żeby ukręcona śrubę wyciągnąć ) Dzięki za info. Popatrze tez w sklepie internetowym Forda.... za kawałek rury z montażem 650zł? Pozłacana jest czy co ;-)?
__________________
Zakręt jest najciekawszym elementem prostej.
krzychu_74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 12:37   #4
krzychu_74
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Wałcz
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Krótki,chwilowy brak mocy FFII 16,TDCI 109KM

Mam jeszcze jedno pytanie do kolegi bossiu... chodzi o tą metalowa rurę z intercolera czy o ta gumową/ zbrojoną ?
Pozdrawiam
__________________
Zakręt jest najciekawszym elementem prostej.
krzychu_74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 15:18   #5
bosiek
ford::average
 
Avatar bosiek
 
Zarejestrowany: 22-03-2009
Model: Ford C-max
Silnik: 1.8 TDci
Rocznik: 2006
Postów: 138
Domyślnie Odp: Krótki,chwilowy brak mocy FFII 16,TDCI 109KM

rura metalowa nie gumowa. Zwróc uwage czy Ci bardziej nie kopci? bo tak sie dzieje gdyż silnik dostaje "lewe" powietrze i zaczyna bardziej kopcić. Rura nie wiem czy pozłacana raczej nie poprostu "amerykancka prosto z serwisuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) dlatego taka droga. Jak sprawdzali w ASO to na kompie wyszły błędy. Jak wyjechałem od nich to kosoms!! jakby mi dali inna turbinę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie gwarantuje, że to ta usterka ale objawy miałem podobne :-)
bosiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 17:20   #6
krzychu_74
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Wałcz
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Krótki,chwilowy brak mocy FFII 16,TDCI 109KM

OK. dziękuje za każdy trop :-) i wszystko będę sprawdzał. Ponoć w czwartek ma się trochę ocieplić i jak będę miał dostęp do garażu z kanałem to dokładnie obejrzę cały dolot. Jutro popatrzę czy nie dymię za mocno... Pozdrawiam
__________________
Zakręt jest najciekawszym elementem prostej.
krzychu_74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 19:14   #7
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Krótki,chwilowy brak mocy FFII 16,TDCI 109KM

" Dzięki Ford Protect za free " - aby napewno za free??? Tak sobie myślałem, że może by skorzystać z nowej gwarancji Forda, ale:
- gwarancja: 89zł,
- przegląd: średnio 700zł,
- to co zostanie zepsute podczas przeglądu: bezcenne.
W sumie: 800zł minimum - za rok,

Tymczasem:
- oryginalny filtr oleju:30zł,
- oryginalny filtr paliwa: 32zł,
- fajny olej Total 5W40: 100-150zł,
- wymiana oleju: 30zł,
- wymiana filtru powietrza: samemu,
- nic nie zepsute i wiadomo co zostało włożone.
W sumie: 200-250zł/rok

Hmmm... czy aby napewno to tak za free??
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.