Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2012, 15:29   #1
krzysiek_misz
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-10-2005
Skąd: Łańcut
Model: Mondeo MK3/MK2
Silnik: 1,8duratec/1,8zetec
Rocznik: 2002/1997
Postów: 23
Domyślnie regeneracja napinacza paska wieloklinowego

witam

Czasami gdy uruchamiam rano samochód , szczególnie gdy jest wilgotno dochodzą z okolicy kół pasowych dźwięki popiskiwania - po kilku minutach pracy wszystko cichnie. Po oglądnięciu stwierdziłem, że chyba napinacz trochę osłabł - wystarczy krótki klucz oczkowy trochę siły i ściągam pasek. Zakupiłem więc stary oryginalny napinacz i sytuacja wygląda podobnie. Postanowiłem więc go rozebrać i widzę że jest w nim sprężyna (dodaję zdjęcie). Czy ktoś z Was może wymieniał tą sprężynę lub dorabiał u kogoś? Czy jestem zmuszony kupić nowy? Jak wygląda u was sprawa sciągania paska, czy trzeba użyć dużej siły aby zwolnić pasek?

pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Image00001.jpg (81.6 KB, 57 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Image00002.jpg (44.2 KB, 42 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Image00003.jpg (52.4 KB, 37 wyświetleń)

krzysiek_misz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2012, 16:29   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: regeneracja napinacza paska wieloklinowego

Popiskiwanie, kolego może być tylko z czegoś co się kręci lub obciera. Może to być łożysko, ale nigdy nie sprężyna, która sobie siedzi w swoim miejscu, i napina koło które dociska pasek wielorowkowy. Taka sprężyna wytrzymuje od wyprodukowania pojazdu, aż do zezłomowania, albo jeszcze dłużej, jak ktoś kupi cały napinacz i założy do następnego pojazdu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2012, 16:36   #3
krzychu3073
ford::advanced
 
Avatar krzychu3073
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Przypisówka
Model: mondeo mk1 chabeta
Silnik: 1.8 16v + Lpg stag 300
Rocznik: 1993
Postów: 316
Domyślnie Odp: regeneracja napinacza paska wieloklinowego

albo kolego masz jakiś chiński pasek,szfagier kupił nowy pasek założył i piszczał-okazało się że pasek lipa-sciema,długośc taka jak powinna ale materiał jakaś popelina.kupił drugi i lata bez pisku.
a co do tego co kolega napisałeś ze napinacze są żywotne,to owszem.Ale piszczec może też ze zbyt luznego naciągu.
krzychu3073 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2012, 17:37   #4
krzysiek_misz
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-10-2005
Skąd: Łańcut
Model: Mondeo MK3/MK2
Silnik: 1,8duratec/1,8zetec
Rocznik: 2002/1997
Postów: 23
Domyślnie Odp: regeneracja napinacza paska wieloklinowego

pasek mam roczny, oryginalny, długość 2120, dobierany po nr vin, łożyska wszystkie są ok. W sobotę rano (22.09) mi popiskiwał, wyłączyłem od razu silnik, zdjąłem i założyłem pasek, włączyłem z powrotem silnik i było cicho - możliwe że się inaczej ułożył. Od tamtej pory na razie jest ok, ale pewnie sytuacja niedługo się powtórzy. Jeżeli chodzi o długość paska to do tych roczników z reguły pasuje długość 2100 (z klimą), ale w dwóch sklepach dobrali mi ten dłuższy więc go kupiłem. Poprzedni miał podobną długość, ale był już spękany.
krzysiek_misz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2012, 14:58   #5
krzysiek_misz
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-10-2005
Skąd: Łańcut
Model: Mondeo MK3/MK2
Silnik: 1,8duratec/1,8zetec
Rocznik: 2002/1997
Postów: 23
Domyślnie Odp: regeneracja napinacza paska wieloklinowego

Wymieniłem pasek na krótszy o długości 2100 i wszystko wróciło do normy. Wynika z tego, że nie zawsze można prawidłowo dobrać daną część po numerze VIN.
krzysiek_misz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.