Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2013, 23:12   #1
danyallegro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2013
Model: Ford momdeo
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 1994
Postów: 11
Domyślnie Nie działają kierunkowskazy i awaryjne.

Witam po raz kolejny.

Tym razem problem jaki się pojawił to taki iż przestały działać kierunkowskazy i awaryjne.
Po wymianie bezpiecznika 15A(w skrzynce pod maską) kierunki i awaryjne zaświecały się dosłownie na chwile i znowu paliły bezpiecznik. Ze względu że potrzebowałem szybko auto oddałem auto do elektryka co było chyba największym błędem. Spalony był przekażnik ten przy kierunkowskazie i jak powiedział pan elektryk zwarcie było na kablach od haka stąd paliło bezpiecznik.Elektryk odłaczył kable od haka i kierunkowskazy działają normalnie lecz nie ma awaryjnych.

Teraz sytuacja wyglada tak że mam 130zł mniej w portfelu działają mi kierunkowskazy lecz awaryjnych dalej nie ma !!! A elektryk upiera się że jest zepsuty ten włacznik/wyłacznik (czerwony od awaryjnych i sugeruje zakupienie nowego kierunkowskazu tej manetki wraz z tym wyłącznikiem.)
Teraz moje wnioski:
-Udało mi się wymontować od innego auta taką manetke lecz efekt ten sam czyli kierunkowskazy działają lecz brak awaryjnych.
-Druga sprawa że jeżeli zamiast bezpiecznika 15A dam 20A to awaryjne działają lecz wiadomo że jest to za duzy prąd dla tej instalacji zrobiłem to w celu sprawdzenia włacznika awaryjnych i działa jak należy.(oczywiście zapomniałem dodać ze ponownie wsadziłem 15A bezpiecznik)
-Podejrzewam że elektryk po za wymiana przekażnika i uwaga odłączeniu wtyczki od haka z jednego z tylnich kierunkowskazów nie zrobił nic w celu sprawdzenia instalacji jedynie naciagnął mnie na koszty.(dlatego działają kierunkowskazy a nie działają awaryjne )
-Zauwazyłem że od haka z tyłu idą dwa kable do lewego i prawego kierunkowskazu po lewej stronie są również jakies przekażniki lub cos co wyglada mniej wiecej tak moje pytanie jest takie gdyż jeszcze tego nie sprawdzałem czy zeby działały awaryjne musi być "obieg" w sensie po miedzy tymi kierunkowskazami i hakiem ??? lub czy jest możliwe zeby gdzies na wtyczce przy haku było jakieś zwarcie lub coś w tym rodzaju .


Czekam na jakieś rady co zrobić z tym problemem bo wiadomo awaryjne fajnie by było mieć tym bardziej że różnie to bywa czasami...

Pozdrawiam.

danyallegro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2013, 23:27   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Nie działają kierunkowskazy i awaryjne.

obstawiam ze elktryk wstawil zly przekaznik, pewno taki co mial pod reka a nie taki jaki byl, jak mialem kiedys forda taunsa to byl przekaznik do wersji bez awaryjnych 3 pinowy i do wersji z awaryjnymi 4 pinowy
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2013, 23:33   #3
danyallegro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2013
Model: Ford momdeo
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 1994
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie działają kierunkowskazy i awaryjne.

Dokładnie wstawił przekażnik od audi 3 pinowy lecz stary ten spalony również był 3 pinowy.
Znalazłem jeszcze coś takiego
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jutro postaram się to sprawdzić byż może u mnie występuje coś podobnego ponieważ również miałem choinkę z tyłu jak na podanym przykładzie...No i chyba bedę musiał kupić oryginalny lub zamiennik jeśli chodzi o przekażnik.
danyallegro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 00:08   #4
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Nie działają kierunkowskazy i awaryjne.

tamten temat dotyczy braku masy
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 08:36   #5
krzychu3073
ford::advanced
 
Avatar krzychu3073
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Przypisówka
Model: mondeo mk1 chabeta
Silnik: 1.8 16v + Lpg stag 300
Rocznik: 1993
Postów: 316
Domyślnie Odp: Nie działają kierunkowskazy i awaryjne.

nie mósi być podpięta wtyczka od haka żeby były kierunki itp
krzychu3073 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 09:57   #6
danyallegro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2013
Model: Ford momdeo
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 1994
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie działają kierunkowskazy i awaryjne.

Hej. Byłem sprawdzić jeszcze raz wszystko, przekaźnik jaki był zamontowany przez elektryka jest od audi, sprawdziłem wszystkie wtyczki itp czy gdzieś nie jest nic przypalone czy cos lecz nic nie znalazłem dodatkowo zauwazyłem że ktos jakiś wcześniejszy właściciel cos grzebał przy instalacji od haka gdyż jest dorobiony dodatkowy kabel zamiast oryginalnego. Jakimś dziwnym trafem wszystko zaczęło działać kierunkowskazy i awaryjne.(w momencie gdy jest odłączony hak) gdy podłacze instalacje od haka to gdzieś musi być zwarcie lub cos ponieważ prawy kierunkowskaz nie pali sie z tyłu i na desce rozdzielczej widać że jakoś o wiele słabiej się pali kontrolka sygnalizująca kierunkowskaz (jest to ten kierunkowskaz do którego jest podłączona istalacja od haka) być może w tym jest cały szkopuł.Ostatnio przy cofaniu kilka razy zdarzyło mi się wjechać w śnieg gdzieś przy wyjeżdżaniu i być może zrobiła się jakieś zwarcie właśnie od tej wtyczki od haka.Nie dysponuje garażem więc poczekam chyba do wiosny aż zrobi się ciepło i sprawdze wszystko jeszcze raz.
Na tą chwile instalacja haka jest odłączona i wszystko działa ładnie jadę dzisiaj w krótką trasę więc zobaczymy jak to będzie działać ...
Dziękuje za zainteresowanie tematem.
danyallegro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2014, 19:56   #7
Tomek246
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2016
Postów: 54
Domyślnie Odp: Nie działają kierunkowskazy i awaryjne.

witam problem podobny jak u mnie i niestety nie wiem co może być przyczyną. mnie wygląda to w ten sposób że kierunki raz są a raz nie jeśli są to awaryjne też są,a jaki kierunków nie ma to awaryjnych też nie.Podpowiedźcie proszę co może być przyczyną bo mi żona chce łeb urwać bo to ona nim jeździ.
Tomek246 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2014, 20:23   #8
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Nie działają kierunkowskazy i awaryjne.

Gdzieś jest słaby styk i czasem łączy, a czasem nie.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2014, 19:39   #9
Tomek246
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2016
Postów: 54
Domyślnie Odp: Nie działają kierunkowskazy i awaryjne.

tylko pytanie gdzie? podejrzewam uszkodzenie przełącznika kierunków.Może ktoś podpowie jak go wymienić,a konkretnie jak zdemontować kierownice z poduchą?
Tomek246 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2014, 20:37   #10
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Nie działają kierunkowskazy i awaryjne.

Myślę, że gdyby to był przełącznik kierunkowskazów, to problem byłby raczej z jedną stroną, a nie z obiema. W Twoim przypadku może nawet nie łączyć któryś bezpiecznik, albo któreś złącze. W załączniku masz schemat instalacji kierunkowskazów, może to coś pomoże.
Jeżeli chodzi o demontaż kierownicy, to zacznij od odłączenia akumulatora kwadrans wcześniej, a następnie od tyłu kierownicy odkręć, bodajże dwie śrubki, wyjmij poduszkę powietrzną i odłącz ją od instalacji. Ja więcej nie demontowałem, to nie doradzę.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Kierunkowskazy 1.jpg (85.0 KB, 34 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Kierunkowskazy 2.jpg (90.9 KB, 21 wyświetleń)
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.