Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2013, 13:10   #1
fabrykamarki
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-04-2013
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo Kombi MK1
Silnik: 2000
Rocznik: 1995
Postów: 7
Domyślnie Demontaż Kolektora wydechowego - jedna śruba

Witam Serdecznie.

Podobnych tematów jest mnóstwo ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na mój problem więc piszę, otóż:

Mondeo stało pod chmurką dwa lata, przez ten czas miałem już i Galanta 2,5V6 i Chryslera Voyagera ale nadszedł czas by wskrzesić mondziaka. Ku mojemu zaskoczeniu wystarczyło wstawić jedynie nowy aku i auto odpaliło za pierwszym razem ( PO DWÓCH LATACH Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Pojechało do mechaniora na przegląd, wiec ten zmienił bębny i szczęki, cylinderki, ham. z przodu były nowe. No i autko zaczeło jeździć. Pierwsza trasa po mechaniku to 400km. Wszystko ok ale był hałas.
Zanim autko stanęło na długi czas miało też świeżo wymieniony cały tłumik.

Okazuje się że tradycyjnie jak czytam w mondziakach pękł kolektor wydechowy. Auto strasznie hałasuje, do tego stracił moc, a po wciśnięciu w gaz na niższym biegu szarpie jak by mu brakowało paliwa, a na wyższym po prostu nie ciągnie jak by nie miał mocy.

Przeszukałem szroty i znalazłem kolektor w przepięknym stanie za śmieszne 50zł. z całym orurowaniem, EGR itp. Zakupiłem uszczelki i zabrałem się za robotę na podwórku.

Wszystko odkręcone do ostatniej śrubki. Poza jedną nieszczęsną. A dokładnie chodzi o śrubę mocującą do silnika sam kolektor. Patrząc od przodu auta to śruba całkowicie po lewej stronie. Po prostu nie ma sie tam jak dostać. Od góry jest jak by lapa do podtrzymania silnika, od lewej jakieś elementy a od prawej już kolektor.
Nie mam pomysłu jak się tam dostać.
Zwykłym kluczem nie ma opcji.
Wziąłem grzechotkę z 13 niestety jest za mało miejsca. Może ktoś ma jakiś pomysł albo doświadczenie jak wykręcić tą śrubę. Bo już tracę nerwy tym bardziej że to ostatni element Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dziękuję za pomoc, a jeśli trzeba będzie wstawię foto.


Ostatnio edytowane przez jvc ; 05-04-2013 o 13:49
fabrykamarki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 14:14   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Demontaż Kolektora wydechowego - jedna śruba

Ja bym najpierw odkręcał to coś, co zasłania tą śrubę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 14:31   #3
fabrykamarki
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-04-2013
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo Kombi MK1
Silnik: 2000
Rocznik: 1995
Postów: 7
Domyślnie Odp: Demontaż Kolektora wydechowego - jedna śruba

No tu mam pewne obawy, to jest jakaś cała podpora silnika z tego co widzę i trochę się obawiam to ruszać bo jak by inne elementy mogą się zluzować. A podobno jest jakiś sposób by się tam dostać.

Poniżej zdjęcia:

Wnęka przez którą jest dojście
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez fabrykamarki ; 05-04-2013 o 14:36
fabrykamarki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 14:52   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Demontaż Kolektora wydechowego - jedna śruba

Trzeba silnik podeprzeć od spodu na lewarku , lekko naprężyć i wtedy zdejmować te elementy kt ore zasłaniają śrubę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 15:00   #5
fabrykamarki
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-04-2013
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo Kombi MK1
Silnik: 2000
Rocznik: 1995
Postów: 7
Domyślnie Odp: Demontaż Kolektora wydechowego - jedna śruba

Jest to jakieś rozwiązanie, nawet o tym myślałem. Tyle że gość na szrocie wyciągał ten kolektor ze świeżo przyprowadzonego mundka.

Paszkwil w tym że jak miał już połowę odkręconych śrub to poszedłem płacić. Jak wróciłem mondek był już bez kolektora a ja go dostałem do ręki. Jednym słowem nie widziałem jak to robił. Pozostałe elementy miał na miejscu.

Z tąd mam świadomość że jest jakiś sposób. Niestety za daleko mam żeby teraz jechać na ten szrot i dopytywać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dlatego liczę że może znajdzie się ktoś kto zna taką sztuczkę.
fabrykamarki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 15:03   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Demontaż Kolektora wydechowego - jedna śruba

On już to robił napewno nie raz, i wiedział jak, i czym odkręcać.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 21:14   #7
fabrykamarki
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-04-2013
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo Kombi MK1
Silnik: 2000
Rocznik: 1995
Postów: 7
Domyślnie Odp: Demontaż Kolektora wydechowego - jedna śruba

Czyżby już nikt nie miał żadnego pomysłu?

Hmm jakieś 4 lata temu to forum huczało jak ta lala.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fabrykamarki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 21:48   #8
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Demontaż Kolektora wydechowego - jedna śruba

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba silnik podeprzeć od spodu na lewarku
Niestety kolega ma rację. Musisz podeprzeć silnik, może być na lewarku, a pomiędzy lewarek a silnik włóż deseczkę, by nie uszkodzić miski olejowej.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2013, 08:40   #9
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Demontaż Kolektora wydechowego - jedna śruba

Jedni robią coś z zamkniętymi oczami, jak ten mechanik na szrocie, a drudzy niestety muszą rozebrać pół silnika aby odkręcic jedną nakrętkę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2013, 08:48   #10
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Demontaż Kolektora wydechowego - jedna śruba

Skoro umiesz z zamkniętymi oczami, to napisz koledze, jak to zrobić. Kolega nie widział, jak to mechanik robił, więc i nie ma pewności, czy podpierał, czy nie.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.