Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2017, 13:22   #61
Migo
ford::average
 
Avatar Migo
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2008
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 124
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Cytat:
Napisał sedes850 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najgorsze jest to, że pod maską przy włączonym silniku i klimatyzacji nic nie terkocze. Dźwięki słychać jedynie w kabinie. Czy u was też tak jest?
U mnie tak samo, czy udało się komuś to naprawić ?

__________________
Migo
Migo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2017, 21:47   #62
mojlos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2017
Skąd: Brzeg
Model: mondeo mk4
Silnik: benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Gościu wcześniej pisał, że rury z klimy za bezpiecznikami nad nogami pasażera ocierały o siebie czy też wpadały w wibracje. Ja mam podobne objawy u siebie w MK 4 2009 r., kombi. Sprawdzę najpierw te rurki, może je jakoś zblokuję. Klima normalni chodzi, chłodzi. Pod maską cisza, natomiast w kabinie buczenie pod kokpitem. Dam znać co ustaliłem.
mojlos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2017, 13:59   #63
ptaqx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo MK3
Silnik: benzyna 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 45
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Cytat:
Napisał mojlos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gościu wcześniej pisał, że rury z klimy za bezpiecznikami nad nogami pasażera ocierały o siebie czy też wpadały w wibracje. Ja mam podobne objawy u siebie w MK 4 2009 r., kombi. Sprawdzę najpierw te rurki, może je jakoś zblokuję. Klima normalni chodzi, chłodzi. Pod maską cisza, natomiast w kabinie buczenie pod kokpitem. Dam znać co ustaliłem.
Czy udało się coś ustalić?
ptaqx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2017, 13:58   #64
ptaqx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo MK3
Silnik: benzyna 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 45
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Panowie jaka sprężarka będzie pasowała do Mondeo mk4 (przedlift) 2008 2.0 pb 145km. Z moją chyba nic nie da się zrobić. Gdzie szukać nowej/używki? Jakie to ma numery?
ptaqx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2017, 23:16   #65
mageberg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2012
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec HE + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Witam,
odnosnie rurek za bezpiecznikami to sprawdzilem je dzisiaj. Wymontowalem caly schowek, oraz opuscilem bezpieczniki. Nic tam jednak sie nie doszukalem. Nie wchodzac w szczegoly techniczne (nie jestem ekspertem w tej dziedzinie) moge powiedziec tylko tyle ze idą tam 4 rurki metalowe, dwie bardzo gorące i dwie zimne. Te zimne faktycznie lekko drżą jak się załączy klimę, jednak sa obłożone taką grubą izolacją wyciszającą i na 100% nie ma sensu jeszcze ich jakoś separować (chyba że ktoś już nie ma tej izolacji), pozostale dwie (gorące) nie mają żadnej izolacji i nie wpadają w drgania.
Nie znalazlem wiec w tym miejscu żródla drgań. Natomiast pod maską, poprzednio pisałem że nic nie slychac, a jednak tym razem już coś słychać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam jeszcze 100% pewnosci czy to jest to co mi sie wydaje, ale dzwiek popsutego łożyska zaczyna byc slychac od alternatora (od strony sprezarki nic nie slychac). Nie jest to jeszcze wycie, ale zdecydowanie rozróżnialne. Problem polega na tym, ze slychac niezaleznie czy klima jest wlaczona czy nie. I tutaj wydawaloby sie ze to jest jakas nowa nie związana z tematem klimy usterka. Ale moze jednak nie do konca. Istnieje jeszcze cień szansy, że alternator (lub jeszcze cos innego) generuje drgania a przy wlaczeniu klimy te drgania przenosza sie na uklad klimatyzacji. Przez co rurkami dzwiek dociera do kabiny. Dzwiek jest na tyle slaby ze przy otwartych dzwiach lub szybach nie jest rozróżnialny. Dopiero w kabinie przy wyciszeniu poprzez zamkniecie wszystkiego jest na tyle slyszalny ze zaczyna przeszkadzac w jezdzie. A przy wylaczeniu klimy zdecydowanie ustaje. Bylem nawet z tym u mechanika wczesniej, jednak moj mechanik tego nie slyszy i tu pies pogrzebany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W oczach mechanika wypadam jak przewrazliwiony klient, jednak jestem pewiem ze jeszcze rok temu takich odglosow w kabinie nie mialem. Z tego powodu zaczalem szukac rozwiazania samodzielnie.
Mam zamiar zrobic porządek z alternatorem i moze rozwiaze to problem.
mageberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2017, 06:05   #66
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Zacznij od łożyska koła pasowego sprężarki, bo ono pracuje cały czas, ale jak klima nie włączona, to sobie lużno biega, ale jak włączysz klimę, to wtedy duży opór sprężarki przenosi się na łożysko , i wydaje dżwięki. Wymiana jest bardzo prosta, opisana na Forum, trzeba zdjąć pasek wielorowkowy.

Alternator chodzi cały czas pod obciążeniem, i nic do tego nie ma włączanie klimy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2017, 17:04   #67
macieklag
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-10-2015
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 16v LPG
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Ja też moge dodać coś od siebie w sprawie głośnej pracy klimy. To co wyżej opisujecie, wskazuje na padające sprzęgiełko na alternatorze. Moje padło po roku od wymiany. Przy wysokich obrotach hałas sie zwiekszał. Jeśli chodzi o klimatyzacje, za tydzień jestem umówiony na przegląd kompresora. W sobote byłem na wstępnej diagnozie. Podczas sprawdzania ciśnień byly one zbyt wysokie,zarówno low i hight. Nie były znacznie wysokie ale gość powiedział że jeśli temp zewnetrzna wzrasta, to ciśnienie może również gwałtownie rosnąć i pojawia sie hałas wewnatrz auta. Z tego co udało mi się dowiedzieć to warto przy okazji oczyścić skraplacz z owadów itp. Z jego oględzin wywnioskowałem że jeśli coś jest zużyte to kompresor, zobaczymy co dokładnie bedzie za tydzien po szczegółowej diagnozie. Dam znać w temacie
macieklag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2017, 17:39   #68
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Właśnie warsztaty klienta kroją od najdroższej części jakąjest sprężarka, policzą sporo, bo na używki sie nie zgodzą, a problem jak był, tak i bedzie.
Ja też w piątek byłem u klimiarza, założył maszynę, to samo powiedział o cisnieniach, takie też u mnie, a słabo u mnie chłodzi, powiedział że klima to nie zamrażarka, na zewnątrz 30 plus, auto nagrzane, to zanim się wewnatrz schłodzi, to już jestem w domu.
W zimę musi być zimno, w lato gorąco.
A jak będzie 10 stopni plus, to i w srodku będzie chłodno już po 5 kilometrach.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2017, 20:47   #69
macieklag
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-10-2015
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 16v LPG
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

ja już od tamtego roku obstawiałem sprężarke. Jeśli trzeba będzie ją wymienić to kupie używkę. Gość od klimy siedzi w temacie i póki co zlecam mu diagnoze. Możliwe że sprężarka pracowała wcześniej w nieodpowiednich warunkach, przycierała się i doszło do uszkodzenia łopatek. Warto przyjrzeć się temu bliżej, układ można przepłukać, tylko jeśli pada kompresor to na niewiele się to zda.
macieklag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2017, 22:14   #70
ketez
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 29-12-2015
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2009
Postów: 169
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Cytat:
Napisał macieklag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja już od tamtego roku obstawiałem sprężarke. Jeśli trzeba będzie ją wymienić to kupie używkę. Gość od klimy siedzi w temacie i póki co zlecam mu diagnoze. Możliwe że sprężarka pracowała wcześniej w nieodpowiednich warunkach, przycierała się i doszło do uszkodzenia łopatek. Warto przyjrzeć się temu bliżej, układ można przepłukać, tylko jeśli pada kompresor to na niewiele się to zda.
DO uszkodzenia jakich łopatek ??????????? Tam nie ma łopatek.
ketez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.