Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2010, 13:53   #1001
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Kamill - w jakich Czechach?? Fiesta w Europie produkowana jest w Niemczech i od zeszłego roku w Portugalii.

VIN jest numerem całego pojazdu. Nie dzieli się numerów na podwozie i nadwozie. Jedynie w numerze VIN zawarty jest nr silnika, to jest chyba 5 lub 6 ostatnich znaków.

mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2010, 14:13   #1002
drozdek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2009
Model: Fiesta
Silnik: 1,4
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Ani w Czechach, ani w Portugalii... Moja Fiestę wyprodukowano w Hiszpanii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
drozdek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2010, 16:43   #1003
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Faktycznie, gdzieś dzwoniło, ale nie wiedziałem gdzie. Choć wiki podaje, że w Portugalii również, ale może to być błąd.

Pozdrawiam!
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2010, 10:39   #1004
zesiu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Skąd: Rzeszów
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

W końcu mogę coś więcej o spalaniu napisać- po moich początkowych kilometrach spalanie 10 litrów przerodziło się w 5,5 na 100. Po przejechaniu ponad 5000 km ( Grecja, Bułgaria etc), spalanie unormowało się. Wyliczenia na ćwiartkach - bez klimatyzacji, noc, prędkość średnia od 110 do 160 spalanie 5,5 - 6,5. Ta sama prędkość z klimatyzacją w dzień od 6 do 8 l. Odcinek 300 km przejechany ze średnią prędkością 100-110 km/h spalanie ok 5 l. Czyli wszystko w normie.
zesiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2010, 15:39   #1005
Kruszon91
ford::average
 
Avatar Kruszon91
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,25 82KM
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Podbijam umie krtos powiedziec jak sie wymienia te listwy przy oknach z tych czarnych na chrom?
Kruszon91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2010, 19:31   #1006
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Kruszon w drzwiach to powinno się wyciągnąć do góry razem z uszczelkami szyb, ale nie wiem jak te przy małej tylnej szybce. Możliwe, że są klejone.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2010, 20:05   #1007
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał ineees Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. jak będzie później z serwisowaniem, usterkami (oby ich nie było), przeglądami, przypomnę ze z rz-wie mieszkam, a zamierzam kupić autko w krakowie...czy będę musiała specjalnie tam jechać, co ze zniżkami?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. jak jest z tym US, muszę tam iść po 14 dniach od zakupu?? i jeszcze podatek płacić??
3. czy tak naprawdę ten model co mam zarezerwowany ze "stoku" jest dobrym wyborem, (1.4, 2010, metalik, gratis pakiet silver plus, i jeszcze zamówiłam nakrętki kół z blokadą zabezpieczającą, 5d, wersja trend), czy może powinnam kupić bez tego rabatu u siebie i odczekać te 3 miechy, i 3 tys.dołożyć, bo tyle ten rabat wynosi - czy ja w ogóle dobrze robię???!!! jak myślicie...
4. co powinni mi dać gratis, w opcji: montowane przez sprzedawcę (dealera)?? bo przecież zawsze dają gratisy
5. chlapacze tylne czy w mojej wersji będą potrzebne?? bo będę miała prawdopodobnie tylko przednie, czy to nie aby za duża oszczędność czy jak to nazwać??
6. i czy ktoś wie, jak jest tapicerka materiałowa Ecrim Syracuse, (jakaś podobno szara), to jak może kokpit wyglądać?? też będzie szary czy czarny?? czy to od tapicerki nie zależy?? będą te srebrne obwódki??

sorrki, że takie banalne pytania zadaję ale jest mi to potrzebne, bo ostatnio tylko tymi pytaniami żyję...i uzyskiwaniem na nie odpowiedzi...
pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. A nie masz serwisu u siebie? Jeśli tak, to powinni ucieszyć się, że u nich serwisujesz. Co do zniżek, to pytaj od razu lub mów, że pojedziesz do konkurencji, oczywiście łagodnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. Ja nie jechałem do US, sami do mnie zadzwonili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale nie pamiętam jak jest w przepisach.

3. Model jeśli chodzi o silnik jest ok. Co do wyposażenia, to już zależy od posiadanych pieniędzy. Silver X plus jest dobrym wyborem, bo BT się przydaje. Silver plus kosztuje 3500. Ten rabat, to są też te tzw. gratisy. Oni i tak zarabiają na sprzedaży tego auta Tobie. A dostajesz rabat, bo nie ma chętnych może na to auto w tym kolorze lub co bardziej realne PGD zarabia na ilości sprzedanych aut, bo na każde jedno jest teraz rabat. U Ciebie w salonie jak byś dobrze zagadała, to byś dostała taki sam lub lepszy rabat. Oczywiście nie zaszkodzi sprawdzić grubości lakieru.

4. Jak dla mnie lepiej jak obniżają cenę (pakiet gratis), niż dają mało warte gratisy jak salonowe dywaniki, czy opony zimowe po 200PLN sztuka. Oczywiście mimo pakietu gratis negocjuj coś jeszcze. Jeśli dywaniki to tylko z mocowaniem do podłogi, bo po roku będą przesuwać się po podłodze. A czy powinni, hmm. Jak nie spytasz, to nic nie dadzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5. Jak dla mnie chlapacze z przodu wystarczą - ochronią błotniki. Z tyłu jest plastikowy zderzak.

6. A co do koloru, to ściągnij katalog ze strony Forda ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Na końcu masz kolory tapicerki i deski. Jeśli chodzi o srebrne obwódki, to w Trendzie są raczej szare patrząc na zdjęcia. W każdym razie obramowanie zegarów na 100% czarne.

Pozdrawiam
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2010, 21:29   #1008
Kruszon91
ford::average
 
Avatar Kruszon91
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,25 82KM
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

a to te uszczelki bede musiał przekleic czy przy tych chromowych tez beda??
Kruszon91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2010, 23:22   #1009
ineees
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-08-2010
Skąd: podkarpackie
Model: ford fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

boncio, dzwonili od Ciebie z US, i o co się pytali...czy wiążą się z tym jakieś opłaty?? mam się martwić tym US czy nie??
a z tym rabatem to gadałam ze sprzedawcą u siebie w mieście i byłabym stratna o ok.3 tys. już po totalnej obniżce...a dywaniki nie wiem jakie mi dają...
i jak mam sprawdzić tą grubość lakieru...??

mam nadzieje, że wszystko dobrze pójdzie bo zaczynam się znowu bać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam!
ineees jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2010, 09:08   #1010
befka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Model: Ford Fiesta Gold X
Silnik: 1,25 benzyna 82 KM Gold
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Hej Boncio !!
Czegos tu nie rozumiem z tym US, przeciez 2 % podatku od nabycia samochodu placi sie tylko w przypadku kupna samochodu uzywanego jesli kupujesz nowy samochod u dealera to podatku nie ma :-) chyba ze jestem w bledzie :-(
Czy ktos z forumowiczow placil podatek do US jak kupowal nowke w salonie ???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
befka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2012 , benzyna , fiesta , fiesta mk7 , info , nowa fiesta , użytkowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.