Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2011, 20:10   #1
fifo84
ford::beginner
 
Avatar fifo84
 
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Słupsk
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 34
Angry 1.8 tdci-turbo po regeneracji dalej świszczy

Witam!
Wiem że temat już wiele razy poruszany ale odpowiedzi nie znalazłem.
Zaczęło mi coś świszczeć pod maską w okolicach podszybia od strony pasażera. Pojezdziłem troche po mechanikach sprawdzili węże podpieli pod komputery i tu co jeden to inna diagnoza. Jedni mówią że turbo drudzy że nie turbo ale nie wiedzą co. Wyszły 2 błędy 1.czujnik "a" położenia wału i 2. błąd egr. Pojechałem w końcu do ASO Ford-usłyszałem to co wcześniej czyli że turbo ma parametry super (tj. ćiśnienie doładowania, ilość zasysanego powietrza itd) ale na koniec powiedzieli że to jednak turbo do wymiany i zaśpiewali 5 tyś zł. Uprzejmie podziękowałem i odjechałem.Oddałem turbo do regeneracji. Przedstawiciel firmy regenerującej zadzwonił do mnie i oznajmił że mechanicznie turbo jest w bdb stanie ale wynieni elektronikę sterującą bo to może być to. Odesłali założyłem i w droge. Na początku ok ale po ok 10 km jak troche przycisnąłem do ok 3tyś obr. znowu to samo tylko tony jakby inne = głośniejsze i generalnie inny dźwięk.Co mogę jeszcze zrobić. Wydałem już na to wszystko ok 2300 i nic!To chyba nie wina egru bo przecież on się zamyka po dodaniu gazu. świszczy tak samo pod i bez obciążenia. Szukałem na necie turbo używanego żeby podmienić i zobaczyć czy to może moja taka felerna ale nie znalazłem do tego silnika a nie wiem czy do c-maxa wkładali identyczne.Silnik to 1.8 tdci z czerwca 2005r, lynx, 115 km, KKDA. Ma ktoś jakąś sugestię albo może polecicie jakichś dobrych mechaników w okolicach słupska???

fifo84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 21:10   #2
Kubus88
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-08-2010
Skąd: okolice Radomia
Model: H. Accord & Jaguar XJ6
Silnik: 2.2 & 3.2
Rocznik: 1992 & 1996
Postów: 158
Domyślnie Odp: 1.8 tdci-turbo po regeneracji dalej świszczy

Wiesz... Przydałoby się nagranie tego "świszczenia" żeby stwierdzić cokolwiek.

Może spróbuj poszukać kogoś na forum z twojej okolicy z takim silnikiem pod maską, kto byłby tak miły i przewiózł by cie swoim autem. A ta usterka była od początku? Może tak ma być?
Kubus88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 21:18   #3
fifo84
ford::beginner
 
Avatar fifo84
 
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Słupsk
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: 1.8 tdci-turbo po regeneracji dalej świszczy

Usterka pojawiła się właściwie nagle. Przejechane mam 137 tyś więc może już czas na wydawanie pieniędzy chociaż troche szybko.Turbine mam teraz wyjętą bo szukam nowej i prawde mówiąc troche boję się jezdzić żeby mi śilnika nie rozwalilo jeśli to turbina. Słyszałem kilka foczek z 1.8 tdci i na pewno tak nie świszczały. Dziwi mnie to bo ani mocy mój nie stracił, chodzi równo, pali też ładnie. Walcze z tym już ze 2 miesiące i nicGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fifo84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 21:38   #4
fifo84
ford::beginner
 
Avatar fifo84
 
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Słupsk
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: 1.8 tdci-turbo po regeneracji dalej świszczy

przeszukuje neta i coraz bardziej zastanawiam się czy to moje świszczenie może być winą niesprawnego egr-u?może wie ktoś jak się to ma do turbiny?
fifo84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 11:11   #5
GrzesiuSiedlce
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2011
Model: transit connect
Silnik: 1,8
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: 1.8 tdci-turbo po regeneracji dalej świszczy

Witam. Posiadam C-maxa z 2005 roku 1.6 tdci. Przez dłuższy czas miałem takie samo świszczenie. Także przyszło nagle ale olałem to i jeździłem dalej. Wybrałem się w podróż do Niemców i 200km od domu samochód zaczął terkotać, gwizdać, i zapaliła się kontrolka oleju. Miałem wykupionego Assistansa więc ściągnęli mnie do domu. Okazało się że O-ringi pod wtryskami się rozleciały i ciśnienie przedostawało się na zewnątrz. Po wymianie O ringów i uszczelek pod wtryskami wszystko wróciło do normy. Może powinieneś pójść tym tropem i wykręcić wtryski i sprawdzić stan miedzianych uszczelek i O-ringów
GrzesiuSiedlce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 20:46   #6
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: 1.8 tdci-turbo po regeneracji dalej świszczy

Cytat:
Napisał fifo84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przeszukuje neta i coraz bardziej zastanawiam się czy to moje świszczenie może być winą niesprawnego egr-u?może wie ktoś jak się to ma do turbiny?
Zacznij od sprawdzenia szczelności dolotu. Małe dziurki działają jak gwizdki.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 21:50   #7
fifo84
ford::beginner
 
Avatar fifo84
 
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Słupsk
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: 1.8 tdci-turbo po regeneracji dalej świszczy

szczelność sprawdzałem kilka razy. a co do wtrysków to faktycznie o tym nie pomyślalem - musze się temu przyjrzeć.
fifo84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2011, 00:11   #8
GrzesiuSiedlce
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2011
Model: transit connect
Silnik: 1,8
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: 1.8 tdci-turbo po regeneracji dalej świszczy

Poprawka. Wszystko wróciło do normy na tydzien. Pojechałem do innego Magika i dowiedziałem się że trzeba delikatnie płaszczyznę pod miedzianą uszczelką przyfrezowac bo tworzą się tam malutkie wżery i przez nie tworzą się przedmuchy.
GrzesiuSiedlce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 15:18   #9
fifo84
ford::beginner
 
Avatar fifo84
 
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Słupsk
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: 1.8 tdci-turbo po regeneracji dalej świszczy

Do Kolegi "GrzesiuSiedlce" a czy przy wymianie tych o-ringów trzeba kodować wtryski od nowa?
fifo84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2011, 13:17   #10
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 1.8 tdci-turbo po regeneracji dalej świszczy

Cytat:
Napisał fifo84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...trzeba kodować wtryski od nowa?
Nie, tylko wtryski musza trafic tam skad je wyjales ( wte same otwory).

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 22-07-2011 o 17:49
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.