Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2013, 08:56   #21
trolmin
ford::average
 
Avatar trolmin
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Model: C-Max
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 119
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

Kto z Was demontował listy dachowe? Jak są montowane, czy można je uszkodzić podczas demontażu, etc? Jakieś rady?
Chce się do tego zabrać - bo wydaje mi się to jedynym możliwym miejscem przecieku..

trolmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2013, 14:40   #22
mark_TDDI
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2007
Skąd: far far away
Model: RS500
Silnik: mocny
Rocznik: 2012
Postów: 177
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

W fokach są klejone na taśmie dwustronnej, więc tutaj raczej będzie tak samo. Demontaż przez odciąganie z wyczuciem.
__________________
odzyskałem rozum, zdrowie i pieniądze - sprzedałem ostatniego forda i zmieniłem koncern na VAG
mark_TDDI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 12:38   #23
Peter_21
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Tarnów
Model: Ford C-MAX Titanium
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

Wracam do tematu..po wizycie u blacharza okazało się ze winowajcą przecieku jest szyber dach.. i teraz pytanie czy konieczne jest zdjęcie podsufitki w celu znalezienia miejsca przecieku czy da się uszczelnić cały szyber dach po demontażu listew bagażnika?
Peter_21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2013, 09:47   #24
trolmin
ford::average
 
Avatar trolmin
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Model: C-Max
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 119
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

Cytat:
Napisał Peter_21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wracam do tematu..po wizycie u blacharza okazało się ze winowajcą przecieku jest szyber dach.. i teraz pytanie czy konieczne jest zdjęcie podsufitki w celu znalezienia miejsca przecieku czy da się uszczelnić cały szyber dach po demontażu listew bagażnika?
A dokładniej, gdzie jest przeciek?
trolmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2013, 22:48   #25
Peter_21
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Tarnów
Model: Ford C-MAX Titanium
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

Cytat:
Napisał trolmin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dokładniej, gdzie jest przeciek?
Wlasnie w tym jest problem ze dokladnie nie wiadomo, zeby dokladnie zlokalizowac miejsce przecieku blacharz powiedzial ze trzeba zdemontowac podsufitkę i dlatego mam być moze troche glupie pytanie czy mozna zlikwidowac przeciek bez demontazu podsufitki tzn uszczelniajac caly szyberdach..myslelem zeby odkleic listwy bagaznika i zalac gdzie mozliwe silikonem..nie wiem czy jest to mozliwe i dlatego pytam czy ktos juz uszczelnial w taki sposob szyber?
Peter_21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 08:21   #26
trolmin
ford::average
 
Avatar trolmin
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Model: C-Max
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 119
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

Cytat:
Napisał Peter_21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wlasnie w tym jest problem ze dokladnie nie wiadomo, zeby dokladnie zlokalizowac miejsce przecieku blacharz powiedzial ze trzeba zdemontowac podsufitkę i dlatego mam być moze troche glupie pytanie czy mozna zlikwidowac przeciek bez demontazu podsufitki tzn uszczelniajac caly szyberdach..myslelem zeby odkleic listwy bagaznika i zalac gdzie mozliwe silikonem..nie wiem czy jest to mozliwe i dlatego pytam czy ktos juz uszczelnial w taki sposob szyber?
Kolego - zanim zdemontujesz podsufitkę.. Zwykłą taśma izolacyjną zaklej uszczelkę szyberdachu tak aby woda nie miała możliwości przedostać się do wewnątrz pojazdu. Pojeździj trochę, pojedz na myjnię i sprawdź czy woda pojawia się w bagażniku.

Wydaje mi się, że gdyby problem był w szyberdachu a przynajmniej w zapchanych odpływach woda wylała by się podsufitką i doskonale byś widział, że przeciek jest własnie tu. Jak u siebie lałem wodę w odprowadzenia szyberdachu to przesadziłem z ilością to woda własnie w ten sposób się wlała do wnętrza.
trolmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 09:40   #27
Peter_21
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Tarnów
Model: Ford C-MAX Titanium
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

Cytat:
Napisał trolmin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego - zanim zdemontujesz podsufitkę.. Zwykłą taśma izolacyjną zaklej uszczelkę szyberdachu tak aby woda nie miała możliwości przedostać się do wewnątrz pojazdu. Pojeździj trochę, pojedz na myjnię i sprawdź czy woda pojawia się w bagażniku.

Wydaje mi się, że gdyby problem był w szyberdachu a przynajmniej w zapchanych odpływach woda wylała by się podsufitką i doskonale byś widział, że przeciek jest własnie tu. Jak u siebie lałem wodę w odprowadzenia szyberdachu to przesadziłem z ilością to woda własnie w ten sposób się wlała do wnętrza.
W kabinie mam sucho, woda stoi w wnęce zapasu..jak zakleić uszczelkę szyberdachu? najpierw zdjąć relingi i potem kleić?
Peter_21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 09:44   #28
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

Szkoda że nie pisałeś na samym początku że masz szyberdach bo sprawa by się myśle rozwiązała w 3 postach
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 22:51   #29
Peter_21
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Tarnów
Model: Ford C-MAX Titanium
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

No to jak z tą uszczelką szyberdachu? Trzeba zdemontować relingi?
Peter_21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2013, 06:38   #30
trolmin
ford::average
 
Avatar trolmin
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Model: C-Max
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 119
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

Nic nie trzeba demontować. Taśmę naklej na połączenie dachu z szybą. Zwykła taśma izolacyjna uszczelni na tyle, że woda się nie przedostanie. Tylko nie jeździj zbyt długo bo klej się ciężko usuwa z lakieru.
Usuń wodę z bagażnika, wytrzyj i na karczera. Pojeździj trochę -znowu karczer i sprawdź czy to to. Jeśli woda się znowu pojawi to nie szyber.
trolmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.