Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2010, 00:56   #11
padi77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo (mk2)
Silnik: 2.0 16V Zetec
Rocznik: 2000r
Postów: 247
Domyślnie Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.

Cytat:
Napisał hilly3077 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
a moze po prostu masz za niskie cisnienie w jednej z opon??
pozdrawiam...
no własnie. Ja raz po wymianie koł na letnie wyjechałem od wulkanizatora z ciśnieniem 1.5 we wszystkich 4 kołach, a sprawdzał i zapewniał że dobijał, tylko że mnie jakoś tak dziwnie sie prowadziło i pojechałem na stacje sprawdzić ...wiec wszystko może sie zdarzyć. Wiec to to lub pewniej zbieżność, jak kolega uro2 zauważył.

padi77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2010, 21:14   #12
gorni
ford::average
 
Avatar gorni
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 02-08-2010
Skąd: Pleszew
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 16v Zetec
Rocznik: 1996
Postów: 84
Domyślnie Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.

ciśnienie w kołach też ok, amorki również o sworzniach tez narazie zapomnę. Ale dodał mi się nowy pomysł, w ubiegłym roku kupiłem 4 nowe oponki, i po jednym sezonie przód mi zleciał prawie do zera, pomyślałem zbieżność, kupiłem oponki używane i na zbieżność, powiedzieli ze prawe koło trochę rozbieżne było, pomyślałem ok, wszysto bd ok, Ale opony piszczały przy mocniejszym dohamowaniu i na zakrętach, Tak wiec Dokładnie sprawdzę KOŃCÓWKI DRĄŻKÓW, Napisze co ustaliłem.
__________________
Mondeo 1.8 16v Lx 95 Kw +LPG oryginał RS
gorni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2010, 19:25   #13
pintonek
ford::advanced
 
Avatar pintonek
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Tychy
Model: Mondeo MKII kombi
Silnik: 1,8 16V + Junkers
Rocznik: 1997
Postów: 384
Domyślnie Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.

Zerknij jeszcze czy sprężyny całe z obu stron.
__________________
pintonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 10:37   #14
gorni
ford::average
 
Avatar gorni
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 02-08-2010
Skąd: Pleszew
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 16v Zetec
Rocznik: 1996
Postów: 84
Domyślnie Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.

chwilowy przestój w pracach remontowych, Napisze jaki efekt dała wymiana końcówek drążków, odpowiedź ok 27 września
__________________
Mondeo 1.8 16v Lx 95 Kw +LPG oryginał RS
gorni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2010, 22:20   #15
wuldemar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK1
Silnik: 2.0 i + LPG
Rocznik: 1995
Postów: 6
Domyślnie Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.

To na 99.9% tulejki, miałem ten sam problem co ty, sprawdzilem niemal wszystko a okazało się że tulejka źle leżała na wachaczu, fakt ze nie jest zuzyta nie znaczy ze dobrze lezy, skret w prawo ozacza ze jest cos nie tak z tulejkami w lewej stronie, i napewno z ta blizej kierowcy. Pozatym musisz przypilnowac zeby je dobrze wprasowali na wachacz. Najlepiej zmienic tulejki z obu stron, poniewaz po zmianie z lewej strony moze Ci zaczac skrecac w lewo bo z prawej beda slabsze. Po zmianie tulejek trzeba zapewne bedzie zrobic zbieznosc.
wuldemar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 19:16   #16
gorni
ford::average
 
Avatar gorni
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 02-08-2010
Skąd: Pleszew
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 16v Zetec
Rocznik: 1996
Postów: 84
Domyślnie Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.

tuleje wahacza robiłem sam, i były dobrze wprasowane. dzisiaj kupiłem końcówki drążków wymienię i sprawdzę co dalej.
__________________
Mondeo 1.8 16v Lx 95 Kw +LPG oryginał RS
gorni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 21:57   #17
gorni
ford::average
 
Avatar gorni
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 02-08-2010
Skąd: Pleszew
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 16v Zetec
Rocznik: 1996
Postów: 84
Domyślnie Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.

Zwracam honor koledze "wuldemar" i wszystkim którzy pisali o tulejach. Okazało się ze to jednak tuleja zabieram się do wymiany drążków i końcówek. łapię za zacisk ruszam nim i widzę ze cały wahacz się rusza na tej tulei. Tak jak kolega mówił ta tylna tuleja była zużyta. wymieniłem z jednej strony ale problem nie został rozwiązany. Szarpniecie nadal jest ale już nie tak odczuwalne. Z drugiej strony sprawdzałem tak samo i tuleja wydaje się być dobra. Lecz ten objaw właśnie może być spowodowany tym, że nowa tuleja jest bardziej twarda.

Lecz mam do was koledzy jeszcze jedno pytanie, Bo w mim cacku jedna tuleja jest pełna a druga połówkowa, i tak było tez w oryginale, wiec nie chciałem poprawiać konstruktora poprzez wstawianie pełnej tulei. Natomiast na fotkach w necie nowych wahaczy widzę, że obie tuleje są pełne. Co wy o tym myślicie? pełna lepsza?
__________________
Mondeo 1.8 16v Lx 95 Kw +LPG oryginał RS
gorni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2010, 18:04   #18
ku1984
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: GALAXY GHIA MK2
Silnik: 2.3 DOHC + LPG
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.

Nie przyglądałem się nigdy tak dokładnie zdjęciom tulejek. Jakiś czas temu wymieniałem komplet tulei, i o ile dobrze pamiętam to mają różną średnicę. Ale mogę się mylić. Parę miesięcy minęło. Ale mam takie pytanie. Czy robi różnicę jak włożę te tylne tulejki. Każdy kto się dokładnie przyjrzał to zwrócił uwagę, że mają takie wycięcia i "wybrzuszenia". Wiecie, wystarczy że obrócę tuleję o 90 stopni i już w innej płaszczyźnie pracuje.
ku1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2010, 16:35   #19
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.

Cytat:
Napisał ku1984 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy robi różnicę jak włożę te tylne tulejki.
Oczywiście.O ile dobrze pamiętam to rozcięcie powinno iść wzdłuż samochodu,czyli tymi wybrzuszeniami w stronę silnika i na zewnątrz.
Cytat:
Napisał gorni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że obie tuleje są pełne
I takie były dedykowane do mkII.Jak robiłem remont zawiechy u siebie to odżałowałem i kupiłem całe wahacze od dwójki.Tuleje nie dość że są pełne to tylna tuleja jest większa.I z tego co wiem to te wytrzymują znacznie dłużej niż te z jedynki.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2010, 19:22   #20
gorni
ford::average
 
Avatar gorni
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 02-08-2010
Skąd: Pleszew
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 16v Zetec
Rocznik: 1996
Postów: 84
Domyślnie Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.

nie wiem jak jest z tymi średnicami, może w mkI jest różnica kilku milimetrów ale nie sprawdzałem tego. Ale kolega wuldemarmiał racje. to okazały się tulejki. ja swoje wprasowałem w takiej płaszczyźnie jak idzie ramię wahacza. tzn lina rozcięć odchodzi od linii wzdłużnej auta o ok 30'. Okażę się czy to się sprawdzi. Swoją drogą 10 000 km to mało jak na tuleje. Dlatego właśnie je brałem pod uwagę na końcu.

Podsumowując mój problem, wymieniłem tuleje wahaczy, po obu stronach bo gdy wymieniłem jedną efekt był mało zadowalający.Po wymianie obu tulejek tych z tyłu wahacza ( nie pełnych) mój problem ustał, auto się prowadzi jak żona na zakupy. (samo) tak wiec jest gitarka.

Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc i za dobre rady. Wątek do zamknięcia. Pozdrawiam Arkadiusz.
__________________
Mondeo 1.8 16v Lx 95 Kw +LPG oryginał RS
gorni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.