Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2017, 18:51   #521
lampa naftowa
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo IV
Silnik: TDCI 1997 cm3
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał Harun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mechanik ma zarabiać przede wszystkim na USŁUDZE, a nie na częściach. Cena detaliczna w sklepie jest dla detalisty. Warsztat ma duże rabaty w hurtowniach, więc na pewno nie ma cen detalicznych na części. Stąd też mechanik zawsze ma swoją marzę. Grunt, żeby nie przeginal, bo klientowi musi się jednak opłacać brać części u mechanika, a nie kupować samemu.
każdy zarabia na czym chce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) oby tylko znalazł chętnych . Ja osobiście cenię fachowość i zaufanie i dlatego jestem w stanie za to zapłacić ekstra. Doświadczenie, rozsądne ceny do podstawa. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy ile kosztuje zdobycie wiedzy , doświadczenia , bardzo drogie są narzędzia. Podstawa to uzgodnienie ceny na początku - jest OK to biorę , nie jest OK to nie biorę i idę gdzie indziej . Dyskusje są niepotrzebne.

lampa naftowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2017, 19:06   #522
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie ktoś napisał,że sprzedaje drożej od ASO?
A czytasz w ogóle co pisze kolega wojtas?

Cytat:
Ty nie byłeś nawet raz ale wyrok już wydałeś. Brawo Ty!
Czy ja wydaję jakieś wyroki? Możesz mi wskazać cytat?

Cytat:
Masz możliwość ustalenia ceny przed wraz z częściami. Gdzie tu oszustwo? Albo się decydujesz albo nie. Każdy Sobie ceny ustala indywidualnie-jego biznes i jego zasady. Jak napisałeś wcześniej "kapitalizm Panie"
Nigdzie nie napisałem o oszustwie. Twierdzę tylko, że nie jest miło, jeśli mechanik kroi klientów na częściach. Niech zarabia, ale nie kroi. Nie twierdzę, że ktoś tu kogoś oszukał i nie wydaję żadnych wyroków. Zastanawia mnie jednak, jeśli zwykły mechanik ma ceny wyższe niż ASO. Wyższych kosztów chyba nie ma, więc czym chce z tym ASO konkurować, jeśli nie cenami?

Tak samo jak nie uważam, że klient jest Januszem, kiedy kupi części taniej na Allegro, zamiast dac zarobić warsztatowi. Tyle.

Cytat:
Do ASO nie jeden już pojechał i za przegląd olejowy po 850zł bez żalu płacił, a tu tragedia bo mechanik zarobić na życie chce. Jeździj do ASO i daj żyć innym.
Motorcraft Service kosztuje zdaje się jakieś 250 zł. Lepiej jednak wypisywać po forach, że ASO to takie drogie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Harun ; 14-01-2017 o 19:31
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 06:57   #523
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał Harun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ja wydaję jakieś wyroki? Możesz mi wskazać cytat?
Cytat:
Napisał Harun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W takim razie co jest złego w tym, że uznamy jakiegoś mechanika za Janusza biznesu, jeśli proponuje ceny za części drożej niż ASO?
proszę

Cytat:
Napisał Harun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czytasz w ogóle co pisze kolega wojtas?
Cytat:
Napisał wojtas7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyne zastrzeżenie to do cen części.. Trochę sobie strzela w stopę bo daje dokładną rozpiskę długopisem z numerami wymienionych części i numerami oryginalnych -

olej silnikowy 5w30 3,8L - 126zl
filtr oleju - 53zl
filtr powietrza - 48zl
filtr paliwa - 231zl
plyn do chlodnic 75zl

porownalem ceny w sklepach internetowych
To sam zacznij czytać! Gdzie tu masz ASO? Jak zwykle byle się kłócić dla zasady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Harun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Motorcraft Service kosztuje zdaje się jakieś 250 zł. Lepiej jednak wypisywać po forach, że ASO to takie drogie.
Od jakiego czasu masz te 250?Od kilku miesięcy. Wcześniej ile płaciłeś w ASO za przegląd?
Poza tym jak jest tam tak tanio to zapytaj ile zapłacisz tam za kupno i wymianę pompy wody lub tarcze z klockami. Szybciutko alledrogo odpalisz bo ceny cię zaskoczą. Ty pewnie dalej będziesz twierdził, że tanio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na koniec...

Andrzej to dobry mechanik od Fordów..
Kolejka jak z Wrocka do Warszawy nie bierze się z nikąd.
Twój też Ci daje rozpiskę z numerami OE co wymienił? Wątpię!
Masz pełną możliwość jak kolega wojtas7 sprawdzić co i za ile.

Cytat:
Napisał lampa naftowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Doświadczenie, rozsądne ceny do podstawa. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy ile kosztuje zdobycie wiedzy , doświadczenia , bardzo drogie są narzędzia. Podstawa to uzgodnienie ceny na początku - jest OK to biorę , nie jest OK to nie biorę i idę gdzie indziej . Dyskusje są niepotrzebne.
O tym właśnie napisałem wcześniej.
Amen

Ostatnio edytowane przez Marek ; 15-01-2017 o 07:00
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 08:49   #524
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

1. To niby jest wyrok, bo stwierdziłem, że jak mechanik proponuje części w wygórowanych cenach, to trochę przegina? Zabawne.

2. Wojtas porównał ceny w sklepach internetowych i doszedł do wniosku, że przepłacił. To też wyrok?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3. Co do oferty Motorcraft Service, to nie pamiętam jak długo jest na rynku. Odnoszę jednak wrażenie, że dłużej niż kilka miesięcy. Nigdzie nie napisałem, że w ASO jest tanio. Ostatnio miałem do wymiany hamulce z przodu + guma w zawieszeniu. Zaproponowano mi jakieś 1400 zł za całość. Drogo, drożej od zwykłego warsztatu. Na dobrych zamiennikach u najbliższego mechanika wyszło taniej o jakieś 500 zł. ASO to ASO, musi być najdroższe.

5. Zgadzam się, że wiedza i doświadczenie kosztuje, ale nijak nie rozumiem, jak to ma się przekładać na ceny części. Co innego robocizna! Jestem w stanie więcej płacić za usługę mechanikowi, który wie co i jak. Za jednak części nie. Kupię tam, gdzie taniej.

PS: Ostatnio za pełny przegląd zapłaciłem chyba ok. 550 zł.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Harun ; 15-01-2017 o 08:51
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 11:28   #525
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał Harun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nigdzie nie napisałem, że w ASO jest tanio.
Czyżby?
Cytat:
Napisał Harun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lepiej jednak wypisywać po forach, że ASO to takie drogie.
Proszę. Po raz kolejny fakty, a nie jak z Twojej strony "odnosisz wrażenie"
Cytat:
Napisał Harun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ASO to ASO, musi być najdroższe
Dopiero co twierdziłeś,że nie jest tak drogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozdwojenie jaźni? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Harun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojtas porównał ceny w sklepach internetowych i doszedł do wniosku, że przepłacił.
O czym Ty teraz piszesz? Temat zastępczy? Dopiero co twierdziłeś,że wojtas ceny do ASO porównał,,że mechanik od ASO droższy. Tego tyczył się mój wpis i po raz kolejny nie dorabiaj na swoją stronę.

Kończę z Tobą tą rozmowę oczywiście zostawiam Ci pole do ostatniego "odnoszenia wrażeń".
Nic to nie wniesie bo dalej będziesz przerabiał rzeczywistość na Swoją korzyść. Niestety TTTM

Ostatnio edytowane przez Marek ; 15-01-2017 o 11:35
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 21:42   #526
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Nieważne...

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć coś o poniższych warsztatach? Czy warto jechać tam na sprawdzenie + naprawę zawieszenia?

Finco, ul. Fabryczna 10
Auto na kawę, ul. Tyska 1

Pytam, bo zależy mi na wizycie w jakimś warsztacie w sobotę i dość szybkim terminie, a nie za 3 tyg. A może jakiś inny mechanik?

Ostatnio edytowane przez Harun ; 15-01-2017 o 21:46
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2017, 11:22   #527
wojtas7
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 144
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Trochę bez sensu ta dyskusja, forum nam służy do wymiany informacji, więc jeśli ktoś będzie szukał mechanika to już wie czego się spodziewać. Moje dwa fordy na tyle rzadko się psują że zapłacę za te części u Andrzeja odpowiednio drożej i tyle. Do tego podałem ceny części, mogę nawet numery przepisać, więc czy sklep internetowy czy nie to bez znaczenia - ceny części spokojnie przebijają te z ASO.
wojtas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 18:15   #528
ukiuki
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-10-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Witam koledzy, mam prośbę o poradę-potrzebuje znaleźć warsztat ( południowo-wschodnia cześć miasta )gdzie wymienię akumulator w focusie (przywożę/zabieram). Jakieś sugestie, miejsca godne polecenia...czy ktoś może wie ile taka przyjemność w konkretnym miejscu będzie mnie kosztować?
ukiuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 18:34   #529
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Myślę, że w wymienionych tutaj zakładach zrobią to bez najmniejszego problemu.
Ja jeżdżę do Carosa na Warsztatowej.
Swoją drogą - rozumiem, że sam nie chcesz tej operacji wykonać?
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 15:11   #530
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Zdaje się, że w ASO jest teraz promocja na akumulatory (z wymianą), ale nie wiem czy się opłaca.
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.