Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2017, 12:30   #91
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bez publikacji żadnych badań wprowadził resurs 60kkm
a na ilość km do wymiany rozrządu widziałeś jakieś publikacje? nie koniecznie Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 16:59   #92
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał kemil_kj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie byli w stanie stwierdzic ile dodatkowo weszlo (albo tylko tak mowia albo faktycznie sie nie zainteresowali zeby zmierzyc to co zeszlo), wiem tylko ze wlali 700 ml
Zadzwoniłem do ASO do "swojego" doradcy serwisowego czy by mi nie sprawdzili poziomu oleju w PS-tak na wszelki wypadek. Dostałem odpowiedź, że sprawdzić mogą ale dolewek nie polecają; powinno się zmienić cały olej razem z filtrem.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 17:11   #93
kemil_kj
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 31-01-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0l Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011
Postów: 15
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Co aso to różne zdania... i bądź tu człowieku mądrym ehh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kemil_kj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 17:21   #94
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: powershift szarpie

No tak . W Stalowej Woli z kolei filtra się nie wymienia w PS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 16:09   #95
BEN-LOOKER
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-06-2016
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,8
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał lesiu999 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stawiam na sprzęgło, zobacz na 3 biegu jak dasz gaz do dechy czy nie ma takiego szarpania, generalnie jeśli na biegach nieparzystych masz szarpanie to sprzęgło do wymiany i nie ociągaj się bo możesz uszkodzić obudowę sprzęgła a ona trochę kosztuje a tak to tylko okładziny wymienisz (plus olej i filtry)
Masz jakies doswiadczenie czy klepiesz te brednie z nudow? Jakie okladziny? Kto przy zdrowych zmyslach zrzuci skrzynie wymieni tarcze sprzegiel bez regeneracji dwumasa nie wspone ze skoro sprzegla maja dosc to wiekszosc opilkow z nich jest w tej chwili w skrzyni!Zaden skrzyniarz, ktory sie szanuje nie odwali takiej kichy. Wymiana sprzegiel to generalka skrzyni wymiana uszczelnien czyszczenie calej skrzyni montaz nowego sprzegla koszt samego sprzegla okolo 6000zl. Kolega musi szykowac 10 tys i skonczcie z tymi bredniami adaptacje itd sprzegla sa poza nastawami i nic z nimi nie zrobisz bicie w drazek przy przelaczeniu z p na d to najczesciej nadmierny luz na sprzeglach i tyle.
BEN-LOOKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 20:07   #96
selega1
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 18-11-2014
Skąd: Słupsk
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: powershift szarpie

gdzie w piobliżu Słupska naprawią skrzynie???...szarpie, przeciąga, falują obroty podczas jazdy...
selega1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 23:41   #97
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał BEN-LOOKER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koszt samego sprzegla okolo 6000zl.
Tyle kosztuje zestaw sprzęgła kompletny. A zestaw równa się okładziny, kosz, tłumik drgań skrętnych. Dwumas w PS nie występuje i nigdy nie występował. Jest zwykłe koło zamachowe po stronie silnika i tłumik drgań skrętnych, który jest częścią zestawu/zespołu sprzęgieł.
Wygląda tak jak na załączonym zdjęciu, z tym, że te przekładki przynajmniej kiedyś były ... plastikowe. Tutaj wyglądają na jakiś odlew metalowy - pytanie jak się to ma do kultury pracy.

Plusem wymiany zestawu całego, a nie samych okładzin jest to, że taki zestaw jest wyważony, masz nowy tłumik drgań, nowe okładziny i w sumie plug and play.

Same okładziny (ok. 1500PLN) teoretycznie wymienić się da, ale porównując to do manuala, to tak jak wymienić samo sprzęgło bez wymiany dwumasy i docisku. Poza tym kosz sprzęgła średnio jest przewidziany przez producenta do rozbiórki. Tłumik drgań może być rozsypany (zestaw naprawczy to dodatkowe 2500PLN), a po wymianie jego pytanie czy zachowasz wyważenie. Jeśli nie - to taka wymiana jest totalnie bez sensu i staje się też mało opłacalna.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg tlumikps.jpg (90.4 KB, 105 wyświetleń)
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 15:25   #98
BEN-LOOKER
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-06-2016
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,8
Rocznik: 2010
Postów: 3
Smile Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle kosztuje zestaw sprzęgła kompletny. A zestaw równa się okładziny, kosz, tłumik drgań skrętnych. Dwumas w PS nie występuje i nigdy nie występował. Jest zwykłe koło zamachowe po stronie silnika i tłumik drgań skrętnych, który jest częścią zestawu/zespołu sprzęgieł.
Wygląda tak jak na załączonym zdjęciu, z tym, że te przekładki przynajmniej kiedyś były ... plastikowe. Tutaj wyglądają na jakiś odlew metalowy - pytanie jak się to ma do kultury pracy.

Plusem wymiany zestawu całego, a nie samych okładzin jest to, że taki zestaw jest wyważony, masz nowy tłumik drgań, nowe okładziny i w sumie plug and play.

Same okładziny (ok. 1500PLN) teoretycznie wymienić się da, ale porównując to do manuala, to tak jak wymienić samo sprzęgło bez wymiany dwumasy i docisku. Poza tym kosz sprzęgła średnio jest przewidziany przez producenta do rozbiórki. Tłumik drgań może być rozsypany (zestaw naprawczy to dodatkowe 2500PLN), a po wymianie jego pytanie czy zachowasz wyważenie. Jeśli nie - to taka wymiana jest totalnie bez sensu i staje się też mało opłacalna.
Proponuje kolego żebyś nie łapał mnie za słówka skoro wcześniej piszę o braku sensu wymiany tarcz to chyba logiczne że mam na myśli kompletny zestaw sprzęgieł jeśli to ci ulży. W przeciwieństwie do 99% piszących w tym temacie miałem okazje widzieć skrzynie POWERSHIFT w środku ile syfu jest w niej jak sprzęgła dają jeszcze radę, ale zaczynają już szarpać przy zmianie 1na 2 i 2na 3 bieg szczególnie zimne oraz zaczyna się szarpanie przy zmianie z PRND. Ludzie którzy czytają takie tematy (jak ja z resztą kiedyś) łudzą się że nowy soft że adaptacje itd a to wszystko bzdury. Znam tez takich którzy mówią TTTM bo piszą inni że im też szarpie na zimnym to znaczy że to norma jeden tu nawet napisał że uczy się jeździć automatem żeby mu nie szarpałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Dobry powershift zmiania biegi mięciutko, i przełącza PRND tak że nic nie czuć widać to po literce na desce co sie dzieje w skrzyni i tylko tam! Ludzie ogarnijcie się trochę skrzynia powershift jest doskonała w mniemaniu wszystkich, ale to wszystkich warsztatów naprawy wszyscy mówią jednym głosem najlepiej się na niej zarabia!!! Po kilku rozmowach w różnych częściach Polski każdy warsztat mówi to samo że to padło! Ja mogę powiedzieć tylko jedno jak nie masz na koncie luźnych 15tyś zł, które w razie czego możesz wrzucić w samochód nie kupuj 2 sprzęgłowki żadnej czy to DSG czy Powershift i tyle. Kupiłem naprawiłem i mam nadzieję że będzie dobrze.
Podstawa to częste wymiany oleju i delikatna jazda a broń Boże rajdy na zimnej skzyni!!!
BEN-LOOKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 16:00   #99
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Strasznie szyderczo się wypowiadasz o ludziach. Boli cie , że wydałeś tyle kasy na remont czy co ? Troche kultury. No i skoro adaptacja prawie każdemu poprawiła komfort i kulturę zmiany biegów to coś w tym jest. Ja o adaptacji się nie wypowiadam akurat bo mam swoje zdanie
A i popraw sobie silnik pod nickiem bo nie było 2.8

A poza twoimi wypowiedziami to dopowiem , że również warto kupić używkę PS i mieć nadzieje , że trochę posłuży. Oczywiście od kogoś pewnego , aby mieć realny przebieg. Choć pewnie ciężko znaleźć. Ale lepiej wydać 5 tys niż 20 na nową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 25-01-2017 o 16:02
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 16:50   #100
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Naprawdę to warto w przypadku PSa kupić samochód, który albo ma Gwarancję 12 czy jak się to to teraz nazywa, albo jest w stanie przejść kwalifikację do tej gwarancji bez kosztownego remontu (wymaga wcześniejszego naprawienia usterek jeśli są).

Wtedy można spać spokojnie.

Co do kupna używki, to niestety Powershiftów było milion rodzajów. Różnią się sterowaniem pomiędzy różnymi modelami. Mechatronikę zazwyczaj trzeba przełożyć ze swojego, bo "nowe używane" skrzynie średnio chcą się poddawać parowaniu z PCMem, a bez tego skrzynia nie będzie w pełni działać. Mechanicznie rzekomo wszystkie PSy to to samo, ale starszy inżynier z Getraga (producent tych skrzyń) niekoniecznie chciał się pod tym podpisać.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , skrzynia biegów , wymiana oleju



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.