Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2013, 14:25   #1
leszek-84
ford::amateur
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI

Witam,

Jestem posiadaczem Forda C-maxa 2.0 TDCI z 2008 roku 136KM, podczas jazdy w okolicy 1800-2100 obrotow/min zaczyna sie szarpanie autem, i ewidetnie czuc ze to silnik. Wczoraj odwiedzilem Pana ktory zajmuje sie tylko Fordem i to focusem i C-maxem. Opowiedzialem o objawach i diagnoza byla szybka-uszkodzona przepustnica powietrza, sa dwa rodzaje:n pojedyncza- tansza, i podwojna- drogaaaa. Po sprawdzeniu w wielu mijescach ceny mnie dobily Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. serwis 1600-1900 zl w zaleznosci od rodzaju bo z tych podwojnych sa podobno dwa rodzaje. Nr. czesci orginalnej to: 9657522680 wiec po sprawdzeniu okazalo sie ze jest to identyczna przepustnica jak w Volvo 2.0D wiec udalo kupic mi sie tansza z internetowego sklepu offo.ue za 1075 zl nowa. w tych przepustnicach wyrabiaja sie zebatki plastikowe a czesci zamiennych nie ma wiec tylko uzywka lub nowa.

Mam nadzie ze informacje beda pomocne .

Pozdrawiam

leszek-84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 17:21   #2
Nickey19
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-11-2013
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Model: CMax Ghia
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI 2008

U mnie był podobny problem ale winne były dziurawe wężyki doprowadzające powietrze do przepustnicy wymiana rozwiązała problem
Nickey19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2014, 21:26   #3
maciek.kolega
ford::beginner
 
Avatar maciek.kolega
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 07-06-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus Titanium+Ghia
Silnik: 2.0Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI 2008

Ja w tej chwili walcze z tym problememGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Zaczęło się od tego że własnie w okolicach 1700-2000 obrotów samochód zaczął przyszarpywać.Z biegiem czasu problem zaczął pojawiać sie coraz częsciej aż doszedł spadek mocy.Na chwilę obecną muszę sie naprawde mocno postarać żeby być szybszym od focusa 1.8TdCi a mam 2.0TdCi.Podjechałem do Forda i diagnoza była błyskawiczna- PrzepustnicaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Cena 1780złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(( i nie ma zamienników ani używek a jak są to uszkodzone.Uszkodzenie bardzo łatwo rozpoznać bo pierwszym objawem jest to że zaczyna się lekko pocić.Na Allegro jest pełno przepustnic które są upaprane od oleju więc jak cos takiego kupisz to długo sie nie nacieszysz.Uszkodzenie bardzo łatwo zdiagnozować bo wystarczy zdjąć rurę i wsadzić palec do srodka przepustnicy.Jeżeli łopatki są sztywne to wszystko jest ok a jeżeli latają luzem to oznacza że tryby sterujące się rozpadły i to co kiedys było przepustnicą teraz jest niczym.Problem w tym że auto zaczyna się dławić w momencie kiedy przegroda stanie w poprzek i blokuje dopływ powietrza.Moja przepustnica to model podwójny i zepsuła sie prawa strona odpowiadająca chyba za turbo (lewa to chyba intercooler).Chcę zrobić mały eksperyment i wymontować przegrodę z prawej częsci przepustnicy.Zobaczymy jaki będzie efektGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i tak nie mam już nic do stracenia.

P.S.
Czy ma ktos dokładną zasadę działania tej przepustnicy???
pewnie wielkiej filozofii nie ma a Polak potrafiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez maciek.kolega ; 21-03-2014 o 21:29
maciek.kolega jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2014, 21:37   #4
pueblo5
ford::average
 
Avatar pueblo5
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Sucha Beskidzka(okolice)
Model: C-max Ghia (panorama)
Silnik: 2.0tdci 136KM
Rocznik: 2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI 2008

Jak to ustrojstwo wygląda czy mógłby ktoś wrzucić fotkę?
Pozdrawiam
pueblo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2014, 20:27   #5
maciek.kolega
ford::beginner
 
Avatar maciek.kolega
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 07-06-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus Titanium+Ghia
Silnik: 2.0Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI 2008

Ze względu na to że przez przepustnice prawie się już nie dało jeździć samochodem(moc miał jak 1.6,moment obrotowy gorzej od benzyny i czasami masakrycznie szarpał) postanowiłem sprawdzić co w trawie piszczy.Zdemontowałem zajrzałem do srodka i...Ludzie to jest smieszne że w ASO wołają sobie za to 1780zł tam przecież nic nie ma.gadają że są tam jakies delikatne skomplikowane tryby,koła zębate i nie wiadomo co.Ta przepustnica jest prosta jak drut i nie ma w niej filozowi a skomplikowane tryby okazały się jedną zębatką i ośką z klapką która otwiera przepustnice.Moja przepustnica jest podwójna w kształcie litery Y i popsuta jest tylko jedna strona(prawa) ta od turbo(zmieliło zębatkę totalnie,zero zębów do tego zafajdane olejem. Zaś lewa jest w idealnym stanie(zębatka nie ma żadnych odkształceń na zębach,zęby są całe i suche)
No to co zrobić żeby nie kupować nowej za 1780zł a żeby auto jeździło jak dawniej?.
Postanowiłem spróbować bo i tak nic do stracenia nie miałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zablokowałem popsutą prawą stronę przepustnicy tak żeby zawsze była w pozycji otwartejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Efekt przejechałem ok 60km w trybie mieszanym troche miasta troche trasy i auto odzyskało dawną świetność w 95% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie szarpie nie muli na każdym biegu.Jedynie co to na samym dole (tak do 1500 obrotów) w zasadzie przy ruszaniu czuć że nie ma pełnego doładowania ale po przekroczeniu tej granicy wciska w fotel jakby miał nitro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak ze spalaniem ale jeżeli nic się nie zmieni w specyfice jazdy to zapomnę w ogóle o problemie nawet jakby troszkę więcej palił bo w życiu nie dam 1780zł za kawałek plastiku w którym nic nie ma.Nie powinno to kosztować więcej jak 200zł.
POLAK POTRAFIGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S.
Wrzuciłbym fotke tej przepustnicy ale nie wiem jak.

Ostatnio edytowane przez maciek.kolega ; 22-03-2014 o 23:09
maciek.kolega jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2014, 22:06   #6
Postman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2011
Model: Ford Focus C-max
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI 2008

a aj mam pytanie czy jak podpiłeś autko pod kompa czy wyszły ci jakieś błędy? Bo ja mam podobne objawy bardzo sporadycznie zdarzy się że autem szarpnie ale na kompie wyszedł mi jakiś błąd elektrozaworu od turbiny a tak żadnego innego błędu nie mam. I czasem pojawi mi się kontrolka awarii silnika która potem znika. A i czytałem gdzieś że ktoś też miał taki problem i wymienił ten elektrozawór i pomogło.

pozdro
Postman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2014, 22:52   #7
maciek.kolega
ford::beginner
 
Avatar maciek.kolega
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 07-06-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus Titanium+Ghia
Silnik: 2.0Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI 2008

U mnie komputer nie wykazał żadnych błędów.Typowe uszkodzenie mechaniczne.Najgorsze jest to że w dieslach pierdzieli sie dosłownie wszystko(cały osprzet silnika) wszyscy znajomi co mają diesle borykają się z jakims problemem.Kupując diesla decydujesz się na niskie spalanie ale ciągłe kłopoty co najgorsze baaardzo kosztowne w naprawieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Miałem w życiu 6 aut i Focus Mk2 jest moim pierwszym dieslem w życiu.Wiem że jest to mój pierwszy i OSTANI diesel.Wolę żeby auto palilo więcej ale żeby sie nie psuło (kultura pracy benzyny też jest o wiele lepsza)Poprzednio miałem Focusa Mk1 2.0 benzyne i w porównaniu z MK2 było to auto genialne wdzięczne i nie psujące się a miałem go 4,5 roku.Prócz napraw eksploatacyjnych typu filtry oleje napełnienie i odgrzybienie klimy lałem w niego i jechałem i czerpałem z niego niesamowitą przyjemnosć z jazdy.W Mk2 w wersji Dieslowskiej jest wręcz odwrotnie.Ciągle żyje z myslą że zaraz znowu się cos popsuje baaardzo kosztownego.Dla osób prywatnych nie przekraczających 20 000km rocznie benzyna jest lepszym rozwiązaniem.

Ostatnio edytowane przez maciek.kolega ; 23-03-2014 o 08:13
maciek.kolega jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2014, 16:56   #8
maciek.kolega
ford::beginner
 
Avatar maciek.kolega
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 07-06-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus Titanium+Ghia
Silnik: 2.0Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI

po zablokowaniu przepustnicy komputer pokazuje spalanie mniejsze o 0,3L/100km.tylko Jest jedno ale po 4 dniach bezproblemowej jazdy auto zaczeło przyszarpywać przy przy równej jeździe na niskich obrotach.Nie ma żadnego spadku mocy wszytko działa jak należy ale czasami przyszarpuje w przedziale 1700-2000obrotów.Jedno jest pewne to nie jest przepustnicaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Gdybym kupił nową w fordzie bym zabulił 1780zł i prócz tego że auto odzyskało moc auto i tak by od czasu do czasu przyszarpywało.Problem w tym że raz jest ok a czasami nie.Moje następne podejrzenia padają na EGR.
maciek.kolega jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 18:33   #9
maciek.kolega
ford::beginner
 
Avatar maciek.kolega
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 07-06-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus Titanium+Ghia
Silnik: 2.0Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI

Winowajcą całego problemu był FILTR POWIETRZA.Fakt mój błąd że zaraz po kupnie auta nie sprawdziłem w jakim jest stanie.Miałem kwity od poprzedniego własciciela na wymiane płynu hamulcowego,filtra paliwa,oleju oraz oleju silnikowego więc stwierdziłem że powietrza też napewno wymienili.A tu zonk.Filtr był zawalony do tego stopnia że Focus zaczął zwyczajnie się dławić z braku tlenu.Jedyna rzecz jaka mnie w tym wszystkim zastanawia to temat firm motoryzacyjnych.Bo podjechałem do fachowców a oni swoim eksperckim okiem kazali mi wymienić bardzo kosztowne rzeczy(przepustnica i DPF) a nikt z nich nie wpadł na pomysł żeby sprawdzić podstawowe rzeczy(Filtry) Jeżeli ktos z was ma podobny problem z przyszarpywaniem na niskich obrotach radze najpierw samemu zacząć od wymiany filtra paliwa a przede wszystkim FILTRA POWIETRZA.Czasami można zaoszczędzić naprawdę sporą ilosć gotówki i czasu w postaci auta stojącego u mechanika.
maciek.kolega jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 19:50   #10
kassaw
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 01-05-2013
Skąd: Starogard Gdański
Model: Focus c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 48
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI

Faktycznie, ciekawa przyczyna szarpania. U mnie jest podobnie, ale czkawka jest tylko na 2 biegu. Szarpanie jest raz na jakiś czas, bez względu czy silnik ciepły, czy zimny. Poprostu załapuje czkawkę i po przejechaniu kilkunastu km przechodzi. Aż strach przyspieszać na 2 biegu tak szarpie. Może ktoś wie co to może być, bo mi już wyczerpały się pomysły.
kassaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.