Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2016, 23:31   #1
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Fiesta MK6 - Jak rozebrać drzwi przednie i tylne (fotorelacja)

Poradnik już krąży w pewnym pliku pdf i został napisany jakieś czas temu. Ale postanowiłem napisać go od nowa, po swojemu. Powodów jest kilka:

1. Stary poradnik obejmował drzwi z korbkami i manualnymi lusterkami.
2. Stary poradnik nie obejmował tylnych drzwi, tylko przednie.
3. Na forum stary poradnik jest bez zdjęć.

Krok po kroku będę starał się wyjaśnić co i jak:

------------------

1. Do operacji potrzebujemy troszkę narzędzi.

Część narzędzi jest na wyrost, ale tak:
Srubokręt cienki płaski służy do podważania większość plastików;
Śrubokręt gruby płaski jest do poważenia boczku tam gdzie cienki nie daje rady;
Klej, bo jak coś pęknie, można skleić;
Obcęgi, bo część plastikowych zatyczek nie wychodzi i tylko obęcgami mżna je wyjąć;
Śrubokręt krzyżakowy, bo śruby przy klamce wewnętrznej takie są;
Klucz nasadkowy do odkręcenia śrub na dole pocka przednich drzwi;
Klucz torx, do wszystkich innych śrub

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


2.
Klamka wewnętrzna przednich drzwi ma śrubę krzyżakową pod zaślepką:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


3. Potem podważamy śrobokrętem obudowę wewnętrzną, któa jest na zatrzaskach i ja ściągamy. To jest mozolne, poza tym trzeba robić to delikatnie by nic nie porysować i nie połamać.
Zdjęcie potem wtyku od szyby (to drzwi prawe) to prościzna:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



4. Potem kluczem Torx mamy dwie śruby po obu stronach klamki:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



5. Na dole przedniego boczka są dwie śruby, klucz nasadkowy konieczny.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


6. Teraz czas na zdjęcie boczka osłonki lusterka zewnętrznego. Poważamy śrubokrętem i bardzo łatwo schodzi.
W lewych drzwiach można, ale nie trzeba, odpiąć kabel od sterowania.
W prawych drzwiach kabli nie ruszamy.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


7. Boczek drzwi trzyma się teraz tylko na zatrzaskach. Śrbubokrętem małym lub dużym szukamy ich na ślepo, podważamy i mocno ciągnięmy boczek do siebie.
Jak zatrzaski zejdą Pociągamy boczek do góry (bo trzyma się tylko na rancie drzwi na górze)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


------------------


Drzwi tylne mają korbki. Zdjęcie korbki wymaga zdjęcia zawleczki (na zdjęciu).
Odgina się korbkę, maca śrubokrętem zawleczkę i jej rant i wyciąga. Korbka składa się trzech części:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Zaś tylny boczek zdejmuje się jak przedni z tymi różnicami, że śruby są tylko dwie (skrzyżakowa i torx), poza tym boczek trzyma się tylko na zatrzaskach pod plastkiem.
(jest jeszcze plasikowy trójkąt w rogu szyby, ale zdjemujemy go tak samo jak z przodu).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez slawomirro ; 29-08-2016 o 15:09 Powód: troszkę literówek.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 14:51   #2
Fasoola
ford::beginner
 
Avatar Fasoola
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 20-07-2016
Skąd: Kraków
Model: Fiesta MK6
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 44
Domyślnie Odp: Jak rozebrać drzwi przednie i tylne (fotorelacja)

Zarąbiście właśnie szukałem poradnika do tylnych drzwi dzięki wielkie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Fasoola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2016, 12:19   #3
anzo
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 30-10-2016
Skąd: Żory
Model: fiesta
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Fiesta MK6 - Jak rozebrać drzwi przednie i tylne (fotorelacja)

Ok ładnie pokazane ale co dalej to tylko jest ściągnięty boczek z drzwi co dalej interesuje mnie jak dojść do zamka i siłownika c z
anzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2016, 13:31   #4
CzareK-K
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Nowa Wieś
Model: Fiesta
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Fiesta MK6 - Jak rozebrać drzwi przednie i tylne (fotorelacja)

Przyłączam się do kolegi wyżej, jak zdjąć plastikową osłonkę i odłączyć od mechanizmu trzymania szyby, by dostać się do zamka?
CzareK-K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2017, 08:57   #5
jacekdur
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 06-06-2016
Skąd: gdansk
Model: fiesta
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Fiesta MK6 - Jak rozebrać drzwi przednie i tylne (fotorelacja)

Witam mnie tez interesuje co dalej bo nie wiem jak wyczepic szybe mam fieste 3 drzwiowa a nie chcialbym cos polamac ,mam do wymiany mechanizm szyby .pozdrawiam
jacekdur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2023, 09:31   #6
nerka
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-09-2012
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 d 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: Fiesta MK6 - Jak rozebrać drzwi przednie i tylne (fotorelacja)

Pozwolę sobie nieco odświeżyć temat.
Cytat:
Poradnik już krąży w pewnym pliku pdf i został napisany jakieś czas temu. Ale postanowiłem napisać go od nowa, po swojemu. Powodów jest kilka:

1. Stary poradnik obejmował drzwi z korbkami i manualnymi lusterkami.
2. Stary poradnik nie obejmował tylnych drzwi, tylko przednie.
Czy mogę poprosić o linkę do tego poradnika? Przeszukałem forum i nie znalazłem takowego. Problem polega na tym, że dziś moja lepsza połowa otwierała przednie drzwi i zewnętrzna klamka została jej w ręce. Zaczepy klamki nie wyglądają na połamane. Muszę ją zamontować z powrotem, a domyślam się, że od zewnątrz tego nie zrobię. Pomożecie?

Edit: znalazłem na YT. Klamka już przykręcona.

Ostatnio edytowane przez nerka ; 08-03-2023 o 20:50
nerka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.