Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|mazowiecka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2016, 12:28   #1
kris176
 
Postów: n/a
Domyślnie Dziwne objawy z temperaturą płynu

Witam. Od jakiegoś czasu mam następujący problem. Focus mk2 1.8 tdci 115Km
Po przejechaniu około 30 km silnik nadal chodzi na małym obiegu chłodziwa, dlatego że bardzo trudno mu złapać temperaturę, po 15 km nadal nie rusza się wskaźnik temperatury a jak ruszy i dojdzie np.do 70 st. to przy przyhamowaniu i ponownym rozpędzeniu samochodu wskaźnik opada do 60 st.
Dodam że przed wymianą termostatu wskaźnik temperatury po przejechaniu 10-15 km od razu wskakiwał na odpowiednie pole.
Dzisiaj grzałem go ponad godzinę aby nabrał temperatury i otworzył termostat, otworzył- dalej czekałem na załączenie wentylatora włączył się po ruszeniu temperatura znów spada, przejechałem z garażu pod dom a na wskaźniku temperatura 75st. . Wymienione już trzy termostaty, żaden nie przepuszcza, sprawdzane
pompa sprawna widać płyn na powrocie, żadnych osadów w zbiorniczku płynu, brak ubytku płynu, brak masełka na korku, brak bąbelkowania, kolor płynu nie zmieniony
masakra czy ktoś miał taki przypadek ?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2016, 17:58   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne objawy z temperaturą płynu

To nie temperatura płynu, tylko wskażnik wariuje.
Temperaturę na pewno masz prawidłową ,włącz tryb serwisowy, ustaw wyświetlacz na stopnie celsjusza, i tak przejedz parę kilometrów, zobaczysz co się będzie działo, jaka różnica na wskazniku i wyswietlaczu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2016, 10:49   #3
kris176
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne objawy z temperaturą płynu

Dzięki. sprawdzę , chce też podmienić czujnik temperatury. Dam znać co będzie się działo
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2016, 13:10   #4
kris176
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne objawy z temperaturą płynu

Ot, co następuje .Dla pewności wymieniłem czujnik temperatury silnika ( o dziwo nie leciał płyn. Za podpowiedzią kolegi wszedłem w tryb serwisowy zegarów jest wskazanie temperatury silnika ale tylko w stopniach celcjusza , możliwości przełączenia nie mam.
Zdziwiło mnie tylko to że w trybie serwisowym temperatura pokazana była jakby x2
A wskaźnik jak skacze tak skacze

Ostatnio edytowane przez kris176 ; 09-12-2016 o 13:11 Powód: dopis tekstu
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2016, 14:18   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne objawy z temperaturą płynu

Płyn nie leciał, bo wymieniłeś czujnik temperatury głowicy, a on nie ma styczności z płynem chłodzącym.
Rozwiń myśl, co znaczy x2, czy 180 stopni, czy 45 x 2 90 stopni.


Bo wskażnik nie skacze za przyczyną czujnika, ani nie przestanie skakac, jak wejdziesz w tryb serwisowy.
Przyczyna jest inna związana z elektryką , połączeniami na kablach, lub samego wskażnika, lub całych zegarów.

Ostatnio edytowane przez salom ; 09-12-2016 o 14:21
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2016, 07:20   #6
kris176
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne objawy z temperaturą płynu

Tak się właśnie domyślam że jest to związane z elektryką, ale jak to sprawdzić nie mając nic z danych elektrycznych ( jedynie co mogę sprawdzić to zmiana rezystancji czujnika temperatury w stosunku do zmiany temperatury) a schemat w sieci jest ciężko dostać nawet na znanej rosyjskiej stronie. Z tą temperaturą x2 tez ciężko to stwierdzić ,w trybie serwisowym po przejechaniu 10 km pokazywał 102c a na wskaźniku i kompie 68c
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2016, 08:12   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne objawy z temperaturą płynu

Temperatura 68 raczej prawidłowa, jak nic więcej sie nie dzieje, olej sprawe, zapomnij, może kiedys przypadkowo odkryjesz usterkę.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.