Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2016, 09:40   #1
fasola111
ford::beginner
 
Avatar fasola111
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 21-06-2013
Model: Mondeo MK4, Ford Focus MKII FL, Smax Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 187KM
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Wariujące lusterko prawe

Cześć koledzy,
Może któryś z Was miał podobną przygodę jak ja od kilku dni...
mianowicie moje lusterko prawe (pasażera) wariuje po przekręceniu zapłonu,
tzn zaczyna samo bez mojej ingerencji przestawiać się trwa to ok. 5s. tak jakby się rozglądało na boki, po czym staje w nieskreślonym dla niego miejscu... raz w niebo, raz maksymalnie do wewnątrz?.

Automatycznie ustawiam je z pozycji kierowcy i lecę w trasę ale po zgaszeniu silnika/odpaleniu dzieje się to samo.

Prędzej wszystko było ok - przy cofaniu pięknie się obniżały, każde ustawienia indywidualne z fotela pamiętały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki

fasola111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2017, 10:28   #2
kubiba
ford::average
 
Avatar kubiba
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 09-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 196
Domyślnie Odp: Wariujące lusterko prawe

Cytat:
Napisał fasola111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć koledzy,
Może któryś z Was miał podobną przygodę jak ja od kilku dni...
mianowicie moje lusterko prawe (pasażera) wariuje po przekręceniu zapłonu,
tzn zaczyna samo bez mojej ingerencji przestawiać się trwa to ok. 5s. tak jakby się rozglądało na boki, po czym staje w nieskreślonym dla niego miejscu... raz w niebo, raz maksymalnie do wewnątrz?.

Automatycznie ustawiam je z pozycji kierowcy i lecę w trasę ale po zgaszeniu silnika/odpaleniu dzieje się to samo.

Prędzej wszystko było ok - przy cofaniu pięknie się obniżały, każde ustawienia indywidualne z fotela pamiętały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki
I jak problem nadal występuje?
kubiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 11:45   #3
fasola111
ford::beginner
 
Avatar fasola111
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 21-06-2013
Model: Mondeo MK4, Ford Focus MKII FL, Smax Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 187KM
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wariujące lusterko prawe

Uspokoiło się o dziwo .... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mam pojęcia co dolegało...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fasola111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 20:59   #4
pepi82
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 22-02-2015
Skąd: Kielce
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wariujące lusterko prawe

Miałem to samo już dwa razy też prawe lusterko pasażera. Nie mogę dojść co to jest. Mam dwa przypuszczenia albo po myciu i mrozie. A drugie że coś jak by było z ustawieniami pamięci fotela i kluczyka. Tak jak by zapamiętywał jakieś dwa różne ustawienia dla pamięci fotela i kluczyka, jak by coś trochę głupiał po otwieraniu kluczykiem.
Jak ktoś rozszyfruj problem niech napisze
pepi82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 13:52   #5
Stefansa
ford::beginner
 
Avatar Stefansa
 
Zarejestrowany: 27-09-2007
Skąd: Wa-wa / Sko
Model: S-max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wariujące lusterko prawe

Mam to samo z prawym lusterkiem. Próbowałem zaprogramować ustawienia po ponownej korekcie lusterka ale to nic nie pomaga.
Stefansa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 14:10   #6
fasola111
ford::beginner
 
Avatar fasola111
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 21-06-2013
Model: Mondeo MK4, Ford Focus MKII FL, Smax Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 187KM
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wariujące lusterko prawe

Tak jak wspominałem u mnie problem ustal... ale zastanawiam się czy czasem jak już wspomniał kolega, powiązane jest to z pamięcią fotela kierowcy. Kilku krotnie próbowałem ustawiać je na nowo_programować i tak jakby w końcu zapamietal i nie swiruje.

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka
fasola111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 18:31   #7
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Wariujące lusterko prawe

Czyli Panowie nic nie wiecie jaka była przyczyna? bo mam to samo tyle że oba lusterka wariują. Mam ustawioną pamiec fotela ale lusterek ni w ząb. Zastanawiam się jeszcze czy w kluczyku jest cos zapisane albo czegoś nie zapisuje ale jak to zmienić? Wyjąc baterie na dłużej?
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 19:51   #8
kubiba
ford::average
 
Avatar kubiba
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 09-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 196
Domyślnie Odp: Wariujące lusterko prawe

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli Panowie nic nie wiecie jaka była przyczyna? bo mam to samo tyle że oba lusterka wariują. Mam ustawioną pamiec fotela ale lusterek ni w ząb. Zastanawiam się jeszcze czy w kluczyku jest cos zapisane albo czegoś nie zapisuje ale jak to zmienić? Wyjąc baterie na dłużej?
U mnie po niedługim czasie też problem sam ustał, ale niestety nie wiem co było przyczyną ich wariowania.
kubiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 10:43   #9
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Wariujące lusterko prawe

Co za lenieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bez urazy oczywiścieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie to już trawa dłuższy czas niestety z tego co poprzedni właściciel mówił to ponad miesiąc. Co prawda w MDO mk4 ale w tym wypadku chyba zasada podobna...nic do weekendu przejeżdżę i trzeba będzie rozebrać. liczę po cichu że może tylko kable zaśniedziały lub naderwały się.


Przyjrzałem się na spokojnie dziś. Okazuje się że; lusteka po otwarciu auta się przestawiają. Bez znaczenia czy zarygluje czy nie. Jak wrzucę wsteczny to przestawia się albo to na którym jest włączony suwak albo jak jest na środku to oba. Przycisk od składania lusterek na panelu nie działa a lusterka przyznam że nie wiem czy są elektrycznie składane w ogóle bo ręką można je złożyć lekko dość z przeskokiem jak większość zwykłych lusterek.
wychodzi na to że coś elektrycznie jest źle podpięte lub czegoś nie ma....

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 13-06-2017 o 07:43 Powód: nowina:)
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 07:58   #10
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Wariujące lusterko prawe

Ok widze że chyba nikt nie ma takiego problemu...
U mnie dalej lusterka wariują.
Czasami jest spokój ale nie potrafię wyczaić kiedy. Już próbowałem klime wyłączać nawiew foteli nawet ręczny zaciągać albo nie i gasić na luzie albo na sprzęgle ale to chyba nie zmienia nic. Po otwarciu auta lusterka się rozjeżdzają.
Przy pamięci fotela lusterka też się rozjeżdżają jak chcą.
Jeszcze myślałem że może przełacznik od lusterek ( L/P) coś świruje ale nawet z odłączonym panelem szyb dalej loteria.
Nie ma znaczenia czy zarygluje czy zamknę na raz.
Zawsze idą do góry i do środka do oporu i nawet jak juz mają opór to przy kolejnym otwarciu silniczki dalej pracują w lusterkach....
Składane elektrycznie nie są ale na panelu mam przycisk od składania lusterek który nie działa. Może w tym problem?
Sensowne sugestie mile widziane. Te mniej sensowne ale skuteczne teżGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



W końcu poznałem przyczynę. złe moduły w drzwiach BD i ustawienia pod moduły EF dla tego wiariowało.

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 21-08-2017 o 07:47 Powód: znalazłem przyczynę
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.