Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2017, 10:24   #11
Marino166
ford::average
 
Avatar Marino166
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Pacanów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 170
Domyślnie Odp: Co może być powodem komunikatu "NO GPS"

Ja też nie szukałem, po prostu kupiłem na allegro antenę za 40 zeta i teraz wszystko śmiga

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Marino166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 10:31   #12
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: Co może być powodem komunikatu "NO GPS"

Na razie szukam jaka to dokładnie antena. Mimo że cena jest niska to nie chce ryzykować że kupię antenę i się okaże że to nie taka bo po prostu nie mam czasu odsyłać i czekać na dostawę poprawnej. Mógłby ktoś potwierdzić jaka antena podchodzi w Focusie MK3 kombi jako zamiennik? Będzie to dokładnie to samo co w Mondeo? FAKRA? (Z tego czytam na zagranicznych forach to spokojnie FAKRA i mieści się nawet obok radia więc nigdzie nie trzeba ciągnąć)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 10:43   #13
Marino166
ford::average
 
Avatar Marino166
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Pacanów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 170
Domyślnie Odp: Co może być powodem komunikatu "NO GPS"

Chyba Fakra, z tym że obok radia u mnie nie działało i musiałem ją przykleić obok lusterka a kabel puściłem po prawym słupku

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Marino166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 10:45   #14
Marino166
ford::average
 
Avatar Marino166
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Pacanów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 170
Domyślnie Odp: Co może być powodem komunikatu "NO GPS"

Tzn. Fakra to rodzaj wtyczki do radia jak się nie mylę. Gdzieś tu na forum powinno być o tej antenie

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Marino166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 10:57   #15
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: Co może być powodem komunikatu "NO GPS"

No właśnie szukam czy jakakolwiek podejdzie.
Dziwię się że przy radiu nie działała, nie ukrywam że nie chce mi się rozbierać pół auta żeby gdzieś antenę umieszczać :/

Zamówię na razie tą - nie sądzę żeby była jakakolwiek różnica pomiędzy nimi.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 12:18   #16
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Co może być powodem komunikatu "NO GPS"

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Zamówię na razie tą ...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Taka właśnie jest OK. Na tą niebieską wtyczkę mówią właśnie miniFakra.
Trochę lepsze są kątowe, ale ta prosta też wejdzie.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2017, 11:35   #17
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: Co może być powodem komunikatu "NO GPS"

Ok.. W Sobotę się zmęczyłem i niestety nie wyszło tak jak chciałem.

Sprawa pierwsza.. Zmasakrowałem plastik pod radiem.

Kurcze żebym wiedział jak to się otwiera, to bym wiedział jak to otworzyć.
Mój błąd. Dobrze że tego nie widać tych rys co narobiłem jak się siedzi w aucie.


Sprawa druga. Antena którą zamówiłem, nie jest 100% kompatybilna z wtyczką na radiu. Da się to obejść, bo plastik wtyczki od anteny jest na tyle "giętki" że jakoś to wszystko naszło na siebie, ale gdyby ktoś szukał, to u mnie taka prawie nie pasowała (chodzi o rozstaw tych wycięć we wtyczce).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie wiem czy na rynek Polski a na angielski było inaczej, jednak widziałem filmik na youtubie i widać było niebieską wtyczkę od GPS'a.. ja natomiast mam czarną:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Znalazłem rozpiskę która niby coś ma pomóc, ale nie pomogła:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niestety nie znam się na tym na tyle, aby zrozumieć o co chodzi.


Niebieska wtyczka jednak jakoś naszła na gniazdo w radiu (jak wspomniałem, plastik jest dosyć elastyczny), ale niestety jak tylko podłączyłem antenę GPS, tak przestało grać mi radio DAB.

I tutaj obstawiam, że jest pies pogrzebany.

Czy jest ktoś w stanie potwierdzić?
Oczywiście jak podłączyłem z powrotem czarną wtyczkę, to DAB wróciło i działa sprawnie.
Czy przez tą czarną wtyczkę idzie nie tylko sygnał od anteny GPS ale również od DAB?
Nie pamiętam która antena jest która. Ta na dachu to GPS plus DAB a ta na szybie bocznej to od FM?

GPS działa tak jak działał. Raz działa, raz nie działa. Obstawiam że to kwestia pogody... Kto wie...

Więc na razie auto złożyłem z powrotem do kupy, w słupku A mam dodatkową antenę (ile ja się namęczyłem żeby kabel przeszedł przez słupek A, pod/za schowkiem pasażera do konsoli radia.. przy okazji połamałem jeden zaczep od plastiku pod konsolą radia od strony nóg pasażera i teraz plastik jest delikatnie luźny) która nie jest do radia podłączona, bo nie wyobrażam sobie, żebym nie miał radia DAB.

Nie wiem czy nie skończy się na odpinaniu całej podsufitki której pewnie już nigdy nie przymocuje z powrotem tak jak była i wymianie oryginalnej Fordowskiej anteny na dachu.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 06-02-2017 o 11:37
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2017, 12:37   #18
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Co może być powodem komunikatu "NO GPS"

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Niebieska wtyczka jednak jakoś naszła na gniazdo w radiu (jak wspomniałem, plastik jest dosyć elastyczny),....
Gdzieś tu był taki dobry rysunek obrazujący Twoje działania....
O mam... Tylko nie bierz tego do Siebie - bo to żart jedynie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czarna antena (zresztą biała też...) w RADIU to antena RADIOWA... Bez sensu było tam próbować podłączyć antenę GPS. Totalnie bez sensu - i po to są te "szczeliny" kodujące na wtyczkach!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niebieska antena GPS podłączona jest do WYŚWIETLACZA - który w tym samochodzie jest jednocześnie modułem navi. Trzeba było wymontować wyświetlacz to byś widział co do czego...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zart.jpg (49.2 KB, 123 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 06-02-2017 o 12:45
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2017, 14:10   #19
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: Co może być powodem komunikatu "NO GPS"

Oj... no proszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czyli jednak debil ze mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I pomyśleć że ja komputery składam wręcz codziennie i tylko raz w życiu po pijanemu coś popsułem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No nic.. w sobotę rozbiórka numer dwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ja to chyba już kilka piw Ci wiszę. Dziękuje raz jeszcze za radę.
Kto by pomyślał że taki "niekumaty jestem".


Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i po to są te "szczeliny" kodujące na wtyczkach!
No jak widziałem ten obrazek z różnymi "wtyczkami" tak się zastanawiałem jak to jest możliwe, a że gdzieś w głowie świtało, że przecież "wtyczka od GPS" jest z tyłu radia, to musi być to ta czarna... Powiem tylko, że nałożenie ten niebieskiej na gniazdo od czarnej wcale nie wymaga siły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak to jest, jak nigdzie nie było dokładnie wytłumaczone co i jak, a że mechanikiem nie jestem, to i nawet brak elementarnej wiedzy że mogą być różne typy wtyczek.


P.S. Ok.. wytłumaczę się więcej żeby nie było że mam zbyt niskie IQ.

Jeśli chodzi o rozbiórkę radia... Z racji że nie widziałem nigdzie dokładnie jak się do tego zabrać, znalazłem na angielskim forum poradę, że wystarczy złapać kombinerkami i plasticzek "sam wychodzi" (ten środkowy pod radiem)... Powiem tak... sam na pewno nie wychodzi, a kombinerki to głupi jednak pomysł - stąd rysy na tym plastiku.

Jeśli chodzi o połamany zatrzask od bocznej klapy. To już było jak wszystko składałem do kupy, wkurzony na siebie że po godzinie babrania się, nie udało mi się naprawić problemu. A już najbardziej wkurzony jestem że nie potrafiłem wymontować schowka. Myślałem, że będzie podobnie jak w MK2FL, a tu psikus... poodkręcałem śrubki spod schowka, odkręciłem jedną od strony drzwi (pod zaślepką plastikową) a schowek wciąż trzyma. W końcu po godzinie marznięcia na dworze (piękno posiadania garażu tylko 20 metrów od domu w którym nie ma ani światła ani ogrzewania) miałem tak wszystkiego dość, że na chama wciskałem plastik z powrotem w swoje miejsce. Biorąc pod uwagę mój "brak humoru" i brak nastroju aby się w tym babrać, to i tak cud że auto wciąż ma 4 koła i nie wybite szyby.

Ale tak to już jest, jak się człowiek zabiera do czegoś, do czego nie ma ochoty się zabierać, ale że czas go goni i trzeba coś "naprawić" to potem wychodzi tak a nie inaczej. Ale chyba każdy, kto majsterkuje przyzna, że są dni, że lepiej się czasami nie zabierać za niektóre rzeczy bo cierpliwości brak.



Podsumowując - proszę nie sugerować się moim poprzednim postem.
Niebieska wtyczka z zaznaczonymi na żółto strzałkami widocznie jest poprawną wtyczką.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2017, 20:45   #20
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: Co może być powodem komunikatu "NO GPS"

Zakończyłem (ponownie operację).
Tak jak @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mówił. Wtyczka GPS jest wtyknięta (podłączona) za wyświetlaczem.
20 sekund po podłączeniu do wyświetlacza i jeszcze przed włączeniem silnika, szybki test i jest od razu 6 satelit:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po kilku minutach wrasta i można zauważyć 6,7 lub 8 połączeń z satelitami:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Najpiękniejsze jest, że "fix" jest dostępny nawet 5 sekund po otwarciu auta a nie tak jak na oryginalnej popsutej antenie - po 20 minutach.

Dla potomnych, do wymiany wystarczą następujące narzędzia które gwarantują bezproblemową wymianę bez uszkodzeń (a nie jak jak wcześniej kombinowałem z kombinerkami):

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W skład tego wchodzi blaszka do otwierania telefonów i jeden śrubokręt z Torx'em 20.
Jeśli chodzi o starą wtyczkę GPS (tą z dachu) to przyda się mały płaski śrubokręt aby wcisnąć plastikowy haczyk żeby odpiąć wtyczkę.

U mnie kabel od anteny idzie zza wyświetlacza za radiem, po czym idzie w dół przy osłonie środkowej konsoli, wychodzi na wysokości dolnej krawędzi schowka,
ale idzie za schowkiem aby przy słupku A wejść w (niemożliwe) słupek A.

Cała antena jest w słupku A.
Jako że jest magnetyczna to przykleiła się do karoserii pod białym plastikiem.
Nie rusza się, nie robi hałasu, sygnał jest wystarczający żeby nie kombinować aby pchać tą antenę wyżej.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.