Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2017, 15:59   #1
kukuczek
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 18-01-2017
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: ford cmax
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Post Zapchana odma -skutki-co naprawić

Witam.Mam problem z moim c max 1.8 TDCI 2008 r mianowicie przy ostatnich mrozach (-20) próbowałem odpalić auto niestety nie udało się, a po oględzinach zauważyłem że wyskoczył mi bagnet i trochę oleju mi wywaliło. Po dwóch dniach gdy temperatury opadły do plusa postanowiłem jeszcze raz spróbować i tym razem się udało lecz kopcił mi niemiłosiernie ,a bagnet kolejny raz wystrzelił. Nie chciałem ryzykować wiec zawiozłem go do mechanika (oczywiście dolałem oleju) lecz podczas jazdy cały czas dymił okropnie (przejechałem max 1km)
Mechanik wymienił odmę przy okazji świece lecz po odpaleniu cały czas kopci .Twierdził ze turbina jest uszkodzona wiec nasuwa mi się pytanie czy trzeba naprawiać turbinę ,a jeśli tak to co jeszcze przy okazji zrobić aby sytuacja się nie powtórzyła ???.

kukuczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 15:07   #2
PRainbov
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-10-2007
Skąd: Polkowice
Model: c max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zapchana odma -skutki-co naprawić

Witam miałem dokładnie taki sam przypadek w swoim C max 1.8Tdci 2008r
Po wyczyszczeniu odmy mósiałem jeszcze zrobic około 150 km aby wypalic olej który pociągło do układu wydechowego ( jezdząca frytkownica ) Turbina nie powinna się uszkodzić w takim wypadku
Aby to się więcej nie powtórzyło należy zimową porą robić więcej km.....
PRainbov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.