Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2017, 09:56   #21
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Fiesta mk7 Ti-VCT poszukiwania

Cytat:
Napisał mathkaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w sensie srebrny ?

po czym mówisz?
srebrny, po zdjęciach mówię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 11:11   #22
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: Fiesta mk7 Ti-VCT poszukiwania

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
srebrny, po zdjęciach mówię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wprawne oko musisz mieć , nakierujesz coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?


slawek-kali - widziałem że poszedł , żeby auto kupić i sprowadzić jako że tablice tymczasowe są na 7 dni a dłuższe są znacząco droższe
mogę po 26.01 , jako że do 01.02 muszę tu być, mam egzaminy i też nie mogę sobie pozwolić na jeżdżenie. Opcją jest jedynie 27-28.01 i na kilka dni przed na pewno będę się orientował ale jak już pisałem to ryzyko $ mnie boli.
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 12:03   #23
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Fiesta mk7 Ti-VCT poszukiwania

Cytat:
Napisał mathkaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wprawne oko musisz mieć , nakierujesz coś ?
chcesz powiedzieć że nie widzisz że drzwi kierowcy są w innym odcieniu ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
takie różnice mogą sugerować (nie muszą ) że drzwi nie były malowane tylko pochodzą od innego auta o podobnym kolorze

Bump:
Cytat:
Napisał mathkaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żeby auto kupić i sprowadzić jako że tablice tymczasowe są na 7 dni a dłuższe są znacząco droższe
chcesz powiedzieć że szkoda kasy albo jest jest jej tak mało że nie możesz sobie pozwolić na taki zakup wcześniej?
a co zrobisz gdy po przyprowadzeniu i opłaceniu akcyzy i rejestracji w PL ( rozumiem że masz na to kasę ) będziesz musiał wymieć olej i filtry, bo tak się robi po zakupie. Nie będzie kasy i będziesz jeździł na tym co jest zalane do silnika ?
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 12:17   #24
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: Fiesta mk7 Ti-VCT poszukiwania

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chcesz powiedzieć że nie widzisz że drzwi kierowcy są w innym odcieniu ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
takie różnice mogą sugerować (nie muszą ) że drzwi nie były malowane tylko pochodzą od innego auta o podobnym kolorze

Bump: chcesz powiedzieć że szkoda kasy albo jest jest jej tak mało że nie możesz sobie pozwolić na taki zakup wcześniej?
a co zrobisz gdy po przyprowadzeniu i opłaceniu akcyzy i rejestracji w PL ( rozumiem że masz na to kasę ) będziesz musiał wymieć olej i filtry, bo tak się robi po zakupie. Nie będzie kasy i będziesz jeździł na tym co jest zalane do silnika ?
zauważyłem na chwilę przed tym jak pisałeś, będę pisał do niego o dodatkowe zdjęcia.


ale bez przesady tak xD zakładam 5-10% wkład w auto po zakupie na wymiane podstawowych części exploatacyjnych, a 75€ za 7 dni a 200€ na 15 to dodatkowe 500 do kosztu auta. Jakbym miał dorzucić to + ewentualną wtopę przy zakupie to mi możliwość zakupu w PL skacze do 37tys ...

Nie do końca w tym momencie rozumiem o co wam chodzi na prawdę. Rozważam zakup auta tu, a naturą osoby rozsądnej jest nie płacić za coś co nie trzeba... Chętnie skorzystałbym z oferty pomocy kolegi slawka ale jak już pisałem jechac teraz 700km po auto i wtopić się , nic nie przywieźć i być 15% wartości auta do tyłu. Jeśli pojawi się coś bliżej będę zastanawiał się bardzo poważnie nad tym, narazie pisałem do firm spod granicy które ściągają auto na zamówienie o kilka propozycji, oferują ci raport Dekra i naliczają do tego podobne(jak na wartości w €) jak Slawek.

Proszę nie róbcie ze mnie żółtka, to że wy chcecie zarobić nie znaczy ze ja teraz mam rzucać wszystko i jechać z możliwością że wywale w błoto 5k PLN

A co do auta które poszło już , z ASO wczoraj oferta nie była już aktualna, dlatego że kontaktowałem się z nimi o VIN i więcej informacji więc to nie zależalo od mojego "zastanawiania się".
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 12:24   #25
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Fiesta mk7 Ti-VCT poszukiwania

Z dobrej woli - ten polak jest malowany, przynajmniej 4 elementy.

jesli chodzi o tablice to czerwone/zoll kennzeichen kosztuja na 15 dni ok. 130€ + podatek drogowy za ten czas ( ok. 8€) wiec nie ma tragedii mysle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 12:31   #26
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: Fiesta mk7 Ti-VCT poszukiwania

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z dobrej woli - ten polak jest malowany, przynajmniej 4 elementy.

jesli chodzi o tablice to czerwone/zoll kennzeichen kosztuja na 15 dni ok. 130€ + podatek drogowy za ten czas ( ok. 8€) wiec nie ma tragedii mysle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poprosiłem już o informację i dodatkowe zdjęcia.
Same tablice nie są ogromną tragedią

ja tu mówie o tych 3,5k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiesz raczej że przy zakupie auta za 30k to już swoje robi, zarabiasz w € więc też inaczej na to patrzysz. Ja tu jestem na wymianie studenckiej a jedyne przychodzy jakie mam w € to Erasmus. Wymiana 30k PLN w tę i spowrotem + ewentualny brak zakupu i oplacenie ciebie odroczą zakup auta o dwa/trzy miesiące. Jeśli pojawi się coś w bliższym mnie zasięgu ( coś między moją lokalizacją a twoją a nie ja do ciebie 300 i do auta kolejne 400km). Dodatkowo auto z ASO byłem bardzo chętny , było bliżej ale jak widzisz poszło. W srodę się tak na prawde wszystko rozstrzygnie bo musiałbym mieć czas przelać gotówke z konta do kantoru i do sprzedawcy (co mi się bardzooo nie podoba). Wczorajsze ASO to jedna sprawa a sprzedawca który został z drugim interesującym autem z ASO juz nie jest, byłem wczoraj też w ASO tu w Lubece , i niestety 1,6 PB nie mają..
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 12:33   #27
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Fiesta mk7 Ti-VCT poszukiwania

Ale ja cie nie namawiam do kupna ze mna, tylko bedac w DE glupio nie kupic jesli sie szuka auta akurat..

Juz kiedys pisalem, ze nie zyje z tego, dlatego tez nie mam cisnienia na sprzedaz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 12:37   #28
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: Fiesta mk7 Ti-VCT poszukiwania

Rozumiem całkowicie, będę się rozglądał czy pojawią się nowe oferty.

Nie planuję przedłużać pobytu tu więc dość szybko się okaże czy coś będę kupować czy też nie.
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 12:41   #29
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Fiesta mk7 Ti-VCT poszukiwania

Cytat:
Napisał mathkaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a 75€ za 7 dni a 200€
to jak będziesz jechał do domu znowu wykupisz na 5 dni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 17:09   #30
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: Fiesta mk7 Ti-VCT poszukiwania

Ciągnąc temat polskich fiest którym się przyglądam dalej ...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nr rej: WE632CN
Data rej: 30.01.2012
Nr VIN: WF0JXXGAJJBU21113

"Szanowny Panie, Rzeczywiście drzwi kierowcy były powtórnie lakierowane. Lakierowanie to było wynikiem aktu wandalizmu jakiego ofiarą padł samochód. Posiadam zdjęcia z przed naprawy lakierniczej. Na żywo ta różnica jest o wiele mniej widoczna - zdjęcia robione lustrzanką wychwytują więcej. Drugim elementem który ma podwójną wartość lakieru są drzwi tylne prawe. Tam różnicy w odcieniu nie ma. Nie mam też informacji od właściciela odnośnie jakiejkolwiek szkody na tym elemencie więc podejrzewamy powtórne lakierowanie jeszcze przed wyjazdem z salonu. Żaden z tych elementów nie był naprawiany a podczas pomiaru miernikiem grubość powłoki lakierniczej nie przekracza 220 mikronów. W związku z powyższym nie mogę uznać tego samochodu za powypadkowy. Więcej zdjęć samochodu nie posiadam ale jeśli życzy Pan sobie mogę je dla Pana wykonać. Proszę o wytyczne jakie dokładnie Pana interesują. W poniedziałek zrobię je według Pańskich wskazówek i prześlę na wskazanego maila.
Czekam na zdjęcia "sprzed akcji " oraz historię serwisową ( prosiłem o dokumentację przeglądów i napraw ) zobaczymy co wyśle .

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nr rejestracyjny: WSKLN21
VIN: WF0JXXGAJJBU18142
Pierwsza rejestracja: 24,10,2011r

"Dziękuję za szanse... "(chyba nie podobało mu się komentarz ,że przyglądam się autu mimo krążących negatywnych opinii o komisie)"
Auto środę było na sprawdzeniu przed zakupem w ASO FORD Bemo Motors na Okęciu:
W aucie wyszła konieczność wymiany rozrządu (interwały w tym silniku pomiędzy 140-160tys.km), zapocenie z uszczelniacza wewnętrznego prawej półosi,- (ZAPOCENIE - NIE WYCIEK - do obserwacji), przepalona żarówka prawego tylnego światła stop, rozładowana bateria kluczyka oraz 2 warstwa lakieru na klapie bagażnika (bez uszkodzeń mogących świadczyć o kolizji czy wypadku!)
Ze względu na zbyt niska propozycje ze strony klientki transakcja nie doszła do skutku. W aucie zdecydowaliśmy się osunąć ww. usterki: nowy rozrząd!, wymiana uszczelki półosi, wymiana baterii w kluczyku oraz żarówki światła stop. Auto wróci do nas na początku przyszłego tygodnia w idealnym stanie. Co do informacji o silniku dieslowskim jest to zwyczajny błąd ludzki, nie wiem jaki dokumenty potwierdzające Pan oczekuje? Najprostszym rozwiązaniem jest otwarcie maski lub/albo słuchanie charakterystyki pracy silnika. Proszę sprecyzować co jest dziwnego w zawartych informacjach na 'historiapojazdu.gov.pl' a w miarę granic cierpliwości postaram się wytłumaczyć. "
Auto trochę mi śmierdzi ale sprawdzam jako że i tak ofert wartych sprawdzenia jest niewiele. Na pewno będę chciał dokumentów potwierdzających naprawę by w ogóle o nim myśleć. Nie podoba mi się tylko jego historia na stronie rządowej.
Auto przez 5 miesięcy stało niezarejestrowane ( ja domyślam się napraw warsztatowych po szkodzie całkowitej) prosiłem go o wyjaśnienia, po skanach ksiązki serwisowej będę odzywał się do szwajcarskiego ASO.

ktoś jakieś uwagi spostrzeżenia o co ich jeszcze męczyć
nadmieniam od razu że myślę o nich jako o potencjalnych ofertach nie "wybieram z tych dwóch" , naprawy lakieru w srebrnej i smród w historii czarnej już mi się dośc mocno nie podobają
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.