Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2017, 12:43   #3791
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,022
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał arpo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na karcie jest akurat wszystko....
Nie. Na karcie z mapą do NX SD nie ma softu głównego (m.in. "polonizującego"), jest tylko soft navi i pliki lektorów - w tym w j. polskim.
Aby j. polski działał, urządzenie musi mieć wgrane oprogramowanie (zwane często sp - service pack) z obsługą j. polskiego. Wczesne oprogramowania NX SD nie miały obsługi j. polskiego. Ta została wprowadzona w oprogramowaniu z kwietnia 2013. Nowsze (ostatnie oprogramowanie) jest z 2015 roku. Oczywiście też z obsługą języka polskiego.
Oprogramowanie z 2015 roku do NX SD było wielokrotnie linkowane w tym wątku: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 23-01-2017 o 12:45
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 13:59   #3792
Graphitee
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-09-2016
Model: MK4
Silnik: PB+LPG 2.0 145KM - Stag4Qbox + reduktor AC R01 + wtryskiwacze hana pojedyncze
Rocznik: 12.2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Zmieniać będę Sony na Navi NX.
W komplecie będę miał:
- Komplet Navi NX (z konsolą środkową pod koloer) z anteną GPS
- Najnowsze mapy w komplecie
- Wgrane menu polskie
- Z modułem klimatronika

Do tego jedynie potrzebuję kosz montażowy. Czy coś jeszcze?

Po zamontowaniu muszę w ELMConfig zmienić:
- w CCC przestawić Incar entertaiment na wartość: High Levwl DVD + AM/FM Radio.
- jako, iż zmieniać będę moduł BT/VC na BT/VC+USB to muszę go także aktywować, w moim przypadku w Bluetooth Handsfree na wartość: BT/VC Phone interface + USB Connection.

Dobrze to rozgryzłem?
Czy wszystko robić na wyłączonym akumulatorze?
Graphitee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 14:32   #3793
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,028
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

jaka nawi NX? na dvd czy sd?

antena gps oryginał ?

Bump:
Cytat:
Napisał Graphitee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy wszystko robić na wyłączonym akumulatorze?
może być podłączony
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 14:35   #3794
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,022
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Graphitee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmieniać będę Sony na Navi NX.
...Do tego jedynie potrzebuję kosz montażowy. Czy coś jeszcze?
...
O złączce krosującej mikrofon i AUX ("pajączku") już pisaliśmy? Jest inna dla Sony i dla NXa...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 14:41   #3795
Graphitee
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-09-2016
Model: MK4
Silnik: PB+LPG 2.0 145KM - Stag4Qbox + reduktor AC R01 + wtryskiwacze hana pojedyncze
Rocznik: 12.2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaka nawi NX? na dvd czy sd?
Mam auto z 2008 r. więc przedlift, czyli DVD.
A tak na marginesie, bo nawet się tym nie interesowałem to Navi z FL będzie pasować do auta przedlift?

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
antena gps oryginał ?
Nawet nie wiem. Muszę się sprzedającego zapytać. W ogłoszeniu jest, że kpl. więc zakładam, że jest oryginał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jest to jakaś duża różnica w jakości jeśli chodzi o nie oryginał?
Oczywiście nie piszę tutaj o chińczykach z ali za 5$ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O złączce krosującej mikrofon i AUX ("pajączku") już pisaliśmy? Jest inna dla Sony i dla NXa...
Dzięki, tego nie doczytałem. Jest ona dostępna na allegro? Jak tak to ile taka złączka kosztuje?

Ostatnio edytowane przez Graphitee ; 23-01-2017 o 14:44
Graphitee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 14:43   #3796
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,022
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Graphitee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...chińczykach z ali za 5$ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat te anteny GPS "chińczyki" z ali za 5$ działają z NX bez żadnego problemu nie gorzej od oryginału. Oczywiście trzeba kupować z wtyczką miniFakra.

Poliftowe navi NX SD założysz do przedlifta bez większych problemów. Jedynie z modułem klimatyzacji są drobne niuanse (lepiej założyć przedliftowy do przedlifta).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 14:48   #3797
arpo
ford::advanced
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 22-10-2011
Skąd: Łódź
Model: V40 CC AWD
Silnik: T5
Rocznik: 2013
Postów: 214
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na karcie z mapą do NX SD nie ma softu głównego (m.in. "polonizującego"), jest tylko soft navi i pliki lektorów - w tym w j. polskim.
Aby j. polski działał, urządzenie musi mieć wgrane oprogramowanie (zwane często sp - service pack) z obsługą j. polskiego. Wczesne oprogramowania NX SD nie miały obsługi j. polskiego. Ta została wprowadzona w oprogramowaniu z kwietnia 2013.
Faktycznie, nie zwróciłem uwagi, że na karcie jest tylko dnl/bin/nav, ale nie ma dnl/bin/system. Trochę mnie zmyliła informacja, która się wyświetla po włożeniu karty z nowszą mapą (foto w zał.). To jest podane tak, jakby jednak soft główny się aktualizował... Tylko w takim razie jak?

Mam jednak wątpliwości co do tych dat. W mojej navi oryginalnie była mapa i soft z 2012 roku (obie wersje softu navi/główny: 11.07.25.16), produkcja navi i auta też 2012. Na karcie te pliki są sygnowane nawet rokiem 2011. No i polski język działał bez problemów. Po włożeniu karty z 2016 update obu softów był do wersji 12.07.18.19 (pliki na karcie z 2012 roku), także zgodnie z zał. foto.

Notabene, softy w krążącym tu SP mają wersję softu navi 11.07.25.16, a głównego 15.03.11.13. Jednak jak widać na moim przykładzie soft główny 11.07.25.16 jest także wystarczający do działania języka polskiego.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg NX_soft.jpg (32.1 KB, 92 wyświetleń)
arpo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 14:48   #3798
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście trzeba kupować z wtyczką miniFakra.
Dlaczego minifakra nie Fakra ?
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 14:54   #3799
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,022
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał arpo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...softy w krążącym tu SP mają wersję softu navi 11.07.25.16,...
Soft navi w sp nie ma żadnego znaczenia - zawsze się aktualizuje z karty z mapą.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - miniFakra mówią na to niebieskie złącze koncentryczne. Zwykle Fakra bez mini potrafią powiedzieć na quadlocka.
Jak wiadomo terminologia to podstawowy obszar bezpłodnych sporów...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak zwał tak zwał - byle kolega kupił wtyczkę pasującą do gniazdka...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 14:59   #3800
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miniFakra mówią na to niebieskie złącze koncentryczne. Zwykle Fakra bez mini potrafią powiedzieć na quadlocka.
OK.
Ja tylko ciągle zapominam jaka ma być wtyczka prosta,czy kątowa,bo wiem,że z którąś toczyłem straszne boje bo nie do końca chciała pasować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.