Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2013, 23:00   #61
kulka_1979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2013
Model: Focus mk2 Ghia
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT (115KM)
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: niedziałający spryskiwacz

Witam,
spryskiwacz już dawno naprawiony - przyczyną niedziałania był zatkany wężyk. Wystarczyło wyczyścićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

pozdrawiam
kulka_1979

kulka_1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2013, 04:14   #62
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: niedziałający spryskiwacz

aby sie dostać do pompki należy zdjąć prawe przednie plastikowe nadkole
yaarofox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2013, 09:28   #63
munio777
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 06-09-2013
Skąd: Poznań
Model: FOKUS MK1
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: niedziałający spryskiwacz

U mnie podczas naciśnięcia tylnego spryskiwacza było słychać "wodę" ale nie "widać " na tylnej szybie. Po ściągnięciu gumowego łącznika na klapie okazało się ,że jest pęknięty przewód doprowadzający a woda skutecznie zasilała podsufitkę. Taaaaka sytuacjaaa.
munio777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2013, 14:06   #64
gucio67
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: niedziałający spryskiwacz

U mnie, na przedniej szybie od strony pasażera podaje na 25%, na tylnej, w ogóle nie działa.
Sprawny jest tylko jeden, najważniejszy, od kierowcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2015, 20:32   #65
jjxccxx
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-10-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1,6 Zetec
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Odp: niedziałający spryskiwacz

Witam, mam problem w FF MK1, mianowicie nie działa w ogóle pompka do spryskiwaczy, nie słychać żadnych dźwięków i jak sprawdzałem woltomierzem, to niestety nie dochodzi do niej żadne napięcie (ani w przypadku włączenia spryskiwacza z przodu ani z tyłu). Nie działa mi również tylna wycieraczka, przednia natomiast działa bez zarzutu. Czy może to być wina przekaźnika w skrzynce pod kierownicą? Czy wycieraczki i spryskiwacz są na jednym obwodzie? Sprawdzałem bezpieczniki i są OK, więc sam już nie wiem o co chodzi.

Z góry dzięki za pomoc!
jjxccxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 10:51   #66
woznica67
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Fokus Kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: niedziałający spryskiwacz

Pozwolę się podłączyć, pękł mi przewód od tylnego spryskiwacza, niby pierdoła, a jednak ma działać, zrobiłem dwie fotki, w sumie jak ktoś nie wie to najgorzej założyć gumę pod klapa, pierwszy raz tez się namęczyłem jak robiłem z wiązką, a tu wystarczy delikatnie podważyć zatrzaski , i mamy problem z głowy, nakładamy gumę, pstryk i już :-), dałem sobie wężyk zbrojony, to może dłużej wytrzyma :-)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20160106_092618.jpg (94.2 KB, 57 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20160106_093439.jpg (93.1 KB, 51 wyświetleń)
woznica67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2016, 14:15   #67
vxz80
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2009
Skąd: POLSKA
Model: Focus Mk1 / C-max
Silnik: 2.0 LPG 131km/ 2.0 145km
Rocznik: 1999 / 2005
Postów: 327
Domyślnie Odp: niedziałający spryskiwacz

Cytat:
Napisał oisom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otwórz drzwi kierowcy i tam w szczelinę na kilkanaście minut przyłóż jakąś farelkę czy suszarkę i wszystko wróci do normy . Jeśli nie trzymałeś przesadnie zbyt długo przycisku spryskiwacza to bezpiecznik na pewno masz dobry. Jak już rozmarznie to należy zwróć jeszcze uwagę na to czy nie będzie ciekło z tył na podsufitkę ( wystarczy odgiąć podsufitkę z pod uszczelki ) gdyż często jak zamarznie w rurce to po otworzeniu klapy tylnej lubi tam pęknąć i trzeba wymieniać kawałek do spryskiwacza .
hej ja mam taki problem spryskiwacz na przednia szybe nie chodzi .... wycieraczki chodza .Z tyłu cieknie własnie jak by pękło czy to wina tylko tyłu ? czy pompka siadła ?
vxz80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2016, 12:26   #68
vxz80
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2009
Skąd: POLSKA
Model: Focus Mk1 / C-max
Silnik: 2.0 LPG 131km/ 2.0 145km
Rocznik: 1999 / 2005
Postów: 327
Domyślnie Odp: niedziałający spryskiwacz

Dziś sprawdzałem i znalazłem pęknięty przewód z tyłu ....ale czy jak jest z tyłu pęknięty to z przodu tez nie chce lecieć woda ? bo u mnie z tyłu leci z pękniętego węża a z przodu woda nie leci !
vxz80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2017, 20:08   #69
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: niedziałający spryskiwacz

Witam wszystkich.

Wymieniłem dzisiaj przełącznik zespolony wycieraczek na taki z regulacją interwałów. Podłączyłem brakujący przewód i interwały działają dobrze. Problemem jest ten boczny przycisk od spryskiwaczy przednich. Tylny spryskiwacz działa. Przedni też działa jeśli przełożę manetkę na starą (bez interwałów) więc problemem jest przycisk. Nową manetką rozebrałem i wyczyściłem na wszystkich stykach. Abstra***ąc już od tego przycisku który trzy razy mi przeleciał wycieraczkami i po kilku sekundach jeszcze czwarty raz. Nie do końca mi to odpowiadało.

Nasuwa się moje pytanie, które z pinów połączyć ze sobą, aby przesunięcie dźwigni w dół (pojedyńczy ruch wycieraczek) uruchomił równocześnie przednie spryskiwacze?

EDIT:
Pin_3 (GND) + Pin_2 odpowiada za przycisk spryskiwacza przedniego.
Pin_3 (GND) + Pin_4 odpowiada za przycisk spryskiwacza tylnego.

Ostatnio edytowane przez pacp ; 23-04-2017 o 07:18
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.