Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2013, 21:43   #31
nilchi
ford::amateur
 
Avatar nilchi
 
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Blachownia
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Koło zapasowe i podnośnik

Cytat:
Napisał kulka_1979 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nilchi doszłam do wniosku, ze na "oko" ryzykować nie będę, bo gość, który oferował wsad z wyposażeniem nie wiedział czy jest on z dojazdówki czy zapasówki.
kulka_1979 Na tym zdjęciu jest obudowa wraz lewarkiem i dojazdówka 16" z Mondeo MK3. To o taki wkład Ci chodziło? Ciekaw jestem czy ten wkład wchodzi do dojazdówki 16".
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zapas_mondeo_mk3.jpg (51.9 KB, 100 wyświetleń)

__________________
Chance favors the prepared mind.
nilchi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2013, 22:53   #32
kulka_1979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2013
Model: Focus mk2 Ghia
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT (115KM)
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Koło zapasowe i podnośnik

RobekK4 pokrowiec kupiłam na alledrogoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szyty na miarę do koła dojazdowego rozmiar 16" -więc pasuje idealnie.

nilchi potrzebowałam właśnie takiego wkładu do dojazdówki. Ale nie zagwarantuję Tobie, że ten wskazany przez Ciebie będzie pasował.

Jak pisałam wcześniej - koleś wystawiający ofertę miał tylko taki "goły" wkład (bez koła) i sam nie wiedział czy jest on z dojazdówki czy zapasówki - wiedział tylko ze z MK3.
Rozmawiałam z nim telefonicznie i on mierzył średnice tych okręgów na wkładzie - ja mierzyłam dojazdówkę od wewnątrz - no i niestety wielkości były rozbieżne.
Dlatego sama skorzystałam z innego wariantu bez niepotrzebnego generowania kosztów.
kulka_1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2013, 05:43   #33
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: Koło zapasowe i podnośnik

Cytat:
Napisał kulka_1979 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pokrowiec kupiłam na alledrogoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szyty na miarę do koła dojazdowego rozmiar 16" -więc pasuje idealnie.
Tego się obawiałem. Też swego czasu chciałem wybrać pokrowiec na wymiar dla dojazdówki, ale znajomy gaziarz mnie uświadomił, że to nie do końca dobry wybór - nie da się upchnąć do takiego pokrowca pełnowymiarowego koła i w razie kapcia może okazać się, że trzeba będzie wsadzić nieosłonięte ubłocone koło do bagażnika pełnego walizek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdr@wiam
Robek
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2013, 14:00   #34
kulka_1979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2013
Model: Focus mk2 Ghia
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT (115KM)
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Koło zapasowe i podnośnik

RobekK4 ten dylemat o którym piszesz - miałam w momencie zakupu wsadu do zapasówki. Zastanawiałam się wtedy czy sprzedać dojazdówkę i kupić normalną zapasówkę. Zostałam jednak przy dojazdówce, skoro idioci z forda już postanowili zadbać o moje bezpieczeństwo i (do sugerowanych w instrukcji obsługi) kół 15 dołączyli dojazdówkę - 16" ;/. Choć z drugiej strony, może coś w tym jest, że po złapaniu kapcia powinno się od razu (jak najszybciej to możliwe) jechać do wuklanizacji, a nie jeździć przez 3 m-c na zapasówce;/. Ale wracając do tematu.

Masz 3 warianty:
1. możesz kupić pokrowiec na koło zapasowe r. 16 - zmieścisz w nim koło dojazdowe 16. Pokrowiec wprawdzie nie będzie idealnie dopasowany - będzie ciut sflaczały i pofałdowany po bokach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (bo zapasówka jest szersza niż dojazdówka)
2. możesz zamówić 2 pokrowce - jeden na dojazdówkę, drugi na normalne koło (w razie skuchy). Taki złożony pokrowiec nie zajmuje wiele miejsca. I zarówno dojazdówka - jak i utaplany kapcioch będą ładnie wyglądały i nie będą brudzić bagażnika i walizek.
3. Możesz też zrobić tak jak ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W pokrowcu na koło dojazdowe wożę (nie tylko na wypadek złapania kapcia, ale i przewiezienia czegoś większego i brudnego w bagażniku) ładnie poskładane 2 wielkie worki na koła, które dostaję w warsztacie - jak mi wymieniają chłopaki zimówki na letnie.
Wariant ten jest niewymagający i nie generuje dodatkowych kosztów. No i pełna estetyka została zachowana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - pokrowiec ładnie wygląda na dojazdówce. A jak mi coś ubrudzi ten worek - to się nie bawię w żadne mycie i wycieranie - tylko go wyrzucam.

Ostatnio edytowane przez kulka_1979 ; 16-09-2013 o 14:23
kulka_1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2013, 14:16   #35
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Koło zapasowe i podnośnik

Cytat:
Napisał kulka_1979 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro idioci z forda postanowili zadbać o moje bezpieczeństwo i (do sugerowanych w instrukcji obsługi) kół 15 dołączyli dojazdówkę - 16". Amerykanie logiką nie grzeszą.
Jak by ci kolego powiedzieć logika polega na tym żeby skumać że koło dojazdowe ma po to 16 cali bo jego oponka ma trochę niższy profil i ma w ten sposób podobną średnicę co pełnowymiarowe 15 cali.A amerykanie niewiele mają wspólnego z fordem europa
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2013, 14:26   #36
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: Koło zapasowe i podnośnik

kulka_1979 Jako że nie przebywam w bagażniku zbyt często, gości też nie oprowadzam, to położyłem akcent na funkcjonalność (kosztem estetyki) i posiadłem 1 pokrowiec na pełnowymiarowe koło, który w zupełności spełnia swoja powinność. Ale fakt, że patent z workami foliowymi też jest godzien odnotowania.
__________________
Pozdr@wiam
Robek
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2013, 16:45   #37
kulka_1979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2013
Model: Focus mk2 Ghia
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT (115KM)
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Koło zapasowe i podnośnik

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak by ci kolego powiedzieć ....
nie kolego a koleżanko raczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... logika polega na tym żeby skumać że koło dojazdowe ma po to 16 cali bo jego oponka ma trochę niższy profil i ma w ten sposób podobną średnicę co pełnowymiarowe 15 cali....
podobną nie znaczy taką samą! I właśnie przez to podobieństwo przy jeździe na dojazdówce wprowadzono ograniczenie prędkości do 80 km.

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...A amerykanie niewiele mają wspólnego z fordem europa...
może i uogólniłam, bo nie wnikałam, który model i gdzie powstawał. Firma FORD miała swe pierwsze korzenie(zdaje się) w stanie Michigan - więc dla mnie jak najbardziej jest amerykańska. Zresztą nie o to tu kaman - po resztę odsyłam do wiki - Ford Motor Company ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.!

Ostatnio edytowane przez kulka_1979 ; 16-09-2013 o 16:50
kulka_1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2013, 19:49   #38
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Koło zapasowe i podnośnik

Cytat:
Napisał kulka_1979 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podobną nie znaczy taką samą! I właśnie przez to podobieństwo przy jeździe na dojazdówce wprowadzono ograniczenie prędkości do 80 km.
Do tego inna szerokość, bieżnik, trakcja, zalecane ciśnienie, rodzaj mieszanki gumowej, przyczepność, zachowanie przy hamowaniu, zachowanie na mokrym i można by tak jeszcze wymieniać długo.

A może ktoś by spróbował tak jak na załączonym obrazku w C-Maxie?
Problem by się rozwiązał, a Max nabrałby terenowego wyglądu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Skoro w Tico dali radę ...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0339-1.jpg (94.4 KB, 54 wyświetleń)
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2013, 17:17   #39
izabo84
ford::beginner
 
Imię: Iza
Zarejestrowany: 18-07-2013
Skąd: okolice Grójca
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Re: Koło zapasowe i podnośnik

Od kupna samochodu Z Niemiec standardowo z lewarkiem i kluczem do kół plus hakiem do holowania i kołem zapasowym nic nie ruszałam i ruszać nie zamierzam za wyjątkiem ciśnienia w tej oponie. To sprawdzam regularnie a to czy lewarek jest razem z kołem pod matą w bagażniku czy nie to mnie to nie obchodzi byle by lewarek mi po bagażniku nie latał. Umocowanie lewarka mam po prawej stronie w postaci małej gumy do której on się mieści. Nic nie lata i nie skacze. Chyba że ktoś chce być mądrzejszy od producenta to polecam ale ja nie chce być. Baba jestem i możecie mnie nie zrozumieć, ale oryginał to oryginał, przynajmniej ja tak to rozumiem.
izabo84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2013, 20:30   #40
kulka_1979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2013
Model: Focus mk2 Ghia
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT (115KM)
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Koło zapasowe i podnośnik

izabo84 nie wszyscy kupujący auta z zagranicy mają tyle szczęścia. Niejednokrotnie sprzedawcy "ograbiają" auta z takich elementów jak lewarki, haki i klucze do kół. I takie "kuku" właśnie mnie spotkało. Przy kupnie auta nie zwróciłam na to uwagi. Wyszło w praniu - dopiero jak wstawiałam LPG we wnękę od zapasówki - to zauważyłam, że brak mi podstawowego jej wyposażenia;/.
I stąd też wziął się cały korowód z kombinacją co zronić, aby było poręcznie, praktycznie, estetycznie i nic się po bagażniku nie walałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Jeśli natomiast wszystko jest ok, to nie ma co wydziwiać - i po prostu jeździć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
kulka_1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.