Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2009, 20:08   #21
Maciekford
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 25-11-2007
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo kombii
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 12
Angry Odp: [MK1] Silniczek krokowy - gdzie jest? (2.0 16V Zetec 1995)

Witam Panowie ja walcze ze swoim mondeo 2.0 zetec 97+LPG od ponad roku. obroty faluja zarowno na gazie jak i na benzynie, zaczelo sie to dziac po wymianie rozrzadu (pozniej sprawdzany 3 razy u innych mech i wszystko ok) pozniej byly kable, swiece, wszyskie filtry czyszczenie przepustnicy, przepływomierza, krokowca, nastepnie byla diagnostyka komp. wyeliminowano wszysto oprocz krokowca wiec zostal wymieniony(350zł) po tym wszystko bylo OK ! ale niestety tylko przez ok.tydzien i znowu sie zaczelo. kilkakrotne zrobienie samoadaptacji nic nie dalo(moze robie cos zle) zgodnie z instrukcja z forum. juz kiedys pisalem na forum wszyscy stawiali na krokowca ale jednak nie to. na gazie chodzi lepiej niz na benzynie chociaz nie gasnie. dodam jeszcze ze na benzynie jak jest na wolnych obrotach i dodam gazu to jest efekt dlawienia na gazie tego nie ma, moze to kogos na cos naprowadzi, Prosze o pomoc bo juz nie wiem co wymieniac

Maciekford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2009, 07:22   #22
Wayne
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD FOCUS kombi / FORD FOCUS FL kombi
Silnik: 1,6 16V (100KM) / 1,6 16V (115KM)
Rocznik: 2005 / 2008
Postów: 368
Domyślnie Odp: [MK1] Silniczek krokowy - gdzie jest? (2.0 16V Zetec 1995)

Cytat:
Napisał Maciekford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Panowie ja walcze ze swoim mondeo 2.0 zetec 97+LPG od ponad roku. obroty faluja zarowno na gazie jak i na benzynie, zaczelo sie to dziac po wymianie rozrzadu (pozniej sprawdzany 3 razy u innych mech i wszystko ok) pozniej byly kable, swiece, wszyskie filtry czyszczenie przepustnicy, przepływomierza, krokowca, nastepnie byla diagnostyka komp. wyeliminowano wszysto oprocz krokowca wiec zostal wymieniony(350zł) po tym wszystko bylo OK ! ale niestety tylko przez ok.tydzien i znowu sie zaczelo. kilkakrotne zrobienie samoadaptacji nic nie dalo(moze robie cos zle) zgodnie z instrukcja z forum. juz kiedys pisalem na forum wszyscy stawiali na krokowca ale jednak nie to. na gazie chodzi lepiej niz na benzynie chociaz nie gasnie. dodam jeszcze ze na benzynie jak jest na wolnych obrotach i dodam gazu to jest efekt dlawienia na gazie tego nie ma, moze to kogos na cos naprowadzi, Prosze o pomoc bo juz nie wiem co wymieniac
A sprawdzales wszystkie weze cisnieniowe i przewody dolotu powietrza wlacznie z obudowa filtra powietrza, czy nie lapie "falszywego wiatru"?
A moze jeszcze bym sprawdzil lub podmienil dla sprawdzenia przeplywomierz?
Wayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2009, 18:09   #23
Maciekford
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 25-11-2007
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo kombii
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: [MK1] Silniczek krokowy - gdzie jest? (2.0 16V Zetec 1995)

mechanik mowil ze sprawdzal wszysto ale sprawdze ktoregos dnia jeszcze raz. zauwazylem tylko ze kolo kolektota przy dodawaniu gazu cos jakby syczy to moze to? a wszystko zaczelo sie od wymiany rozrzadu lecz mechanicy mowia ze to zbieg okolicznosci
Maciekford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 08:19   #24
Wayne
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD FOCUS kombi / FORD FOCUS FL kombi
Silnik: 1,6 16V (100KM) / 1,6 16V (115KM)
Rocznik: 2005 / 2008
Postów: 368
Domyślnie Odp: [MK1] Silniczek krokowy - gdzie jest? (2.0 16V Zetec 1995)

Cytat:
Napisał Maciekford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mechanik mowil ze sprawdzal wszysto ale sprawdze ktoregos dnia jeszcze raz. zauwazylem tylko ze kolo kolektota przy dodawaniu gazu cos jakby syczy to moze to? a wszystko zaczelo sie od wymiany rozrzadu lecz mechanicy mowia ze to zbieg okolicznosci

No to jak syczy to musisz zlokalizowac co to jest, bo byc moze to jest przyczyna
Wayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 19:50   #25
krzych21
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2007
Skąd: Łańcut
Model: Mondeo kombi
Silnik: 1.8
Rocznik: 1995
Postów: 8
Domyślnie Odp: [MK1] Silniczek krokowy - gdzie jest? (2.0 16V Zetec 1995)

U mnie jest to samo rozrząd wymieniłem 3 tygodnie temu , tydzień było dobrze a teraz rano po odpaleniu najpierw wchodzi na obroty potem spadają , potem znowu do góry . Po nagrzaniu jest to samo tylko w mniejszym zakresie tak od 500 do 1000 obrotów. I też mam wrażenie , że coś syczy tak jakby gdzieś zasysało powietrze
krzych21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 20:57   #26
rad99
ford::advanced
 
Avatar rad99
 
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: kołobrzeg
Model: mondeo
Silnik: 2.0lpg 2.0tdci
Rocznik: 1995 2004 2009
Postów: 467
Domyślnie Odp: [MK1] Silniczek krokowy - gdzie jest? (2.0 16V Zetec 1995)

koledzy w moim też falowały obroty pomogła wymiana przepływomierza, jak jest zepsuty czyszczenie mu nie pomoże
rad99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2009, 13:30   #27
krzych21
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2007
Skąd: Łańcut
Model: Mondeo kombi
Silnik: 1.8
Rocznik: 1995
Postów: 8
Domyślnie Odp: [MK1] Silniczek krokowy - gdzie jest? (2.0 16V Zetec 1995)

Zacząłem od wymiany świec kupiłem oryginalne Motorcrafty (stare były NGK wyglądają jak ze szrotu ) wymieniłem i ..... śilnik chodzi jakby nie na wszystkich cylindrach telepie autem coś dudni . Założyłem z powrotem stare i jak ręką odjął . Nowe sprawdzałem na, wszystkich jest iskra. A obroty ani lepiej ani gorzej. Próbowałem założyć jedną nową do tych starych to samo po wymianie na starą ok.
krzych21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2009, 23:00   #28
Wayne
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD FOCUS kombi / FORD FOCUS FL kombi
Silnik: 1,6 16V (100KM) / 1,6 16V (115KM)
Rocznik: 2005 / 2008
Postów: 368
Domyślnie Odp: [MK1] Silniczek krokowy - gdzie jest? (2.0 16V Zetec 1995)

Jeszcze jest mozliwosc, ze syczy przy silniczku krokowym. U mnie kiedys falowaly obroty ale nie syczalo. Wymienialem na chwile przeplywomierz, swiece, przewody WN, cewke i nic. Sprawdzalem weze cisnieniowe, obudowy plastikowe powietrza i dalej nic. Wyczyscilem krokowca i znowu nic. W koncu kupilem na allegro nowy silniczek krokowy, podrobke, ale numer czesci sie zgadzal i po odpleniu, najpierw zaczelo poteznie syczec, a potem obroty jeszcze bardziej falowaly i silnik wchodzil na tak wysokie obroty, ze musialem wylaczyc silnik, bo chcial wyskoczyc z poduszek. Wyciagnalem go i oddalem. Na szczescie kupowalem go w moim miescie i moglem oddac, ale nie chcialem innego na podmiane, tylko wzialem pieniadze.
Pojechalem na schrot i kupilem oryginalnego uzywanego w tej samej cenie co nowy podroba i jak reka odjal. Zadnego syczenia i obroty stabilne. Jak na razie odpukac, jezdze na nim juz prawie rok.

Ostatnio edytowane przez Wayne ; 09-04-2009 o 23:04
Wayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2009, 17:56   #29
arni521
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-10-2009
Skąd: Cieksyn
Model: mondeo mk1 2,0 DOHC
Silnik: 2,0 DOHC
Rocznik: 1995
Postów: 2
Domyślnie Odp: [MK1] Silniczek krokowy - gdzie jest? (2.0 16V Zetec 1995)

Witam wszystkich posiadaczy Forda Mondeo jestem tu nowy napisze coś o sobie mam 20 lat jestem w woj. mazowieckiego moja przygoda z fordem mondeo zaczeła się rok temu kiedy tata przyprowadził ze szwecji forda to był pierwszy kontakt z fordem napisze teraz cos o fordzie 2.0 DOHC 136PS bogata wersja jak to na skandynawi tempomat,szyby podgrzewane,lusterka elektryczne,podgrzewane fotele,kontrola trakcji,klimatyzacja,welur,no i ma cos takeigo jak słuchawka od telefonu na kablu ktory wchodzi z boku tam gdize nogi sie stawia nie wiem do czego to jest?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a teraz problemy sa 2:
pierwszy to jest tak ze jak silnik sie rozgrzeje i np. dojezdzam do skrzyzowania wciskam sprzegło a obroty nie spadaja i silnik pracuje na wysokich obrotach i ponizej 2200obr szarpie ale nie gasnie,jeszcze jak jest cieply to ciezko ma odpalic odpala tak po 30sek krecenia a jak zimny to z pierszego strzalu. co moze byc nie tak ? krokowy? 2problem to wysoka temperatura strzalka jest na literce A z wyrazu normal termostat sie skonczyl? pozdrawiam i licze na jakies podpowiedzi
arni521 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 11:41   #30
666zielony666
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Gliwice
Model: ford focus
Silnik: 1.8 16v zetec
Rocznik: 1999
Postów: 29
Domyślnie Odp: [MK1] Silniczek krokowy - gdzie jest? (2.0 16V Zetec 1995)

witam mam pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo widze ze dobrze trafiłem ja rowniez mam problemy z falowaniem obrotow wiele slyszałem juz o tym silniczku krokowym i chce sie wkoncu wziasc i go wyczyscic i zoabczec jak on wygląda ale kompletnie nie wiem gdzie go mam szukac w swoim focusie 1.8 16v zetec . Czy moglby ktos mi wskazac gdzie on sie znajduje? albo jakis rysunek koledzy jak macie?
666zielony666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.