Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2006, 19:11   #1
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie twardy pedal gazu

Witam

ciagle walcze z TCS, tym razm okazalo sie ze nie moge normalnie jechac - pedal gazu "idzie" lekko az do ok 1500obr/min a pozniej pedal robi sie znacznie twardszy, po dalszym jego nacisnieciu obroty nie wzrastaja. reka jak ruszam linke przy przepustnicy to obroty rosna prawidlowo, zauwazylem ze linka wchodzaca od strony gazu do silniczka TCS rusza sie caly czas (przy nciskaniu pedalu gazu), natomiast linka idaca z TCS do przepustnicy rusza sie tylko przez moment (az do stwardnienia pedalu), a pozniej juz ani nie drgnie. podejrzewam ze mam jakies mechaniczne uszkodzenie tego silniczka i ze on mi jakos blokuje linke - jakby sie cos zablokowalo, czy ktos juz ten temat przerabial? po otwarciu oslonki silniczka i po recznym ruszeniu tej "prowadnicy" na ktora jedna linka sie nawija a druga sie z niego odwija zauwazylem ze zembatki sie w ogole nie ruszaja i blokuja mi ta ruchoma "prowadnice" - czy tak to powinno wygladac? prosze o pomoc bo teraz bo jestem zmuszony jezdzic przepisowo, co niekoniecznie mi odpowiada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2006, 19:39   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

moze cos zabardzo pogrzebales przy TCS i silniczek "umartwiles" czyli nie ma sterowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2006, 19:54   #3
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie

to jest raczej niemozliwe, pisalem w moim wczesniejszym poscie o klopocie z TCS, niestety nikt mi nie odpowiedzial. chodzilo mi o to ze kontrolki (ABS + TCS) zachowuja sie poprawnie (gasna po wykonaniu self-testu), podczas ostrego ruszania (np na zwirze) kontrolka TCS sie zaswieca na czas kiedy kola traca przyczepnosc - czyli niby wszystko ok, ale niestety pedal gazu mi sie nie podnosil, nie nastepowalo zredukowanie mocy silnika bo kola mielily w miescu bardzo wyraznie - nie ma mowy o pomylce. podejrzewam ze skoro self-tesy przechodzil to oznacza ze elektronicznie/elektrycznie wszystko jest ok, a ze TCS nie dziala, ze to jakas usterka mechaniczna. ograniczylem sie jedynie do polaczenia wtyczek do tego silnicza, nic przy nim nie grzebalem. pojechalem do sklepu i bylo ok, wyszedlem ze sklepu, zapalam i auto juz nie jedzie, czuje silny opor na pedale gazu (po lekkim wcisnieciu - do tego momentu chodzi ok), obrotu juz nie rosna i tak ma na kazdym biegu. podejrzewam ze sie cos zacielo w tym silniczku, wczesniej pedal chodzil normalnie, wiec na pewo sie linka nigdzie nie zaciela, poza tym widze ze przepustnica sie otwiera tylko troche, pozniej wraz z naciskaniem gazu przepustnica juz stoi w miejscu. tak jak pisalem linka od gazu rusza sie caly czas, natomiast linka od silniczka do przepustnicy tylko przez moment, az nastepuje to utwardzenie pedalu gazu - silniczek sie blokuje ?
Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.