Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2011, 01:04   #21
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Usterka silnika i reszta usterek

p0087 to za niskie ciśnienie na CR, więc może oznaczać problemy z wtryskami, przelewające nadmiernie, powodują spadek zadanego ciśnienia, a to skutkuje trybem awaryjnym, proponuję najprostszą diagnozę, czyli próbę przelewową, jeśli któryś z wtrysków będzie mocno odstawał...może więcej niż jeden, będzie jasność...

__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 06:30   #22
Seweryn
ford::advanced
 
Avatar Seweryn
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCi 90 kM
Rocznik: 2007
Postów: 200
Domyślnie Odp: Usterka silnika i reszta usterek

Wiesz, trochę nie chce mi się wierzyć, że wtryskom odbija okresowo bez ładu składu. Znaczy, że auto jeździ bezproblemowo a sporadycznie potrafi szarpnąć a w skarajnym przypadku całkiem odcina paliwo i silnik gaśnie. Zaznaczam, że to są incydenty. Może być tak, że uszkodzony wtrysk działa idealnie, potem nagle zaczyna nawalać a potem znowu działa idealnie??? Oprócz objawów szarpania i gaśnięcia nie ma przy tej okazji dymienia na jakikolwiek kolor ani nic. Fachowiec(nawiasem nie bardzo mu ufam) ponadto twierdzi że wyszedł "błąd P0087 - parametr za wysoki" co według niego oznacza za wysokie ciśnienie na listwie i też tak jak Ty sugerowałeś wcześniej, podejrzewał regulator lub czujnik ciśnienia. Tyle tylko, że twierdził, że czujnik trzeba wymienić z całą listwą i dlatego nie zdecydowałem się na naprawę u niego - cena była trochę zaporowa. Na razie focus jeździ bardzo dobrze - czekam na jego ruch, bo gość pokasował błędy i musi wystąpić problem żeby go od nowa diagnozować - od tygodnia auto jeździ jak powiedziałem, bezproblemowo. Gdyby ten błąd oznaczał faktycznie za niskie ciśnienie to czy nie mogłoby to wsakzywać również na filtr paliwa ??? Przejechałem na nim dopiero z 8 tyś. km ale to chyba najtańsze co możan by wymienić, więc może od tego zacząć ??? Jak myślisz kolego ???
__________________
Pozdrawiam
SewerynR
Seweryn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 08:42   #23
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Usterka silnika i reszta usterek

..wcześniej nie zwróciłem uwagi na sam błąd, tylko na Twój opis, p0087 oznacza za niskie ciśnienie na CR
...w 1.6 bardzo często zdarzało się że zapchany filtr powodował spadek ciśnienia na CR przy maksymalnych obciążeniach, ale skoro jest w miarę nowy...ostatecznie sprawdź jeszcze szczelność inst. paliwowej, czy nie zapowietrza śię gdzieś..
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 14:46   #24
Seweryn
ford::advanced
 
Avatar Seweryn
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCi 90 kM
Rocznik: 2007
Postów: 200
Domyślnie Odp: Usterka silnika i reszta usterek

A gdyby instalacja była nie szczelna to nie ciekło by gdzieś paliwo??? Inne pytanie: gdybym przyjechał do CIebie do Krakowa to byłbyś w stanie zdiagnozować ten problem? Jestem z Dąbrowy Gór. więc nie jest tak daleko ....
__________________
Pozdrawiam
SewerynR
Seweryn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2011, 13:19   #25
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Usterka silnika i reszta usterek

może ktoś pomoże.
FF 2 1,6 tdci. wtryskiwacze robione niedawno. jak odpali się silnik to jest cały czas stukanie jak by tłok uderzał o niedomknięty zawór. objawy to delikatne trzęsienie silnikiem i dużo białego dymu. silnik zapala bez problemów. nie mam przyrządu do pomiaru ciśnienia cylindrów ale albo coś z zaworem albo któryś wtryskiwacz się "zawiesił". miał ktoś podobny przypadek? jak odpinam kostki sterowania wtryskiwaczy (pojedynczo po kolei a nie wszystkie na raz oczywiście) to silnik szarpie mocniej czyli wygląda na to, że wtryskiwacze pracują. błędów brak

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 25-06-2011 o 14:14
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2011, 13:57   #26
tomesto
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Dolnośląskie
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Usterka silnika i reszta usterek

a ja mam następujący problem i nigdzie nie mogę znaleźć pomocy - ford focus c-max 1.6TDCI 109km, 2004r z DPF, 198tś.km. Zatkało DPF, dokonałem jego usunięcia mechanicznego i udałem się do speca który usunął go programowo za 500zł. Od tamtej pory przy ok 140km/h lub przy niższej prędkości ale obciążeniu auto np. pod górę wyskakuje komunikat AWARIA UKŁADU STEROWANIA SILNIKA. Wyłączam auto , zapalam po 5 sek i problem znika. I tak cały czas. Facet od softu sprawdzał go już 4 razy twierdzi że wszystko ok. Filter paliwa nowy, czujnika ciśnienia sprawdzone, turbo nowe kilkumiesięczne - sprawdzono geometria czysta i się nie wiesza - więc co tu można jeszcze zrobić???? Najchętniej ustawić go pod walec drogowy i po sprawie. Mam dość tego auta i chętnie je już sprzedam.
tomesto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2011, 17:21   #27
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Usterka silnika i reszta usterek

...jesteś nie pierwszy i nie ostatni któremu usunięto DPF nie tak jak powinno się to zrobić...
...to kompleksowa usługa,,,zarówno usuwanie mechaniczne jak i programowe, wszędzie mogą być błędy i nikt Ci na odległość nie pomoże..
...zrobiłem takich dziesiątki i jeżdżą bezproblemowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2011, 19:44   #28
stomex
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-02-2011
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Usterka silnika i reszta usterek

Cytat:
Napisał tomesto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ja mam następujący problem i nigdzie nie mogę znaleźć pomocy - ford focus c-max 1.6TDCI 109km, 2004r z DPF, 198tś.km. Zatkało DPF, dokonałem jego usunięcia mechanicznego i udałem się do speca który usunął go programowo za 500zł. Od tamtej pory przy ok 140km/h lub przy niższej prędkości ale obciążeniu auto np. pod górę wyskakuje komunikat AWARIA UKŁADU STEROWANIA SILNIKA. Wyłączam auto , zapalam po 5 sek i problem znika. I tak cały czas. Facet od softu sprawdzał go już 4 razy twierdzi że wszystko ok. Filter paliwa nowy, czujnika ciśnienia sprawdzone, turbo nowe kilkumiesięczne - sprawdzono geometria czysta i się nie wiesza - więc co tu można jeszcze zrobić???? Najchętniej ustawić go pod walec drogowy i po sprawie. Mam dość tego auta i chętnie je już sprzedam.
Właśnie wróciłem z dalekiej trasy 500km. Ford Focus II 1.6TDCI 2005r. 90KM W jedną stronę dojechałem bezproblemowo. Droga powrotna to już awaria układu silnika, musiałem stawać 3 razy i wyłączać silnik, żeby móc jakoś jechać po autostradzie. Błąd wyskakuje przy większej prędkości ponad 120km/h. Autko normalnie odpala. Wszystko posprawdzane jak u kolegi wyżej tomesto. Czy mam przyczepić się do DPF-a który nie radzi sobie już przy większych szybkościach?? czy to coś innego, wcześniejsze badanie diagnostyczne nie wykazywało błędów.

Ostatnio edytowane przez stomex ; 01-07-2011 o 19:48 Powód: poprawki
stomex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2011, 19:51   #29
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Usterka silnika i reszta usterek

...kolejna diagnoza...komp...inaczej nie wymyślimyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..a masz w ogóle DPF...bo 90KM i 2005r to raczej rzadkość...
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2011, 19:54   #30
stomex
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-02-2011
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Usterka silnika i reszta usterek

Nie wiem być może pomyliłem to z EGR
stomex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.