Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Cougar

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2014, 13:23   #1
Dueros
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 24-07-2014
Skąd: Utrecht
Model: Cougar
Silnik: 2.0 i 16V 131KM
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Brak napięcia na magnesie klimatyzacji.

Witam,
Mam problem z moim Cougar'em. Chodzi o to że od zawsze mam problemy z klimą. Ostatnio wysypało mi się łożysko w kole kompresora i przy okazji spaliło magnez i sprzęgło. Wszystko wymieniłem na nowe, ale jest taki problem że nie ma napięcia na magnesie i w przekaźniku. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i nawet wymieniłem przekaźnik, ale nic to nie dało. Wydaje mi się że może być temu winien jakiś czujnik, ale nie wiem gdzie on jest. Gaz był uzupełniany pół roku temu, przed awarią. Obawiam się tylko że przez zbyt wysoką temperaturę rozszczelnił się kompresor, a jestem za granicą i nie mam jak sprawdzić ciśnienia. Proszę o jakieś rady, może mogę jakoś sam sprawdzić ciśnienie.

Z góry dzięki.

PS. Sory że tak chaotycznie ale pisane w pośpiechu.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 29-07-2014 o 16:10
Dueros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2014, 13:29   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Cougar brak napięcia na magnesie klimatyzacji.

Możesz sam sprawdzić czy jest ciśnienie, przyciskając lekko czymś środek zaworka do napełniania klimatyzacji.

Jak nie będzie ciśnienia, to nie będzie prądu na elektromagnesie sprzęgła. Nigdy nie ma go tam na stałe, tylko jest wtedy kiedy ma się załączyć sprężarka klimatyzacji.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2014, 23:21   #3
Dueros
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 24-07-2014
Skąd: Utrecht
Model: Cougar
Silnik: 2.0 i 16V 131KM
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak napięcia na magnesie klimatyzacji.

Ok sprawdziłem i okazuje się że jest ciśnienie i to nawet spore. Może nie ma tam być na stałe napięcia, ale miałem załączony samochód z 10 minut z włączoną klimatyzacją na najniższą temperaturę i magnes nawet na chwile nie drgną. Może gdzieś jest jeszcze jakiś ukryty bezpiecznik, bo osobiście sprawdzałem tylko te w skrzynce pod maską.
Dueros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2014, 06:46   #4
alice22
Zablokowany
 
Imię: alice
Zarejestrowany: 05-09-2014
Skąd: alabama
Model: 5
Silnik: 6
Rocznik: CDF
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak napięcia na magnesie klimatyzacji.

Rozumiem, że nie pali na 2 i 5 cylinder, bo wtryski to możesz mieć zapchane, albo lejące. Jeśli zamienisz wtryski miejscami i przestanie palić na inne cylindry, to masz winowajcę - wtryski. Natomiast jeśli nadal będzie to 2 i 5 cylinder, to winne są kable lub cewki. przy okazji zmierz kompresję, bo słaba kompresja też może takie cuda tworzyć.
alice22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2014, 10:37   #5
sanimirza
ford::amateur
 
Imię: FDSFSDFSDF
Zarejestrowany: 18-11-2014
Skąd: SDF
Model: EFSDF
Silnik: DSFSDFSDF
Rocznik: SDFDSF
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak napięcia na magnesie klimatyzacji.

tyle tego jest wszędzie że w googlach wpisując znajdziesz 400 stron odpowiedzi wyjaśnien itp itd
__________________
sani
sanimirza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2014, 11:30   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Brak napięcia na magnesie klimatyzacji.

Wypadało by przeczytać posty, a potem doradzać, przez pół roku to chyba się sprawa rozwiązała, a jak nie, to przyszły chłody, i klima już nie jest tak potrzebna.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.