Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2012, 19:10   #81
tomaszbrzoza
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 26-09-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 Tddi
Rocznik: 1999
Postów: 19
Domyślnie Odp: Focus Mk1 . Zawór EGR - jakie są objawy uszkodzonego ?

Ok zaślepię i zobaczę co i jak


Ostatnio edytowane przez tomaszbrzoza ; 27-09-2012 o 19:15
tomaszbrzoza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 01:00   #82
gr0sik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-09-2012
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus Mk1 . Zawór EGR - jakie są objawy uszkodzonego ?

Witam.

Odgrzeje trochę temat. Mam focus MK1 1.8 TDDi mam problem z mocą. Objaw jest taki, gdy odpalę silnik auto ma moc, przyśpiesza i jest elastyczne po chwili staje się mułem. Wystarczy że przez chwile będę jechał jednostajnie i traci moc. Jak czytałem wypowiedzi innych osób mają problemu praktycznie cały czas. Jeśli chodzi o inne objawy opisywane przez innych, spalanie w mieście w zimę to 7,5 litra na trasie 5 - 5,5 do pracy mam 7km więc te 7,5 i tak jest dobrym wynikiem. Kopcenie, przy obrotach do 2,5 tyś praktycznie nie występuje nawet jak cisnę powyżej 3 nic nie dymi chyba że dochodzi do końca obrotów to idzie czarny dym, gdy auto ma moc to zadymienie z tyłu też nie jest nad wyraz duże, chyba że przyśpieszenie jest gwałtowne. Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o sugestie na co zwrócić uwagę.
gr0sik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 06:51   #83
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Focus Mk1 . Zawór EGR - jakie są objawy uszkodzonego ?

sprawdzałeś czy łapie jakieś błędy?
Opis sugeruje, że może być problem z turbiną/lub jej wysterowaniem. Sprawdź ciśnienie doładowania. Najlepiej wykonaj próbę drogową. Zobacz jak wygląda sprawa przed i po wystąpieniu "muła".
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 22:10   #84
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Focus Mk1 . Zawór EGR - jakie są objawy uszkodzonego ?

EGR muli auto w dolnym zakresie obrotow. Mozesz sprawdzic MAP sensor i wezyk cisnieniowy co idzie do niego , ewentualnie jeszcze czujnik w IC.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 20:21   #85
dolar337
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-02-2014
Skąd: Trójmiasto
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zawór EGR - jakie są objawy uszkodzonego ?

Witam.Czytam czytam i nie widzę mojego problemu.Czy możliwe jest że zawór egr zaczyna dzwonić od ok 3000obr/min i wyżej?Dodam że były błędy: P0409,P0404.Nie dymi, nie kopci, ma moc, nie trzęsie go, łatwo odpala...Jest ok.Czy trzeba go zaślepić(a może już jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem) czy może samo czyszczenie wystarczy...A może jest jakaś inna przyczyna tego.Proszę o odp.Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez dolar337 ; 20-03-2014 o 20:37
dolar337 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2014, 20:54   #86
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Zawór EGR - jakie są objawy uszkodzonego ?

najlepiej przeczyscic i dopiero zaslepic , po co dolot sobie syfem zawalac przez jakies wynalazki zielonych.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2014, 16:19   #87
andrzej1987
ford::average
 
Avatar andrzej1987
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo mk 4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 133
Domyślnie Odp: Zawór EGR - jakie są objawy uszkodzonego ?

Witam
Podpinam sie do tematu minowice mam problem z kopceniem troche juz zgłupiałem . Więc tak. Jak stoje na biegu jałowym i deptam w pedał to nic zero dymka . Jak depne w pedał 1 -2 bieg przy 1tys 1,2 to zadymi ale tylko tak do 1,7 obrotów . Natomiast jak lekko sie bujne do 1,7 obrotów i pedał w podłoge 1-2 bieg to nic zero dymka . Dolot czysty, turbo wyglada na zdrowe lekki film oleju w dolecie oleju bierze tak 3 setki na 15tys. Robiłem przelewy na wtryskach dziś i wyszło nie całe 40ml na 1 ,2 , 3 i 4 na 4minuty. mam najechne 204 tys autentyk. Nie moge zaslepic egr bo nie idzie odkrecic srub. Pali na dotyk nie dławi się. 200 km osiagą bez problemu mocy nie brakuje. filtry wszystko zrobione. Chyba pozostał tylko komp.
andrzej1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2014, 19:26   #88
andrejus17
ford::average
 
Avatar andrejus17
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2 FL
Silnik: 1.6 tdci 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 135
Domyślnie Odp: Zawór EGR - jakie są objawy uszkodzonego ?

Czy egr może być odpowiedzialny za falowanie mocy podczas Przyspieszenia?
andrejus17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 09:31   #89
kolhl27
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-04-2014
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDdi
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zawór EGR - jakie są objawy uszkodzonego ?

koledzy chciałbym wyczyścić egr jak go wyciągnąć w mk1, samochód kopci na czarno z odmy która jest podłączona do przewodu powietrza turbina zasysa olej i wyrzuca go na interculer po zaślepieniu odmy turbina ciągnie tylko powietrze z filtra interculer czysty ale nadal kopci egra chyba nie mam zaślepionego i nie mogę odkręcić tych śrub by podłożyć podkładkę bo są zapieczone. odme skierowałem do butelki i pojawia się tam olej.spalanie w poniżej 6 litrów cykl mieszany
kolhl27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2015, 21:28   #90
esiu
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-05-2012
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zawór EGR - jakie są objawy uszkodzonego ?

Witam,
Mam Focusa Mk1 1.8 TDCi 115KM. Od ponad roku borykam się z problemem dosyć silnego kopcenia z wydechu. Podejrzewałem zabrudzony zawór EGR ze względu na to, iż autko jeździ głównie po mieście. Kupiłem więc specjalny środek Liqui Molly do czyszczenia tego zaworu i po jego użyciu można było zauważyć delikatną poprawę. Ostatnio samochód nawet stał się jakoś bardziej dynamiczny (kopcił też jakby mniej) pomimo, że ostatnie takie czyszczenie robiłem w listopadzie. Niemniej jednak w tym miesiącu czekała mnie wymiana oleju, więc postanowiłem wcześniej przeczyścić także EGR. Po czyszczeniu zaworu oraz wymianie oleju samochód niestety stał się jakby mniej dynamiczny. Ponadto zauważyłem że po krótkiej trasie ok. 10 km straszenie zabrudził się wydech. Zdemontowałem jeszcze raz rurę z intercoolera i przy użyciu lusterka i lampki (kiepski dostęp) sprawdziłem w jakim stanie jest w środku zawór EGR. Wyglądał na czysty więc poprosiłem drugą osobę żeby załączyła silnik i dodawała gazu tak do 3000 obrotów. Ja w tym czasie obserwowałem przy użyciu lusterka zachowanie "grzybka" zaworu. Co ciekawe na wolnych obrotach grzybek co jakiś czas delikatnie się otwierał, a raczej podskakiwał jakby pod chwilowym większym ciśnieniem powierza z kolektora wylotowego. Po dodaniu gazu zawór otwierał się coraz mocniej wraz ze wzrostem obrotów silnika. Dziwne bo z tego co mi wiadomo powinien działać zupełnie odwrotnie. Moje pytanie jest więc takie: co może być przyczyną tak dziwnego działania zaworu oraz czy metoda sprawdzania była poprawna ? Zastanawiam się czy odłączona podczas testu rura z intercoolera, a co za tym idzie brak dopływu świeżego powietrza z turbiny do kolektora dolotowego może powodować nieprawidłową prace "grzybka" zaworu ??? W zaworze jest za niskie ciśnienie powietrza dolotowego, które w normalnych warunkach (zmontowany układ) domknęłoby ten grzybek przy zwiększeniu obrotów? Dodam jeszcze że samochód ma przejechane ok. 67 tyś. kilometrów więc na razie wykluczam wtryski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Proszę o pomoc w tej sprawie. Wiem, że można zaślepić EGR ale nie o to mi chodzi.
esiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.