Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2010, 08:54   #1
markus-N87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-05-2010
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta
Silnik: 1.8 D
Rocznik: 1996
Postów: 7
Domyślnie woda od strony kierowcy i pasażera

Witam,
Tak jak w temacie mam problem z wodą, tak jak większość użytkowników tego modelu, poczytałem i zabezpieczyłem prawdopodobnie główne przyczyny - uszczelki przewodów i dookoła to pudło z niby filtrem przeciw pyłkowym.

Od pasażera woda ustała - natomiast u kierowcy nie. mam wrażenie że woda spływa jeszcze na słupku przy drzwiach ale to nie jest ta uszczelka z przewodami od drzwi.

może ktoś miał taki problem, bo zmieniać gazety 2 razy dziennie nie uśmiecha mi się, a co prawda deszcze już najgorsze za nami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

markus-N87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 19:47   #2
niututa
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-01-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 Ecoboost 160KM
Rocznik: 2015
Postów: 26
Domyślnie Odp: woda od strony kierowcy i pasażera

pod maską pod nr vin trzeba dobrze zasmarowac silikonem :)
niututa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 20:22   #3
markus-N87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-05-2010
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta
Silnik: 1.8 D
Rocznik: 1996
Postów: 7
Domyślnie Odp: woda od strony kierowcy i pasażera

Już znalazłem winowajce tego wszystkiego.
Jest to czarne pudło w kokpicie za przełącznikami do nawiewu przy lewarku dokładnie na sam środek samochodu. Stamtąd kapie. Wie ktoś gdzie się początek tego znajduje?? może źle silikonem objechałem to pudło pod maską z filtrem przeciw pyłkowym??

czy z czym innym to jest związane ?? Klimatyzacji nie mam.
markus-N87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 20:51   #4
jery13
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2010
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Fiesta MK 7
Silnik: 1,25 82KM
Rocznik: 2010
Postów: 66
Domyślnie Odp: woda od strony kierowcy i pasażera

Cytat:
Napisał markus-N87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już znalazłem winowajce tego wszystkiego.
Jest to czarne pudło w kokpicie za przełącznikami do nawiewu przy lewarku dokładnie na sam środek samochodu. Stamtąd kapie. Wie ktoś gdzie się początek tego znajduje?? może źle silikonem objechałem to pudło pod maską z filtrem przeciw pyłkowym??

czy z czym innym to jest związane ?? Klimatyzacji nie mam.
Zabezpiecz jeszcze , najlepiej silikonem przykrywkę pod którą znajduje się nagrzewnica , znajduje się to po prawej stronie od filtra przeciwpyłkowego .
Mam ten sam problem i jutro będę zabezpieczał.
jery13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 21:50   #5
markus-N87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-05-2010
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta
Silnik: 1.8 D
Rocznik: 1996
Postów: 7
Domyślnie Odp: woda od strony kierowcy i pasażera

zabezpieczyłem dookoła uszczelki i jeszcze dookoła tych gumek z przewodami. zobaczę jutro jaki efekt będzie. Mam nadzieje że to już koniec. teraz czeka mnie znalezienie zamiennika do maty tłumiącej bo cała przemoczona i rozlatuje się w rękach.

masakra pierwszy raz się spotkałem żeby samochód przeciekał w taki sposób ;/
fiesta ma 3 tyg u mnie i pokazuje co potrafi ;/
markus-N87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2010, 17:20   #6
skola
ford::professional
 
Avatar skola
 
Zarejestrowany: 02-12-2007
Skąd: 19°02'E 50°18'N (Katowice)
Model: Ford Fiesta √ι-ק
Silnik: 1753 ccm Diesel + 6 turbosprężarek i klacz ;-D
Rocznik: 1997
Postów: 1,084
Domyślnie Odp: woda od strony kierowcy i pasażera

przyda się podjechać na jakiś warsztat i przedmuchać miejsca gdzie spływa kanałami woda mogło się coś zapchać
__________________
>SKOLA<
skola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 12:01   #7
renata.h3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Bełchatów
Model: Ford fiesta,Ghia,
Silnik: 1,25cm3, 16 V, Zetec
Rocznik: 1997r
Postów: 6
Wink Odp: woda od strony kierowcy i pasażera

Niestety jest to bardzo uciążliwe.Mam ten sam problem ale co jakiś czas silikonem do wys,tem.zostaje uszczelnione
renata.h3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 15:29   #8
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: woda od strony kierowcy i pasażera

Ja mam fifkę nie długo i tez ostatnie ulewy mnie zaskoczyły, musiałem wywalić całą warstwę wytłumiającą od strony kierowcy, winowajca to uszczelka przedniej szyby.

markus-N87 ja zamiast tej "firmowej" maty, proponuję piankę-matę pod panele podłogowe, 2-3 warstwy, wytłumi i nie wchłania 10 litrów wody jak ta "firmowa" made in ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 17:45   #9
markus-N87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-05-2010
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta
Silnik: 1.8 D
Rocznik: 1996
Postów: 7
Domyślnie Odp: woda od strony kierowcy i pasażera

Ja pociąłem nożem tą matę tłumiąca a w zamian dałem taki filc tapicerski składany w kostkę i jest lepiej jak było. Tylko problem mam dalej z tą wodą. a skąd wiedziałeś że u Ciebie z uszczelki od szyby woda ciekła ??

kupiłem plastelinę - AutoKit i będę to wkładał pod uszczelkę bo też mam spękaną może coś pomoże. A jak te wloty na wodę są w blasze robione pod szybą to planuje zrobić takie korytka żeby ta dolna półka z uszczelkami i przewodami nie dostawała ani mililitra wody.

Silikon za cholerę nie trzyma się między plastik-guma, zobaczymy jak ta plastelina.

Na razie czasu nie mam i zostaje mi tylko podkładanie gazety tam gdzie kapie;/
markus-N87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 22:41   #10
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: woda od strony kierowcy i pasażera

Cytat:
Napisał markus-N87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko problem mam dalej z tą wodą. a skąd wiedziałeś że u Ciebie z uszczelki od szyby woda ciekła ??
Ja musiałem i tak wysuszyć, więc zdemontowałem osłonę progu, zdjąłem wykładzinę, matę a raczej to co po niej zostało i wszystko wysuszyłem-oczyściłem, później wróciłem w butelką 5l wody i lałem:
najpierw na uszczelkę przewodów - wynik sucho
górna część szyby przedniej - sucho
bok po stronie kierowcy - sucho
dolna cześć uszczelki szyby przedniej po stronie kierowcy - wynik woda ciurkiem po nadkolu w środku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrób podobnie to jedyny pewny sposób.
Uszczelniacz silikonowy działa, kupiłem taki uniwersalny w tubce za 5 ziko, tylko trzeba w pierw oczyścić uszczelkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.